pitajte doktora

Locked
anaskyart
Posts: 4
Joined: 05 Feb 2012, 21:39

pitajte doktora

Post by anaskyart » 05 Feb 2012, 22:10

Imam 31. god., Crohna i zelim remisiju koju nisam imala :( 2003. mi je nakon 2. porodjaja dijagnostifikovan UC i bolest je bila manje vise pod kontrolom uz uobicajnu terapiju Salofalk. U januaru 2010. je postavljena nova dijagnoza nakon kolonoekopije, gastroskopije i enteroklize Morbus Crohn i to na ileumu i cevumu. Bila sam na Pronizonu godinu i 4 mes., zatim na Budosanu 3g dnavno uz Penthasa 3000mg dnevno, da bih promenila dr koja mi je radila kolonoskopiju pre 3 nedelje i stavila me na Imuran, Pronizon, Penthasa. Plasim se terapije Imuranom, osecam se bolesnije, umornije, iscrpljenije od kad je koristim, dobila sam crvene podocnjake, hormoni mi divljaju od Pronizona( imam nagle i ceste promene raspolozenja), ruke mi drhte, povremano imam bolove u predelu pankreasa, kosa je pocela vise da mi opada. A pre te terapije i kolonoskopije sam se konacno pocela osecati zdravo ( nisam imala neke bolove, stolice su bile kasaste do tvrde 3-4 dnevno, osim u stresnim situacijama kada su bile vodene, ali nakon stresa su se same formirale). Plasim se Imurana, bojim se da ne dobijem kancer od njega, jer je dr rekla da ga moram koristiti minimum 4 god!!!!!!! a svesna sam nuspojava koje ima. Imunitet ce mi oslabiti, bicu podloznija drugim bolestima, radim sa decom u vrticu i samohrana sam majka, znaci moram funkcionisati, a kako, ako ce mi imunitet biti oslabljen????!!!!!! Zanima me da li ima neka druga terapija i kakva su iskustva sa homeopatskim nacinom lecenja uz konvencionalnu terapiju? Tesko se nosim sa realnim cinjenicama o bolesti i meni datoj terapiji, bojim se.....

Locked