Pitanje u vezi BIOLOSKE TERAPIJE

Opšte diskusije vezane za ovu bolest.
Post Reply
mirka
Posts: 3
Joined: 06 Jun 2012, 14:44

Pitanje u vezi BIOLOSKE TERAPIJE

Post by mirka » 22 Apr 2013, 12:33

Ovde sam u ime moje mame jer ona slabo koristi kompjuter. Zanima me misljenje i iskustva, ona treba da ide na komisiju za nekih mesec dana. NJoj je cas dobro, cas lose, cim se slosi vodim je u Zem bolnicu i tamo odlezi 10-15 dana daju joj terapije i puste je kuci, kuci posle 15 dana opet joj se slosi, malaksalost, slab apetit itd...onda je opet prime u bolnicu i opet terapije i sada su dosli dotle da je ostala bioloska terapija ili hirurski zahvat...Hocemo da probamo sa bioloskom pa me zanima koliko to moze da joj pomogne a da li moze da joj steti posto sam procitao da joj ta terapija potpuno oslabi imuni sistem i onda je podlozna svim virusima itd, i da li je moguce da se ojaca im sistem nekim vitaminima, npr ulje ajkuline jetre? Hvala

GrooYa
Posts: 72
Joined: 16 Mar 2012, 20:44
Location: Kragujevac

Re: Pitanje u vezi BIOLOSKE TERAPIJE

Post by GrooYa » 22 Apr 2013, 15:01

Mogu da ti dam samo misljenje bazirano na sopstvenom iskustvu sa remicade-om, samo sto ja doduse imam krona. Konkretno sam pristalica teorije da se hirurski zahvat radi samo kada ne postoji apsolutno nikakvo drugo resenje (pa pitanje cak i tad). Primao sam remicade 2 godine i ziveo sa njim prilicno normalno. Da, mozda zakacim koju kijavicu vise nego obicno, ali sve ostalo je u najboljem mogucem redu. Svaki lek moze da steti, cak i andol, samo treba izvagati potencijalni dobitak/korist i eventualni rizik koji lek nosi sa sobom. Ja sam pristao na sve te rizike i nisam se pokajao. Imuni sistem sam pomagao vitaminima, ali sto da ne, ako je ulje ajkule bolje, zasto ne probati (ne znam stvarno nista o tome). Jedinu manu u remicade-u nalazim u tome sto mu je kratak rok trajanja, da se tako izrazim, jer mi posle 2 godine vise nije radio posao, a primetio sam da i kod ostalih toliko negde traje - no o tom po tom, i ako se uopste radi o remicade-u, ima sijaset bioloskih terapija sada.

da rezimiramo - moja topla preporuka za bilo koji vid terapije i samo hrabro bez bojazni.

pozdrav za vas i mamu, uz zelje za sto brzi oporavak

aldijana84
Posts: 2
Joined: 20 Jul 2016, 20:55

Re: Pitanje u vezi BIOLOSKE TERAPIJE

Post by aldijana84 » 20 Aug 2018, 10:50

Pozdrav svima,imam jedno pitanjce. Primam Remsimu (infliximab),sad treba da primim 5 dozu. Da li smeta da primim terapiju ako imam menstruaciju ili da sacekam da prodje? Hvala

Mimi69
Posts: 2
Joined: 24 Dec 2018, 21:42

Re: Pitanje u vezi BIOLOSKE TERAPIJE

Post by Mimi69 » 24 Dec 2018, 21:46

Da li neko ima neke informacije o bioloskoj terapiji vedolizumab? Iskustva, dobre ili lose strane? Hvala unapred.

Post Reply