Pozdrav

Predstavite se ostalim članovima
User avatar
Igor77
Posts: 602
Joined: 29 Mar 2011, 14:18
Location: Ruma

Re: Pozdrav

Post by Igor77 » 14 Nov 2012, 15:56

Sladjana wrote:Pozdrav svima ja sam Nora
Mene je konacna dijagnostika IBD, u maj 2012 god , a 10 godina sam sve i svasta radila i na kraju tek mi se konstatuje poslije odradjene colonoskopije da imam IBD. Lijecim se sa salofalkom 500 , 2x4 tablete , duobiotic i kontrolog za zeludac koji i dalje pijem za zastitu zeludca. Inace prvih 4 mjeseca sam pila i pronizon.
Voljela bih da mi neko precizira dijetalnu ishranu, moze i neki recepti za pripremu , do duse nemi bi trebao konkretan jelovnik,... ja se kao hranim tako a u sustini vidim da ne smijem pojesti nista poslije 17h jer me budi bol u desnom dijelu stomaka ispot rebara. :shock:
Dobro došla Nora!
Vidim da si na maksimalnoj dozi Salofalk-a, verovatno će se smanjivati doza, kako odmiče remisija. Inače, da li ti je stanje sad stabilno, posle Pronizona? Što se jelovnika tiče, imaš dosta o tome, naročito o SCD dojeti. Inače, prilično je individualno šta ko može i hoće da jede. Imamo u subotu skup obolelih baš na temu ishrane. Ja, što se ishrane tiče, ne odustajem od svinje i svih prerađevina ;)
Dijagnoza: Mb. Crohn od 2001. Korišćene terapije: 5-ASA, Asacol, Salofalk, , Pentasa, Salofalk klizme, Orvagil, Vancomycin, Pronison, Budosan i razne alternativne špecije Aktuelna terapija: Methotrexate, Folnak, Nolpaza

Lesli Eldridz
Posts: 12
Joined: 24 Mar 2012, 00:47

Re: Pozdrav

Post by Lesli Eldridz » 18 Nov 2012, 16:02

pozdrav svima iz republike srpske kronovu bolest imam od 2005 jedna operacija.suzenje i zapetljaj crijeva sada imam 2 suzenja crijeva.skoro godinu dana sam na SCD dijeti i 90 posto simptoma se povuklo.tablete ne trosim i osjecam se fantasticno.
Last edited by Lesli Eldridz on 23 Nov 2012, 00:28, edited 1 time in total.

User avatar
Skipper
Posts: 252
Joined: 29 May 2011, 01:41
Location: Rochester, NY / Beograd, RS

Re: Pozdrav

Post by Skipper » 18 Nov 2012, 21:24

Pozdrav i tebi, Lesli Eldridž!

I naravno, hvala na prenetom iskustvu sa SCD režimom ishrane! :)

Sve najbolje,

Skipper
Bolest: Crohn-ova, od 1991. / Operisan: 3 puta / Lekovi (do sada): Orvagil, Ciprocinal, Dexason, Pronison, Salazopyrin, 5-ASA, Salofalk, Pentasa, Asacol, Imuran i Methotrexate / Aktuelna terapija: Nema (zbog netolerancije na imunosupresive!)

nebojsa
Posts: 4
Joined: 30 Nov 2012, 01:01

Re: Pozdrav

Post by nebojsa » 04 Dec 2012, 01:00

Pozdrav svima
ukratko o meni
rodjen 1966 ; dijagnoza Kron-a postavljena 1979 - zahvaceni samo delovi debelog creva, pristuna fistula ; 1988 operacija(odstranjena otpriike trecina debelog creva - deo ka tankom crevu, godinu-dve pre operacije veliki broj zastoja zbog suzenja) ; bolest se "vraca" 1992 - takodje samo na debelom crevu i to prvenstveno na sigmi, trenutno postoji suzenje zbog koga je do sada bilo nekoliko subokluzija ; do sada je bilo i uspona i padova i shodno tome primenjivana je razna terapija(5-asa, pronizon, imuran, ..) sem bioloskih lekova ; trenutno sma u remisiji i odlicno se osecam ; ...
Do sada sam se sretao sa pacijentima koji su imali i vece i manje probleme u odnosu na moje
Veoma je bitno imati POZITIVAN stav prema bolesti !!!
Sa Kronom moze a i mora da se zivi
Kron realno prilicno moze da smeta bolesniku ali svaki bolesnik uvek treba da nastoji da izbegne da ga bolest spreci u ostvarenju zivotnih cijeva
Nebojsa

