Priprema za kolonoskopiju

Procedure i pregledi za utvrđivanje bolesti
User avatar
Wookie
Posts: 4
Joined: 18 Jun 2016, 23:59

Re: Priprema za kolonoskopiju

Post by Wookie » 01 Aug 2016, 01:53

I ja preporučujem Picoprep. Kao gazirana cedevita je, počne da deluje kroz dva sata, dobro te "pripremi za snimanje" :)
Meni je najgore to što nema hrane dan pred pregled, počne želudac da me boli od gladi. :)
Dijagnosa: Ulcerozni kolitis/Pankolitis od 2015. god ::: Trenutna terapija: Imuran 150mg; Pentasa 4g; Lactocare Daily ::: Životni moto: Always look for the bright side of life! :)

User avatar
Igor77
Posts: 602
Joined: 29 Mar 2011, 14:18
Location: Ruma

Re: Priprema za kolonoskopiju

Post by Igor77 » 02 Aug 2016, 14:08

Wookie wrote:I ja preporučujem Picoprep. Kao gazirana cedevita je, počne da deluje kroz dva sata, dobro te "pripremi za snimanje" :)
Meni je najgore to što nema hrane dan pred pregled, počne želudac da me boli od gladi. :)
I mene je tako kad sam krkao što više hrane pred pripremu. Sad 2 dana pred pregled doručkujem i lagano ručam. Preskočim večeru i sutradan se pripremam bez veće gladi.
Dijagnoza: Mb. Crohn od 2001. Korišćene terapije: 5-ASA, Asacol, Salofalk, , Pentasa, Salofalk klizme, Orvagil, Vancomycin, Pronison, Budosan i razne alternativne špecije Aktuelna terapija: Methotrexate, Folnak, Nolpaza

marica
Posts: 181
Joined: 19 Feb 2016, 01:08

Re: Priprema za kolonoskopiju

Post by marica » 02 Aug 2016, 14:51

Bez hrane i izdržim, ali kafa...d'umrem, srećom retko me odrade pod anestezijom pa odmah skuvam nakon pregleda.
Ulcerozni kolitis, stoma, terapija ništa osim 2-3 bensedina uz čašicu, dve rakije natašte i za jedno 15-20 god će da prođe...valjda.

Sarmica
Posts: 5
Joined: 22 Jul 2016, 12:31

Re: Priprema za kolonoskopiju

Post by Sarmica » 13 Aug 2016, 12:04

Do sad radila cetri puta kolonoskopiju, uvek sam koristila picoprep, ima fin ukus. Sto je najbitnije super ocisti creva. Pijem sokove i supu tog treceg dana pripreme i nikad nisam gladna.
Dg: Colitis ulcerosa
Th: Pronizon, Salazopyrin, Salofalk klizme, Bulardi

bela
Posts: 7
Joined: 07 Feb 2017, 11:51

Re: Priprema za kolonoskopiju

Post by bela » 07 Feb 2017, 12:39

Pozdrav svima. Posle uzasnog nocasnjeg iskustva javljam se da vidim da li je neko imao isto ili slicno.Spremam se za kolonoskopiju koja mi je zakazana za sutra. Dva dana pre snimanja to jeste juce bila sam na dijetalnoj ishrani( kuvani krompir, caj i par keksica) i popila sam dulcolax 2*2 po u uputstvu koje sam dobila u bolnici u 16h i u 20h. Ubrzo sam zaspala a onda je oko 2 nocu poceo horor. Mislila sam da ce mi stomak eksplodirati. Krenulo je ciscenje propraceno uzasnim bolovima narednih sat vremena. Mislila sam da cu se onesvestiti.Danas sam nastavila i pijem picoprep koji normaalno deluje al ja sam i dalje u stahu od toga sto mi se desavalo nocas. Da li je mozda jos neko imao slicno iskustvo sa dulcolax tabletama. Inace imam ulcerozni kolitis od 2011. Zadnje 3 godine imam konstantno bolove sa leve strene a svi su mi rezultati uredni. Radjena kolonoskopija, gastroskopija, pasaza, ct enterografija, mr enterografija i svi nalazi uredni .A mene i dalje boli i boli. Posle drsavanja od nocas sam sigurna da neki problrm postoji.

Bocky1975
Posts: 1
Joined: 14 May 2018, 20:53

Re: Priprema za kolonoskopiju

Post by Bocky1975 » 14 May 2018, 21:21

Pozdrav svima. Mozda je tema mao starijieg datuma, ali je jos uvek aktuelna (cim je citamo). Evo da i ja podelim sa vama svoja iskustva u vezi kolonoskopije. Nadam se da ce nekome pomoci kao sto su meni pomogla necija iskustva. Da krenem od pocetka. Vec 2 godine imam tragove krvi na stolici. I kao procice, nije nista i tako sve ovo vreme. Ali ne prolazi. Kazem ja mojoj dr i ona me odmah posalje na kolonoskopiju. Posto se u KCS radi bez anestezije resim da odem privatno, sto naravno kosta 25000 dinara. Priprema uobicajena, Fortrans po uputstvu, 8 litara vode za 1 dan, wc solja mora da bude u blizini i uvek slobodna. Iz vas ce izlaziti bukvalno samo voda. Inace da vam kazem Fortrans je nesto najruznije sto postoji, ali sam negde procitala da je neko stavio Cedevitu, i stvarno olaksava muke. Da ne bi Cedevite ja bih ga verovatno povratila. I tako dodje dan pregleda. Danas. Pritisak mi skocio od stresa, srce lupa kao ludo. Da sam znala kako ce mi proci pregled ne bih se uopste nervirala. Sestra mi je ubrizgala u venu nesto i za 2 sekunde se ne secam nicega. Sledece cega se secam je da me sestra budi i kaze sve je gotovo. A ja bas lepo spavala i jos sam nesto i sanjala, prekinula me pa se ne secam sna. Lezala sam par minuta. Ustala, obukla se, malo mi se spavalo, ali do kuce je i to proslo. Moj muz se vise od mene uplasio dok me cekao. Inace da kazem pronasli su mi na 20-om centimetru polip velicine 1,5 cm koji ce mi sledece nedelje odstraniti u KCS. Sve u svemu da kazem, najteze od svega je priprema, verujte mi. Ne plasite se uopste, naravno ako radite u anesteziji.

Post Reply