ulcerozni kolitis

Opšte diskusije vezane za ovu bolest.
Boys71
Posts: 5
Joined: 15 Oct 2022, 11:54

Re: ulcerozni kolitis

Post by Boys71 » 15 Oct 2022, 11:58

pozz... zanimljiv forum ali vidim da dugo nije bilo objava na zemu UC

User avatar
Igor77
Posts: 602
Joined: 29 Mar 2011, 14:18
Location: Ruma

Re: ulcerozni kolitis

Post by Igor77 » 17 Oct 2022, 17:30

Boys71 wrote:
15 Oct 2022, 11:58
pozz... zanimljiv forum ali vidim da dugo nije bilo objava na zemu UC
Da, forumi polako umiru. Odgovorio sam na "Upoznavanju"
Dijagnoza: Mb. Crohn od 2001. Korišćene terapije: 5-ASA, Asacol, Salofalk, , Pentasa, Salofalk klizme, Orvagil, Vancomycin, Pronison, Budosan i razne alternativne špecije Aktuelna terapija: Methotrexate, Folnak, Nolpaza

Boys71
Posts: 5
Joined: 15 Oct 2022, 11:54

Re: ulcerozni kolitis

Post by Boys71 » 19 Oct 2022, 08:45

izgleda daa, vdim da si ti iskusniji oko ove teme, pa molio bh za malo savjeta, imam odavno problema sa hemoroidima i pojavila mi se fistula i bo kod proktologa i on pokusavao nekim terapijama i onda me posalje na kolonoskpiju u 8 mjesecu i sve ok, osim naravno hemorodia,, a onda odem kod drugog proktologa koji je strucnjak za operacje hemoroida i on mi uradi retroskopiju prije 15 i ustanovi mi progmdidtis, snmljeno 45 cm a na 20 cm do cmara ta upala... i uzet je uzorak pa poslat na patologiju... sad cekam rezultat toga a zabrinut sam i gotov sam izludio... do tada sve sam mogao jesti, spavati a sad niti jedem niti spavam... ovih dana imam krcanje crijeva ali to povezujem i sa nervozom, imam jednu stolicu sa sluzi, do sad je bila normalna ali ovo sad ne jedem ili samo supice i bojimse da ce preci u vodenaste... uglavnom sam izgubljen i uplasen a nalaz ce tek seledece sedmice biti gotov

User avatar
Igor77
Posts: 602
Joined: 29 Mar 2011, 14:18
Location: Ruma

Re: ulcerozni kolitis

Post by Igor77 » 19 Oct 2022, 22:00

Uglavnom klizme pomažu. Budosan pena ili slično. Fistule znaju da naprave problem. Vidi temu seton drenaža... Ja nisam imao tih problema pa ti ne mogu mnogo pomoći. Možeš pitati na Viber grupi. Imaš temu pa upadaj.
Dijagnoza: Mb. Crohn od 2001. Korišćene terapije: 5-ASA, Asacol, Salofalk, , Pentasa, Salofalk klizme, Orvagil, Vancomycin, Pronison, Budosan i razne alternativne špecije Aktuelna terapija: Methotrexate, Folnak, Nolpaza

Boys71
Posts: 5
Joined: 15 Oct 2022, 11:54

Re: ulcerozni kolitis

Post by Boys71 » 20 Oct 2022, 08:50

Bio sam prekkjuce kod gastroenterologa i ona mi je rekla da svakako moram sacekati nalaz ph pa da onda uvede neku terapiju, a za sada mi je dala ciproflosakcin 2x1 500mg i metrozol isto 2x1 500 mg, probiotik, a kaze iskljucuje tumor samo da nalaz dodje da potvrdi o kojoj se od ovih upalnih bolest radi.. ali znas kako je meni se sve vrti u glavi i ludim ...
a citajuci ove komentare ja se vracam u proslost i znam da sam mislim zadnji put u prolece imao ove simptome posebno uvece uhvati me proliv iznanada par stolica, par dana a onda proliv iritira hemoroide i kasaste stolice i bude krvi i ja sam uzimao neke cajeve pio i eneterofyril zaustavim proliv i onda nema duze vremena nikakvh problema... i ovo ja nisam imao problema neke htjeo da fistulu operisem i priprema i onda proktolog nadje tih 20 cm upala i taj nalaz poslat na hp pa to mene izludi...

anja
Posts: 1
Joined: 12 Feb 2023, 01:42

Re: ulcerozni kolitis

Post by anja » 12 Feb 2023, 01:52

Pozdrav svima!
U junu prošle godine sam radila kolonoskopiju sa biopsijom, par meseci pre toga sam radila irigografiju i dijagnoza mi je nespecificni kolitis. Zanima me da li neko zna nesto vise o tome jer nisam puno nasla na internetu, doktor mi je rekao da to nije ulcerozni kolitis, ali ako se ne leci, da za 5-10 godina moze da nastane ulcerozni? Terapija mi je bila Salofalk tablete i supozitorije, skoro sam bila na kontroli gde sam radila rektoskopiju, doktor mi je rekao da ne moram vise da koristim supozitorije, a Salofalk tablete da pijem dve svaki drugi dan 4 meseca, onda 2 meseca da ne pijem nista pa kontrola.
Najveci problem mi je sto ne znam koliko je to stanje ozbiljno, prethodnih 7 meseci sam dosta citala ovaj forum i vidim da ljudi pisu o bolnicama, operacijama, invalidskoj penziji itd, ja za sad imam skroz normalan zivot i najveci strah mi je da ce mi se stanje naglo pogorsati i da necu moci normalno da funkcionisem.
Da li neko zna nesto vise o dijagnozi nespecificni kolitis i kakva je prognoza? Doktor je rekao da moze da se drzi pod kontrolom, da ne mora nikad preci u ulcerozni kolitis ili rak debelog creva, ali ja sam stalno u panici, pogotovo sad kad mi je smanjena terapija.
Mogu napisati ph nalaz ako se neko razume da mi protumaci
Hvala unapred

Post Reply