Alternativno lecenje Kronove bolesti

Post Reply
AlexD
Posts: 4
Joined: 05 Feb 2017, 01:54

Alternativno lecenje Kronove bolesti

Post by AlexD » 05 Feb 2017, 02:09

Zdravo,

Hteo sam da podelim svoja iskustva u lecenju Kronove bolesti uz pomoć gospodina Nenada Gavrilovića.

Ali pre svega želeo bih da podelim sa Vama istoriju svoje bolesti.

Pre oko četiri godine su mi se prvi put pojavili simptomi necega sto je kasnije dijagnostikovano kao Kronova bolest.
Simptomi su bili bolovi u stomaku i krvava stolica. Odradjena je nepotpuna kolonoskopija kojom nije mogla da se utvrdi nijedna bolest. Moje stanje se ubrzo potom toga stabilizovalo i ostalo nepromenjeno naredne dve godine. U februaru 2015. godine simptomi su se vratili. Stolice su bile krvave i kašaste. Kolonoskopija je ponovljena i data je dijagnoza nedeterminisanog IBD. Dobio sam terapiju lekom “Salofalk” koja je trajala oko 30 dana. S obzirom da mi ni jedan lekar nije dao nikakvu informaciju o ozbiljnosti bolesti koju imam, posle završetka terapije u trajanju od 30 dana nisam otišao na kontrolu, jer sam se osećao mnogo bolje. Simptomi su se povukli i sve je bilo kao i obično. Kasnije sam saznao da je ovo bila greška i da je trebalo da se javim lekaru na kontrolu posle tih 30 dana. Simptoni su se vratili u avgustu 2016.godine. Ovoga puta je moje stanje bilo najgore do sada, sa puno krvi i sluzi u kašastoj stolici. Lekari su i ovaj put dali dijagnozu nedeterminisanog IBD-a i ponovili terapiju “Salofalkom”. Terapija nije bila toliko uspešna kao prvi put. Dijareje su prestale, ali se malo krvi i sluzi pojavljivalo. Takođe su se pojavili i drugi simptomi. Neprestano sam imao problema sa disanjem i nelagodan osećaj u predelu gornjeg stomaka. Osecaj je bio kao stezanje i uvrtanje. Pored ovoga, boja sperme se promenila i postala tamna. Zbog svega toga sam hteo da potražim mišljenje drugog lekara i došao na VMA. Lekar koji je pogledao predhodnu dijagnozu je odmah rekao da to nije nedeterminisana IBD već Kronova bolest i prepisao mi je drugu terapiju: “Pronizon” i “Imuran”. Problemi sa disanjem su sve vreme trajali, kao i nelagodnost i tup bol u stomaku. Sperma je i dalje bila obojena.Posle dva meseca je stanje bilo isto. Lekar sa VMA je ovaj put povećao količinu “Imurana”, a terapija “Pronizonom” je ostala ista.

U međuvremenu sam saznao za neželjne efekte koje izaziva lek “Imuran” i uz savet drage osobe potražio pomoc od gospodina Nenada Gavrilovića. Lekove koje mi je lekar sa VMA prepisao sam prestao da pijem 10 dana pre nego sto sam počeo sa terapijom koju mi je odredio Nenad. Poslednja tri dana bez lekova moji problemi su se vratili. Stolica je bila puna krvi i sluzi, dosta kašastija nego obično. Bio sam jako skeptičan da će terapija koju mi je Nenad odredio pomoći. Mislio sam da je nemoguće da deluje i da mi od nje bude bolje, ali dogodilo se to da samo posle 3 dana od početka terapije krv i sluz nestaju. Svi bolovi i sve tegobe koje sam imao su prestale posle nekoliko dana uz moje zaprepašćenje i nevericu. Izgledalo je neverovatno da posle svih terapija lekovima, Nenadova terapija deluje tako brzo.

Prvi razgovor sa gospodinom Nenadom je bio veoma profesionalan. Nenad je imao pitanja o mojoj prošlosti, o svakodnevnici, o tome čime se bavim, da li je bilo stresova kada su simptomi bolesti bili najjači. Terapija koju mi je prepisao, i koju trenutno konzumiram, se sastoji od četiri vrste kapi i čaja. Ishrana je veoma striktna. Mene je zanimalo sta sve od namirnica mogu da jedem i naravno bilo je mnogo restrikcija.

Moja iskustva sa gospodinom Nenadom Garvilovićem su veoma pozitivna. Skepticizam je vrlo brzo prerastao u potpuno poverenje. Trenutno nemam ni jedan od simptoma bolesti i osećam se dobro. Sa Nenadom se redovno konsultujem u vezi svoje trenutne terapije, koja traje već tri meseca.

