ulc kolitis

Opšte diskusije vezane za ovu bolest.
Post Reply
boban
Posts: 2
Joined: 25 Mar 2019, 19:33

ulc kolitis

Post by boban » 25 Mar 2019, 20:43

Poštovani , nov sam na forumu . Delimo istu muku i problem sa ulceroznim kolitisom . Molio bih za komentar i mišljenje ostalih . Prvi simptomi su se pojavili 2016 g od simptoma samo krv u stolici , normalna stolica , bez ikakvih bolova , bez proliva i temperature . Prva poseta gastroenterologu pregled rektuma prstom , prepisana terapija antibiotik orvažil i jos neki lek ne secam se . Zakazan eho abdimena za sedam dana , u medjuvremenu krvarenje prestalo eho abdomena uredan , jednom rečju sve super. Predložena kolonoskopija ali s obzirom da je sve bilo ok nisam više obraćao pažnju . 2017 g. u istom mesecu kao i predhodne godine ista priča krv u stolici i samo to od simptoa ništa drugo , uradjena kolonoskopija dijagnostikovan UK . pepisan Salfolak ili 5asa kako god , 2 grama dnevno u naredna tri meseca , krvarenje prestalo nakon sedam dana . kako kažu stanje remisije , do naredne godine tj 2018 u istom mesecu kako i predhodne krv u stolici od simptoma samo to . Što bi se reklo, na svoju ruku uvodim terapiju 5asa dva grama dnevno mesec dana stanje se stabilizuje , super . Do ove godine opet od prilike u istom periodu krv u stolici od simptoma , od hrane mi ništa ne smeta sem što sam samoinicijativno izbacio ljuto , kiselo , smanji slatkiše . Uzimam terapiju več mesec dana ali i dalje imam krvarenja manje ili više , od terapije samo 5asa . Bar mi je moj doktor tako rekao da nastavim i dalje . Molio bih Vas za savet sugestiju i lično iskustvo . Da li raditi kolonoskopiju ponovo itd itd ...

User avatar
Igor77
Posts: 602
Joined: 29 Mar 2011, 14:18
Location: Ruma

Re: ulc kolitis

Post by Igor77 » 28 Mar 2019, 00:01

Ja bih uradio da se vidi stanje. 2g dnevno 5asa ti je za UC ništa. Probaj čepiće 5asa
Dijagnoza: Mb. Crohn od 2001. Korišćene terapije: 5-ASA, Asacol, Salofalk, , Pentasa, Salofalk klizme, Orvagil, Vancomycin, Pronison, Budosan i razne alternativne špecije Aktuelna terapija: Methotrexate, Folnak, Nolpaza

boban
Posts: 2
Joined: 25 Mar 2019, 19:33

Re: ulc kolitis

Post by boban » 29 Mar 2019, 19:17

Poštovani Igore zahvaljujem Vam se na savetu . S obzirom da imam zakazan pregled kod Dr Dine Tarabara 23. aprila koji ce verovatno traziti sve lab pretrage i kontrolnu kolonoskopiju , svakako ču u medjuvremenu probati i sa cepicima 5asa . Jos jednom hvala i sve najbolje .

Post Reply