User avatar
Igor77
Posts: 602
Joined: 29 Mar 2011, 14:18
Location: Ruma

Re: Pozdrav

Post by Igor77 » 05 Dec 2012, 11:53

nebojsa wrote:Pozdrav svima
ukratko o meni
rodjen 1966 ; dijagnoza Kron-a postavljena 1979 - zahvaceni samo delovi debelog creva, pristuna fistula ; 1988 operacija(odstranjena otpriike trecina debelog creva - deo ka tankom crevu, godinu-dve pre operacije veliki broj zastoja zbog suzenja) ; bolest se "vraca" 1992 - takodje samo na debelom crevu i to prvenstveno na sigmi, trenutno postoji suzenje zbog koga je do sada bilo nekoliko subokluzija ; do sada je bilo i uspona i padova i shodno tome primenjivana je razna terapija(5-asa, pronizon, imuran, ..) sem bioloskih lekova ; trenutno sma u remisiji i odlicno se osecam ; ...
Do sada sam se sretao sa pacijentima koji su imali i vece i manje probleme u odnosu na moje
Veoma je bitno imati POZITIVAN stav prema bolesti !!!
Sa Kronom moze a i mora da se zivi
Kron realno prilicno moze da smeta bolesniku ali svaki bolesnik uvek treba da nastoji da izbegne da ga bolest spreci u ostvarenju zivotnih cijeva
Nebojsa
Pozdrav Nebojša,
Vidim da si stari ratnik. Ovo poslednje je potpuno tačno! Dobro došao!
Dijagnoza: Mb. Crohn od 2001. Korišćene terapije: 5-ASA, Asacol, Salofalk, , Pentasa, Salofalk klizme, Orvagil, Vancomycin, Pronison, Budosan i razne alternativne špecije Aktuelna terapija: Methotrexate, Folnak, Nolpaza

Ena82
Posts: 2
Joined: 07 Sep 2011, 18:15

Re: Pozdrav

Post by Ena82 » 15 Jan 2013, 22:46

Pozdrav svima!

Ja sam Ena, iz Nisa sam, '82 godiste,a ravno 8 godina je proslo od dijagnoze ulceroznog kolitisa. Kod mene ulceracije obuhvataju samo 10cm rektuma te spadam u grupu onih sa laksim simptomima. Imam periode kada mi je jako dobro, mogu da putujem po 24h, ostanem na odmoru 10 dana i osecam se apsolutno zdravo, ali imam i epizode kada ni 8 sati na poslu ne mogu da budem mirna. Otezavajuca okolnost kod mene je Candida albicans, iskljucivo ogranicena na gastrointestinalni trakt-cini mi se da bih se bez nje davno zalecila jer se u velikoj meri pridrzavam rezima ishrane. Terapija mi je supp. Pentase uvece 1g. Da li jos neko od vas ima problem sa kandidom u crevima i da li ste uspeli da je se otarasite?

User avatar
Skipper
Posts: 252
Joined: 29 May 2011, 01:41
Location: Rochester, NY / Beograd, RS

Re: Pozdrav

Post by Skipper » 16 Jan 2013, 03:13

Ena,

Hvala ti na predstavljanju! :)

U vezi sa tretmanom protiv dosadnih gljivica (Candida albicans), pročitaj sledeći post:

viewtopic.php?f=22&t=139

Nadam se da će ti ovaj prirodni način lečenja pomoći!

Pozdrav,

Skipper
Bolest: Crohn-ova, od 1991. / Operisan: 3 puta / Lekovi (do sada): Orvagil, Ciprocinal, Dexason, Pronison, Salazopyrin, 5-ASA, Salofalk, Pentasa, Asacol, Imuran i Methotrexate / Aktuelna terapija: Nema (zbog netolerancije na imunosupresive!)

Ena82
Posts: 2
Joined: 07 Sep 2011, 18:15

Re: Pozdrav

Post by Ena82 » 17 Jan 2013, 09:28

Skipper, hvala puno! Definitivno cu probati:)

Pozdrav!

desetar
Posts: 3
Joined: 25 Jan 2013, 16:50

Re: Pozdrav

Post by desetar » 25 Jan 2013, 16:55

@svima

Evo pozdrav od mene...42 godine, danas urađena kolonoskopija i ustanovljen UK , od terapije dok ne stignu PH nalazi dobio salofalk 3x2 500mg.
Kako se osećam? S' obzirom da mi je majka preminula od kancera materice, otac od autoimunog hepatita, stric od kancera debelog creva, izgleda da sam ja u ovom deljenju izvukao najbolju kartu - za ostatak partije videćemo.

User avatar
Igor77
Posts: 602
Joined: 29 Mar 2011, 14:18
Location: Ruma

Re: Pozdrav

Post by Igor77 » 26 Jan 2013, 10:24

desetar wrote:@svima

Evo pozdrav od mene...42 godine, danas urađena kolonoskopija i ustanovljen UK , od terapije dok ne stignu PH nalazi dobio salofalk 3x2 500mg.
Kako se osećam? S' obzirom da mi je majka preminula od kancera materice, otac od autoimunog hepatita, stric od kancera debelog creva, izgleda da sam ja u ovom deljenju izvukao najbolju kartu - za ostatak partije videćemo.
Dobro došao! Biće ti bolje, samo polako. Ima ovde dosta njih 20ak godina mlađih pa guraju život punim gasom. Ako ti je za utehu bar ćeš redovno ići na kontrolu i na taj način na vreme otkrivati komlikacije, ako ih uopšte bude i bilo.
Dijagnoza: Mb. Crohn od 2001. Korišćene terapije: 5-ASA, Asacol, Salofalk, , Pentasa, Salofalk klizme, Orvagil, Vancomycin, Pronison, Budosan i razne alternativne špecije Aktuelna terapija: Methotrexate, Folnak, Nolpaza

Post Reply