O trudnoći i IBD

Teme u vezi sa začećem, trudnoćom, dozvoljenim terapijama, raznim iskustvima trudnica obolelih od IBD-a i naslednim faktorima.
Post Reply
User avatar
Igor77
Posts: 602
Joined: 29 Mar 2011, 14:18
Location: Ruma

O trudnoći i IBD

Post by Igor77 » 24 Jan 2019, 16:40

Predavanje Prof. Dr Sivije Čavka u organizaciji Udruženja ColonOS
https://www.youtube.com/watch?v=1pffpBKnyfs
Dijagnoza: Mb. Crohn od 2001. Korišćene terapije: 5-ASA, Asacol, Salofalk, , Pentasa, Salofalk klizme, Orvagil, Vancomycin, Pronison, Budosan i razne alternativne špecije Aktuelna terapija: Methotrexate, Folnak, Nolpaza

Okacica
Posts: 6
Joined: 05 Feb 2016, 17:36

O trudnoći i IBD

Post by Okacica » 12 Sep 2019, 11:11

Zdravo svima, nije me bilo dugo na forumu. Razlog je lep, uprkos relapsima i raznim komplikacijama, zahvaljujuci terapiji i disciplini uspela sam da zatrudnim i rodim bliznakinje. Sve vreme trudnoce kalprotektin je bio u granicama koje vaze za nas sa dijagnozom, u jednom momentu je malo odskocio ali se opet vratio u relativno normalne vrednosti. Sada se osecam dobro, uzimam terapiju i skoro da i nemam problema, osim povremeno kada pojedem nesto sto mi ne prija, ali u sustini se osecam dobro. Nadam se da ce ovaj moj post dati vetar u ledja nekoj buducoj mami koja ima UK. Meni je sve to izgledalo nemoguce, narocito u situaciji kad mi je krvna slika bila jako losa i opste stanje organizma nikako... Pre trudnoce sam primala infuzije gvozdja i dovela svoje stanje u normalu. Veliki pozdrav za sve.
Ulcerozni kolitis

User avatar
Igor77
Posts: 602
Joined: 29 Mar 2011, 14:18
Location: Ruma

Re: O trudnoći i IBD

Post by Igor77 » 12 Sep 2019, 22:26

Bravo! Čestitam i puno zdravih i lepih dana sa dečicom.
Dijagnoza: Mb. Crohn od 2001. Korišćene terapije: 5-ASA, Asacol, Salofalk, , Pentasa, Salofalk klizme, Orvagil, Vancomycin, Pronison, Budosan i razne alternativne špecije Aktuelna terapija: Methotrexate, Folnak, Nolpaza

Okacica
Posts: 6
Joined: 05 Feb 2016, 17:36

Re: O trudnoći i IBD

Post by Okacica » 23 Sep 2019, 14:44

Hvala puno :)
Ulcerozni kolitis

Post Reply