Kako sam ja prosao!

Locked
zoran
Posts: 12
Joined: 11 Mar 2012, 00:47
Location: Indjija

Kako sam ja prosao!

Post by zoran » 11 Mar 2012, 19:40

Pre svega pozdrav svima!Imam 28 god a Crohn mi je dijagnostikovan u februaru 2007 god.Od samog pocetka se lecim na WMA!Od same dijagnoze pa narednih 2 god sam bio pod terapijom imuran + bodosan!E sad,mozda bi meni i bilo bolje da sam se od samog pocetka pridrzavao svega kao sto nisam tako da u maju 2009 mi dolazi do pogorsanja i u leto iste godine se operisem takodje na WMA!Posle operacije se odlicno osecam i sto je najbitnije po prvi put ozbiljno shvatam od cega bolujem a samim tim se i pridrzavam svih uputa mojih lekara!Posle operacije nastavljam sa terapijom imuran(3x1)!Taman kada sam dosao u fazu da se odlicno osecam,pa mogu slobodno i da kazem da se nikada i nisam osecao bolje dolazi drugi sok,tumor testisa!Zahvaljujuci pre svega gastroenterologa na WMA pa zati i ljudi sa uroloskog ja sam danas i ziv i zdrav,ako tako mogu da kazem!Mozda sam i suvise mlad da bi vec sada imao ove dve sifre ali valjda se covek izbori sa svim!Danas mi je i sto se tice Crohna sve u redu stim sto vise nepijem CUVENI imuran vec sam samo na Pentazi!Pozdrav

User avatar
Igor77
Posts: 602
Joined: 29 Mar 2011, 14:18
Location: Ruma

Re: Kako sam ja prosao!

Post by Igor77 » 12 Mar 2012, 08:21

Dobrodošao! Pregrmeo si valjda najgore, sad se čuvaj koliko možeš i hoćeš. Po meni, jako je dobro što si ok samo na Pentazi, ti si prvi za koga čujem da je prestao Imuran :o
Dijagnoza: Mb. Crohn od 2001. Korišćene terapije: 5-ASA, Asacol, Salofalk, , Pentasa, Salofalk klizme, Orvagil, Vancomycin, Pronison, Budosan i razne alternativne špecije Aktuelna terapija: Methotrexate, Folnak, Nolpaza

Locked