Postovani......

Locked
snezana
Posts: 1
Joined: 23 Apr 2012, 14:12

Postovani......

Post by snezana » 23 Apr 2012, 14:17

Porodila sam se pre 4 meseca,u setom mesecu sam dobila bruh na desnoj preponi,porodjaj je bio prirodnim putem bez problema,bruh se povukao posle porodjaja,i za sada nemam problema.
Moje pitanje je:
Zakazana mi je operacija za mesec dana,da li da se operisem,ako se odlucim za operaciju,da li smem da rodim jos jedno dete i posle kog vremenskog perioda?
Hvala.

User avatar
Skipper
Posts: 252
Joined: 29 May 2011, 01:41
Location: Rochester, NY / Beograd, RS

Re: Postovani......

Post by Skipper » 23 Apr 2012, 18:41

Snežana,

S obzirom da je ovaj forum posvećen zapaljenskim bolestima creva, ukoliko uskoro ne dobiješ adekvatan savet lekara, u vezi sa operacijom preponske kile, možda ne bi bilo loše da pošalješ pitanje forumu koji se više bavi drugim bolestima i zdravstvenim problemima.

Adresa na Internetu je:

http://www.stetoskop.info/Preponska-kil ... ckness.htm

A, ako, na nesreću, imas jednu od ovih 'naših' bolesti (Kronovu ili Ulcerozni kolitis), onda si na pravom mestu. Iskreno se nadam da si 'poštedjena' problema sa kojima se, svi mi ovde, godinama i decenijama borimo!

Tebi i tvom malom andjelu od 4 meseca,

Pozdrav i sve najbolje,

Skipper
Bolest: Crohn-ova, od 1991. / Operisan: 3 puta / Lekovi (do sada): Orvagil, Ciprocinal, Dexason, Pronison, Salazopyrin, 5-ASA, Salofalk, Pentasa, Asacol, Imuran i Methotrexate / Aktuelna terapija: Nema (zbog netolerancije na imunosupresive!)

Runja
Posts: 125
Joined: 05 Jun 2011, 15:32
Location: Zemun

Re: Postovani......

Post by Runja » 23 Apr 2012, 23:00

Slazem se sa Skipperom, a s obzirom da ni mi koji smo direktno povezani sa temom ovog foruma ne dobijamo odgovore na pitanja, tesko da cete dobiti Vi cije pitanje nema veze sa zapaljenskim bolestima creva... :roll:
Inace, licno smatram da je operacija bruha prilicno bezazlena i rutinska (neka me neko ispravi ako gresim) i da mozete da se podvrgnete istoj (ja sam imala istu operaciju, sa svojih 6 godina). Pre toga se, naravno, konsultujte sa svojim ginekologom u vezi dojenja/prestanka dojenja bebe.
Pozdrav!

Locked