Debutir

Post Reply
User avatar
Igor77
Posts: 602
Joined: 29 Mar 2011, 14:18
Location: Ruma

Debutir

Post by Igor77 » 14 May 2013, 14:16

Po preporuci našeg člana iz Kuršumlije probao sam ovaj "dodatak ishrani" i imam pozitivna iskustva. Ovi u apoteci kažu da se radi o probioticima ali ja baš i nisam siguran. Ono što je činjenica, bar po deklaraciji, je da je namenjen IBD i IBS obolelima. Pakovanje je 30 komada, uzima se 2 puta dnevno i košta oko 1000 din.
Evo sajt pa procenite sami:
http://www.debutir.rs/Licna_Karta.AxCMS?ActiveID=1315
Dijagnoza: Mb. Crohn od 2001. Korišćene terapije: 5-ASA, Asacol, Salofalk, , Pentasa, Salofalk klizme, Orvagil, Vancomycin, Pronison, Budosan i razne alternativne špecije Aktuelna terapija: Methotrexate, Folnak, Nolpaza

GrooYa
Posts: 72
Joined: 16 Mar 2012, 20:44
Location: Kragujevac

Re: Debutir

Post by GrooYa » 15 May 2013, 00:49

krajnje zanimljivo... moracu da pitam doktora sta misli o tome i da probam.

hvala za link

User avatar
Igor77
Posts: 602
Joined: 29 Mar 2011, 14:18
Location: Ruma

Re: Debutir

Post by Igor77 » 15 May 2013, 08:36

Ima i par tudija rađenih sa pozitivnim ishodom. Evo jedna od njih http://onlinelibrary.wiley.com/doi/10.1 ... 2639.x/pdf
Doktori još ne znaju kako Butyrate (eng) deluje ali ima pomaka kod obolelih.
Što se tiče mog stanja, pijem 5-6 dana i za sad mi se stanje polako popravlja. Imao sam 2-3 stolice + sluz i počeo sa Budosanom i Debutir-om. Sad sam na 1 neformiranoj dnevno ali mi je stomak miran. Mislim da je rano da Budosan sredi stvar tako radikalno (koristio sam ga i ranije pa sam video poboljšanja posle mesec-dva) tako da ostaje sumnja da je Debutir malo popravio stvari nabolje. Bitno je da mi ne pravi probleme. Naravno, kome pravi neka ne koristi a i nije loše pitati doktore, mada iz ličnog iskustva znam da probiotici i prebiotici nisu u njihovom domenu interesovanja pa uglavnom ignorišu pitanja vezana za to. Vidim na sajtu da ima pakovanje i od 60 kom (doza za mesec dana) za 2000,00 sa PTT. Takođe tamo kažu da se koristi 3 meseca.
Dijagnoza: Mb. Crohn od 2001. Korišćene terapije: 5-ASA, Asacol, Salofalk, , Pentasa, Salofalk klizme, Orvagil, Vancomycin, Pronison, Budosan i razne alternativne špecije Aktuelna terapija: Methotrexate, Folnak, Nolpaza

Suvi_vrat
Posts: 65
Joined: 02 Aug 2012, 00:16

Re: Debutir

Post by Suvi_vrat » 15 May 2013, 18:23

Igor77 wrote:Ima i par tudija rađenih sa pozitivnim ishodom. Evo jedna od njih http://onlinelibrary.wiley.com/doi/10.1 ... 2639.x/pdf
Doktori još ne znaju kako Butyrate (eng) deluje ali ima pomaka kod obolelih.
Što se tiče mog stanja, pijem 5-6 dana i za sad mi se stanje polako popravlja. Imao sam 2-3 stolice + sluz i počeo sa Budosanom i Debutir-om. Sad sam na 1 neformiranoj dnevno ali mi je stomak miran. Mislim da je rano da Budosan sredi stvar tako radikalno (koristio sam ga i ranije pa sam video poboljšanja posle mesec-dva) tako da ostaje sumnja da je Debutir malo popravio stvari nabolje. Bitno je da mi ne pravi probleme. Naravno, kome pravi neka ne koristi a i nije loše pitati doktore, mada iz ličnog iskustva znam da probiotici i prebiotici nisu u njihovom domenu interesovanja pa uglavnom ignorišu pitanja vezana za to. Vidim na sajtu da ima pakovanje i od 60 kom (doza za mesec dana) za 2000,00 sa PTT. Takođe tamo kažu da se koristi 3 meseca.
Ja mislim da je to kod tebe placebo... ili je stvar u budosanu. Čitao sam na netu, a i iz sopstvenog iskustva mogu da ti kažem da se efekat Debutira oseti (tek - ili već) posle nekih mesec do mesec i po. Ja sam zadovoljan učinkom (uz to pijem i probiotski jogurat).
I naravno, nema veze sa probioticima.

I skroz si u pravu za doktore / bar za veliku većinu.
Ako kupujete, pazite na cenu. Velika je razlika od apoteke do apoteke... Preko neta se ne isplati naručivati, sem ako nema drugog načina da dođete do Debutira...

Post Reply