dr koja leci ul.kolitis

Opšte diskusije vezane za ovu bolest.
Dacha
Posts: 11
Joined: 15 Feb 2020, 19:53

Re: dr koja leci ul.kolitis

Post by Dacha » 23 Jun 2021, 08:43

Hvala Igore. Ipak je problem bio u tome što mi salofalk granule nisu odgovarale. Tako da savet svima, kome creva ne razgrađuju granule da se vrati na tablete. Ja sam dobio Asacol. Bilo je tu svega. A iskreno i doktorka iz Niša je pomogla sa ishranom. Čak sam i bio kod nje. Jako je pozitivna i ima dobre savete za ishranu. Veliki profesionalac. Na KCS su hteli su da mi ubace Imuran, zato što je fekalni otišao na 2.000. Naravno nolpaza lažira rezultate,što pišu gastroenterolozi na sajtu ukuksa. A pijem ih uz kortikosteroide od 40mg. Za sada idem na bolje. Još malo i pobeđujem. 😊

User avatar
Igor77
Posts: 602
Joined: 29 Mar 2011, 14:18
Location: Ruma

Re: dr koja leci ul.kolitis

Post by Igor77 » 23 Jun 2021, 20:25

Tako je, ništa osim pobede. Ja sam probao Salofalk tablete, Asacol i Pentasa. Na kraju mi je Pentasa najviše odgovarala iako je doktorima to isto. Stvar je što me je to držalo delimično, uvek neka upalica koja ne utiče na život ali me troši polako i tek na kolono se to vidi. Na kraju sam prešao na imunosupresive i sad sam skroz ok. Što se ishrane tiče, bar po meni, samo treba pauza. Imuni odgovor nije isti u upalnoj fazi i kad si miran. Ako se sve sredi, uđeš u remisiju ješćeš i pićeš sve, bar je to cilj. Većina ne dođe do pune remisije pa onda reaguje na razne namirnice. Ja lično nemam restrikcija, prase, testo, pivo, rakija a bio sam isto "na ivici".
Dijagnoza: Mb. Crohn od 2001. Korišćene terapije: 5-ASA, Asacol, Salofalk, , Pentasa, Salofalk klizme, Orvagil, Vancomycin, Pronison, Budosan i razne alternativne špecije Aktuelna terapija: Methotrexate, Folnak, Nolpaza

Anaa
Posts: 3
Joined: 22 Jun 2021, 15:29

Re: dr koja leci ul.kolitis

Post by Anaa » 25 Jun 2021, 20:19

Mene zanima kako znate da vam granule ne odgovaraju? Subjektivno vam ne bude bolje, ne povuku se simptomi ili na neki drugi način možemo da "provalimo" da li su nam bolje tablete ili granule? Meni je dr. Rekao da su granule baš za debelo crevo , a tablete u manjoj količini dođu do debelog creva (salofalk pijem), pa sam prešla na granule, a tablete u najvišoj dozi su mi isto prekidale simptome 😏

Dacha
Posts: 11
Joined: 15 Feb 2020, 19:53

Re: dr koja leci ul.kolitis

Post by Dacha » 02 Sep 2021, 21:06

Jednostavno se ne razgrade u crevima. Izlaze iste kakve ih popijete. Morate da slušate sebe,da ne pravite grešku kao što sam ja napravio.

DALE
Posts: 5
Joined: 05 Sep 2022, 23:13

Re: dr koja leci ul.kolitis

Post by DALE » 05 Sep 2022, 23:29

imam isti problem to jeste uc koliko sam razumio to nije bolest to je stanje ,koje se ne moze izlijeciti ali se moze zalijeciti i drzati pod kontrolom sa terapijom za sad sam na bioloskoj terapiji i stanje mi nije sjajno bolest i dalje aktivna i pijem pronizon ako neko ima neku preporuku za nekoga rado bih je probao jer za sad je dosta lose ,probacu vele da je dobro kantarionovo ulje i caj da se koriste

User avatar
Igor77
Posts: 602
Joined: 29 Mar 2011, 14:18
Location: Ruma

Re: dr koja leci ul.kolitis

Post by Igor77 » 07 Sep 2022, 21:31

UC jeste bolest, samo autoimuna,.organizam se ponaša kao da ga nešto napada i crpi energiju. Taj okidač može biti stres, hrana... Cilj je da se stanje vrati pre "okidanja". Bolest se onda prati i prevenira eventualno novo pogoršanje.
Dijagnoza: Mb. Crohn od 2001. Korišćene terapije: 5-ASA, Asacol, Salofalk, , Pentasa, Salofalk klizme, Orvagil, Vancomycin, Pronison, Budosan i razne alternativne špecije Aktuelna terapija: Methotrexate, Folnak, Nolpaza

DALE
Posts: 5
Joined: 05 Sep 2022, 23:13

Re: dr koja leci ul.kolitis

Post by DALE » 18 Sep 2022, 21:56

vele osnovna i najbitnija stvar je ishrana koja se mora redukovati i to zestoko da bi se bolest polako suzbijala uz terapiju

User avatar
Igor77
Posts: 602
Joined: 29 Mar 2011, 14:18
Location: Ruma

Re: dr koja leci ul.kolitis

Post by Igor77 » 26 Sep 2022, 19:38

U početku da. Kad se organizam "resetuje" i vrati u normalu i ishrana može da bude raznovrsnija.
Dijagnoza: Mb. Crohn od 2001. Korišćene terapije: 5-ASA, Asacol, Salofalk, , Pentasa, Salofalk klizme, Orvagil, Vancomycin, Pronison, Budosan i razne alternativne špecije Aktuelna terapija: Methotrexate, Folnak, Nolpaza

Boys71
Posts: 5
Joined: 15 Oct 2022, 11:54

Re: dr koja leci ul.kolitis

Post by Boys71 » 16 Oct 2022, 12:16

pozz.. nema nekih novih komentara vezano za ovu temu UK

Post Reply