Bioloska terapija

Opšte diskusije vezane za ovu bolest.
Post Reply
Makish
Posts: 3
Joined: 28 Jun 2017, 21:20

Bioloska terapija

Post by Makish » 28 Jun 2017, 21:33

Drustvo,

Meni je nakon 7 godina konacno 2015te godine dijagnostikovan Kron. Sta sam za tih 7 godina sve prosao, kakve sam sve opracije imao i koje maltertirao preziveo ne zelim da pominjem. Ali eto pre 2 i po godine mi je dijagnostikovan Kron i moj zivot je sada daleko bolji tj zivim normalno. Sve dok se bolest ne vrati... a to znaci hospitalizaciju, lezanje od minimum 15 dana, ponovne operacije i sve to je naravno i jedan vid psihickog opterecenja kako za mene, tako i za sve moje bliznje. Na Imuranu sam od prvog dana uspostavljanja dijagnoze. Da napomenem da imam tzv "komplikovani Kron", tj stvaraju mi se fistule, a iza sebe imam 5 radikalnih operacija. Od prvog dana sam obavesten da postoji ta za mene famozna Bioloska terapija i da ja kao neko ko ima ovakav oblik krona svakako polazem pravo na nju. Ali eto, komisija koja o tome odlucuje zaseda u Martu mesecu, a meni se po cetvrti put bolest braca za ovih 1,5 godina, u svakom mesecu samo ne u Martu. Koliko sam razumeo, dokle god su moji rezultati dobri(bez obzira sto sam hronicni bolesnik i sto imam istoriju bolesti na 100 strana) ja nemam pravo na tu terapiju jer jednostavno ja sam dobrog zdravstvenog stanaja kada komisija zaseda.

Moje pitanje je: da li je moguce da komisi time prakticno osporava dijagnozu koju si postavili doktori da gastro i ako na tom papiru stoji i pecat i potpis nacelnika? Da li je moguce da ja moram da "molim Boga" da se razbolim tada kada moram da bih dobio tu terapiju? Da li je moguce da je toliko nemoguce dobiti tu terapiju i naravno pitanje za one koje je dobijaju da li uopste toliko da se nerviram oko toga tj. da li je ona zaista toliko delotvorna?
Jer ikreno, ovo jeste ali i nije zivot. Da ja svakoga dana strepim kada ce mi se stolica ponovo pokvariti, pojaviti novi apces i odloziti ceo svoj zivot za 20 dana (a tek o tim mojim boravcima u bolnicama ne zelim da pricam) ne zelim.

Hvala unapred na svakom odgovoru,

Post Reply