Takođe, želeo bih da napomenem da sam upoznao ljude kojima je Nenad pomogao. Čovek koji je išao na dijalizu i davali su mu par meseci života, je sada živ i zdrav, a od njegove dijagnoze “o par meseci” je prošlo više od 10 godina. I i dalje se oseća dobro i nema zdravstvenih problema. Devojka kojoj su lekari sa 16 godina rekli da će umreti jer joj se,citiram “organizam istrošio” za mesec dana puni 33. I zdrava je. Žena koja je imala uklješten živac u kičmi i koja je bila pred operacijom i skoro nepokretna, danas hoda bez problema, uz pomoć Nenada.

Razlog zbog koga sam podelio ovo svoje iskustvo sa vama je sledeći: molim vas nemojte odustajati od lečenja ako lekovi ne pomažu. Gospodin Nenad je neko ko bi želeo da pomogne svima onima koji malo veruju da mogu da se izleče, a i onima koji ne veruju. Zato ako ima vas kojima je muka od doktora, lekova i neuspelih terapija, razmislite o alternativnoj varijanti lečenja. Razmislite o Nenadu i slobodno mi pišite. Rado ću vas povezati sa Nenadom.

Neki linkovi o Nenadu Gavrilovicu:
http://24sata.info/magazin/zdravlje/549 ... gripe.html
https://www.youtube.com/watch?v=4LGOpOsnnsk
http://upoverenju.blogspot.rs/2009/11/t ... pt-za.html

marica
Posts: 181
Joined: 19 Feb 2016, 01:08

Re: Alternativno lecenje Kronove bolesti

Post by marica » 05 Feb 2017, 14:22

Lajk!
Ulcerozni kolitis, stoma, terapija ništa osim 2-3 bensedina uz čašicu, dve rakije natašte i za jedno 15-20 god će da prođe...valjda.

Suvi_vrat
Posts: 65
Joined: 02 Aug 2012, 00:16

Re: Alternativno lecenje Kronove bolesti

Post by Suvi_vrat » 06 Feb 2017, 15:46

AlexD, i ako podrzavam alternativu iz sveg srca, iz iskustva mogu reci da na jednog alternativca sa rezultatima ide bar 5 profitera. Kakva je terapija dr Gavrilovica? Ni reci o tome u ovolikom postu, a prosto mi je neverovatna vasa prica, ovakva kako je napisana.

AlexD
Posts: 4
Joined: 05 Feb 2017, 01:54

Re: Alternativno lecenje Kronove bolesti

Post by AlexD » 06 Feb 2017, 16:23

@Suvi_vrat I meni je bilo neverovatno stvarno. Prica o profiterima je istinita. O tome smo pricali Nenad i ja. Zato sam i hteo sa pokrenem pricu o gospodinu Nenadu Gavrilovicu. Hteo sam da ljudi vide moja iskustva i da pokusaju. Covek nije profiter. U to sam se licno uverio. Vidi se da hoce da pomogne iz humanih razloga. Ja sam beskrajno zahvalan na svemu sto je ucinio za mene.

Nisam siguran da li je terapija individualna. Ona se sastoji od cetiri vrste kapi i caja. Kapi se piju u razlicitim delovima dana. Neke rano ujutru, neke pre jela itd. Pije se takodje litar caja dnevno. Ishrana je veoma striktna. Nisam siguran da li je i ona individualna, posto sam Nenadu spomenuo da sam netolerantan na laktozu itd. Veoma striktna ishrana znaci da se jede samo nekoliko kuvanih namirnica : Pirinac, sargarepa, karfiol, brokoli, malo mesa, krompira itd. Nema slatkog, alkohola, voca, odredjenog povrca ... Ali opet napominjem da je ovo moja ishrana koju mi je Nenad odredio posle razgovora koji smo imali, a koji sam spomenuo u gornjem tekstu.
Ono sto je najbitnije je da se terapije pridrzavas u potpunosti. Nema slucajnih izleda u namirnice koje ne smeju da se jedu ili preskakanja terapija cajom i kapima.

Suvi_vrat
Posts: 65
Joined: 02 Aug 2012, 00:16

Re: Alternativno lecenje Kronove bolesti

Post by Suvi_vrat » 06 Feb 2017, 16:25

Hvala, nadam se da ćete i dalje imati uspeha sa tretmanom i ostati u dugoj remisiji...

