Kapsule za lakše varenje laktoze

Golub
Posts: 20
Joined: 11 Aug 2011, 20:02

Kapsule za lakše varenje laktoze

Post by Golub » 11 Aug 2011, 20:17

Nisam znao gde da postavim temu, recimo da je ovo ok mesto.

Mnogi od nas imaju problema sa varenjem laktoze. Čitao sam mnogo po forumima da u Nemačkoj i drugim zemljama imaju da se kupe tablete laktaze (program Gesunde plus iz DM drogerija, naravno celi program nije dostupan kod nas pa ni tablete). Iskustva su pozitivna, pa sam pokušao po forumima da se raspitam ima li nešto takvo kod nas, išao po apotekama, ali ništa. Sve do pre par dana kada sam slučajno naletio na sledeće

http://www.ivancic.co.rs/showproduct.php?id=35

Naravno, pretražim ponovo apoteke i nađem u jednoj. Cena je oko 800 dinara za 60 kapsula i stvarno radi 8-) Isprobao sam i stvarno nisam imao standardnih problema (oprobano na šejku iz Meka, znam nezdravo je al mi je ćef)...

Eto, verovatno neko ko ima problema ne zna za ovo... A stvarno je dobra stvar.

Pozdrav za sve kolege.

janim08
Posts: 108
Joined: 20 Jun 2011, 12:46

Re: Kapsule za lakše varenje laktoze

Post by janim08 » 14 Aug 2011, 13:14

E super ti je ovaj tekst. Meni se jednom pilo cokoladno mleko, pa me je stomak boleo ceo dan. Sad cu probati ovo. Pozz

Nemanja
Posts: 99
Joined: 08 Apr 2011, 15:52

Re: Kapsule za lakše varenje laktoze

Post by Nemanja » 29 Aug 2011, 17:38

Hvala Golube!
Ovo vredi probati.


:mrgreen:

Golub
Posts: 20
Joined: 11 Aug 2011, 20:02

Re: Kapsule za lakše varenje laktoze

Post by Golub » 03 Sep 2011, 22:46

Tu smo da pomognemo jedni drugima.
Za sad mi ove pilule dobro rade pos'o...

janim08
Posts: 108
Joined: 20 Jun 2011, 12:46

Re: Kapsule za lakše varenje laktoze

Post by janim08 » 09 Oct 2012, 20:56

Moram svima dA KAZEM-DANAS SAM PILA KRAVICINO COKOLADNO MLEKO BEZ LAKTOZE, extra je a i nemam nikakvih tegoba! Konacno!

User avatar
barajevo
Posts: 6
Joined: 28 Oct 2012, 18:03

Re: Kapsule za lakše varenje laktoze

Post by barajevo » 28 Oct 2012, 18:39

Ja nemam ni kolitis ni kron, a ne pijem mleko. Ne mogu da shvatim odusevljenje ovim tabletama kad su potpuno nepotrebne, beskorisne. Zar nije mnogo jednostavnije odreci se mleka. Znate li jos neko zivo bice koje, po prestanku dojenja, pije mleko. Ako mislite da je to macka, varate se. I nju su naucili ljudi kao sto su naucili vas. Pokusajte macki dati sveze pomuzeno mleko, tesko da ce ga prihvatiti. Pokusajte joj dati pilecu ili curecu jetru - tesko da ce u opste obratiti paznju na nju. Kao i vecina zivotinja - mnogo bolje znaju sta nije dobro nego to znamo mi.
Ako vam je vec ukus mleka toliko neodoljiv, uzmite proseno mleko u prahu i sami ga pripremite. Ne da nema laktoze nego nema ni glutena. Proso je, mozda jedina zitarica koja nema glutena.
Attachments
Mleko - da ili ne.rar
Mleko - da ili ne
(20.5 KiB) Downloaded 526 times
Ne dostupni suplementi dostupni su u Srbiji

janim08
Posts: 108
Joined: 20 Jun 2011, 12:46

Re: Kapsule za lakše varenje laktoze

Post by janim08 » 28 Oct 2012, 22:12

Ovaj tekst je stvarno jeziv. Pomenute tablete nisam probala, ali sam se odusevila ukusom cokoladnog mleka bez laktoze koje je isto kao i sa njom. Naravno da mogu bez njega, ali zato jogurt obozavam.

Philthy McNasty
Posts: 112
Joined: 07 Jul 2011, 22:01

Re: Kapsule za lakše varenje laktoze

Post by Philthy McNasty » 29 Oct 2012, 06:08

Ovaj tekst je prepun netacnih podataka koji u vecini slucajeva dolaze od zvanicnih organa/konvencionalne medicine i doktora koji nemaju blage veze o ishrani pa tako ni mleku.
Najsmesnija mi je uvek stvar o holesterolu i stetnosti istog koja je nista drugo nego jedna obicna sarena laza.


Kada pricamo o mleku, prvo moramo se napraviti veliku izmedju preradjenog koje se prodaje u radnjama i sirovog, nepreradjenog mleka, to su dva sveta.
Nemam vremena da ulazim u detalje jer je tema zaista veoma siroka.

Ukratko preporuka, preradjeno mleko izbegavati, sirovo da za osobe bez IBD, fermetisano svakako preporuka za sve.
Kron je proslost .....

Nemanja
Posts: 99
Joined: 08 Apr 2011, 15:52

Re: Kapsule za lakše varenje laktoze

Post by Nemanja » 02 Nov 2012, 12:49

Imam licno iskustvo problema sa mlekom pa mogu da ti objasnim Barajevo. Tablete u sebi sadrze Laktazu- enzim koji razlaze laktozu, koju neki od nas teze vare jer iz nekog razloga prirodno imamo manje laktaze u tankom crevu.

Ja sam odusevljen takvim i slicnim tabletama jer nisu nikakav domestos ili sampon, nego enzim koji nemam. Takvi preparati mi omogucavaju da dodam mleko u kafu, jer takvu vise volim, i da uopste lakse svarim hranu u kojoj ima mleka. Sirevi, cokolade, plazma, palacinke, pire krompir, jogurt, i mnoge druge namirnice/jela sadrze laktozu koju sa dodatnim unosom laktaze varim.

I mislim da nema potrebe da se filozofira i sve oznaci kao stetno, kao zavera ili nesto slicno, mislim da je ovo dobar primer za to.
Koristim priliku da mi neko baci na pp ako zna gde kod nas mogu da se nabave neke tablete sa laktazom jer koliko znam, nema ih trenutno na trzistu.

Barajevo - "Znate li jos neko zivo bice koje, po prestanku dojenja, pije mleko."
Za to jesi u pravu...
Da li ti Barajevo znas jos neko zivo bice koje jede hleb? Jel znas jos neko zivo bice koje jede mleko u prahu, telecu glavu u skembetu? pije pivo? :mrgreen:

Ostavite nas da pijemo mleko!

David
Posts: 7
Joined: 18 Mar 2018, 11:40

Re: Kapsule za lakše varenje laktoze

Post by David » 27 Mar 2018, 10:56

Moze li mi neko reci kako se zovu te kapsule i u kojoj apoteci mogu da ih potražim?Hvala

Post Reply