User avatar
Igor77
Posts: 602
Joined: 29 Mar 2011, 14:18
Location: Ruma

Re: Alternativno lecenje Kronove bolesti

Post by Igor77 » 07 Feb 2017, 08:56

Da li Nenadova terapija ide zajedno sa klasičnom terapijom ili se to isključuje. Postoje vrlo ozbiljni oblici naših bolesti, mnogi su na ivici, ako me razumeš. Dosta "alternativaca" traži da se izbace lekovi pa kad pacijent zaglavi na stolu, pod nožem neće da se jave. Ti si još "zelen" a i moguće da i nemaš IBD, tako da ti ova terapija prija, jer uništava patogene, poboljšava crevnu floru i time pomaže. Hvala što si podelio ovo sa nama.
Dijagnoza: Mb. Crohn od 2001. Korišćene terapije: 5-ASA, Asacol, Salofalk, , Pentasa, Salofalk klizme, Orvagil, Vancomycin, Pronison, Budosan i razne alternativne špecije Aktuelna terapija: Methotrexate, Folnak, Nolpaza

AlexD
Posts: 4
Joined: 05 Feb 2017, 01:54

Re: Alternativno lecenje Kronove bolesti

Post by AlexD » 07 Feb 2017, 10:46

@Igor77 Da, ja trenutno ne pijem lekove. Razumem sve sto si rekao naravno. Sto se tice moje dijagnoze, ne znam da li mogu da spomenem doktora koji je ustanovio da imam Kronovu bolest, ali vazi za boljeg gastroenteorologa u Srbiji.

Hteo sam samo da podelim svoje iskustvo posto smatram da bi mozda nekome pomoglo sve ovo. Kao sto rekoh, ja sam bio veoma skeptican. Sa Nenadovom terapijom sam krenuo u vreme vracanja aktivne faze bolesti. I sve sto se posle desavalo je meni bilo neverovatno. Zbog svega toga sam hteo da podelim pricu sa sto vise ljudi.

User avatar
Igor77
Posts: 602
Joined: 29 Mar 2011, 14:18
Location: Ruma

Re: Alternativno lecenje Kronove bolesti

Post by Igor77 » 07 Feb 2017, 15:52

Ne, sve je u redu. Hvala na informacijama koje si podelio. Ja sam bar probao 10-15 terapija, pa znam šta da očekujem. Kod naših bolesti godine mirne faze su te koje se računaju. Kad se desi problem, on može da traje godinama ali i mirne faze. Svako pokušava na svoj način da nađe tu remisiju, ishranom, lekovima, meditacijom...Ja bih svakako probao mada se ne uklapam u koncept zdrave ishrane i ponašanja :mrgreen:
Što se dijagnoze tiče, moja je inicijalno bila IBD, ali sam tek posle 8 godina dobio onu pravu tj Crohn. Dosta ljudi krene od IBD pa završi na kolitisu ili IBS-u ili nečem trećem. Vreme će pokazati... Nenadu svaka čast, podržavam rad svih alternativaca pod uslovom da su pošteni. Iz iskusttva znam da trave mogu da utiču na crevnu floru, eliminaciju bakterija i gljivica ali trebaju godine dok ne počnu da deluju na imuni sistem, što je naš glavni problem.
Dijagnoza: Mb. Crohn od 2001. Korišćene terapije: 5-ASA, Asacol, Salofalk, , Pentasa, Salofalk klizme, Orvagil, Vancomycin, Pronison, Budosan i razne alternativne špecije Aktuelna terapija: Methotrexate, Folnak, Nolpaza

Krilex
Posts: 26
Joined: 21 Feb 2016, 21:11
Location: Bratislava
Contact:

Re: Alternativno lecenje Kronove bolesti

Post by Krilex » 10 Feb 2017, 12:57

@ AlexD Zanima me tvoja krvna slika, znaci koja je bila pre nego sto su ti ustanovili kronovu bolest, tipa, rbc, hgb, fe, crp. + Dali su ti radili mozda snimanje tankog creva, ili samo kolonoskopiju. Jer, nekada ako je zahvaceno samo tanko crevo i terminalni ileum, kolonoskopijom se u nekim slucajevima ne moze utvrditi dijagnoza.
M.Crohn. nirypan, salazopirin, controloc, imuran (3 god) Zadnjih 6 godina bez terapije.

AlexD
Posts: 4
Joined: 05 Feb 2017, 01:54

Re: Alternativno lecenje Kronove bolesti

Post by AlexD » 10 Feb 2017, 13:20

Da radili su magnetnu rezonancu tankog creva. Krvnu sliku trenutno ne znam. Javljam cim budem radio.
Crp je bio u granicama normale, ali je zato Kalprotektin iz stolice bio mnogo mnogo visok.

Post Reply