Moguci lek za kolitis, biljni prah i tecnost

Post Reply
dalibordd65
Posts: 2
Joined: 22 Jan 2013, 15:48

Moguci lek za kolitis, biljni prah i tecnost

Post by dalibordd65 » 05 Feb 2013, 17:04

Moje ime je Dalibor i hteo bih na ovom forumu da u kratko ispricam
svoje iskustvo. Ima vec 11 godina da imam problema sa kolitisom.
Samo u pocetku, nekoliko meseci, sam koristio lekove zvanicne
medicine, a nakon toga sam uglavnom koristio alternativnu medicinu
i prirodne lekove. Poslednje pogorsanje stanja sam imao krajem marta
prosle godine. Pojavila se krv u stolici, mnogo jaci bolovi u
stomaku nego sto sam ih inace osecao i broj odlazaka u wc je skocio
i do 12-14 puta dnevno. Imao sam veliku srecu da u to vreme stupim u
kontakt sa gospodinom Zarkom koji mi je ponudio na koristenje
njegov biljni prah koji sam koristio u sirovom stanju, bez termicke
obrade, tako sto se jedna mala kasicica praha razmuti u hladnoj vodi i popije.
Prilicno brzo, za nekih 7-10 dana je doslo do zaustavljanja krvarenja u
crevima, koje je trajalo inace vec skoro mesec dana, sto je bio
pozitivni pomak tako da smo po mojoj licnoj oceni (na skali od 1 do 10
stim sto je broj jedan najgore stanje u toj bolesti a deset je apsolutno izlecen covek)
stanja od 1 do 10 dosli sa 1 na 4, nakon oko mesec dana koristenja praha broj odlazaka
na wc se prepolovio i spao na 5-6 dnevno i doslo smo do po mojoj oceni 6-ice.
Nakon vise medjusobnih konsultacija odlucili smo da sa praha
predjemo na tecnost od istog bilja, koja se upotrebljava u drugoj fazi lecenja.
Vrlo brzo nakon toga doslo je jos do daljeg primetnog poboljsanja stanja,
gde sam mogao prilicno slobodnije da se hranim sto se tice izbora hrane
a broj odlazaka ne wc se smanjio na 3 dnevno i to uglavnom ujutro sto
je znacilo i da je doslo do znacajnijeg poboljsanja i normalizovanja
opsteg kvaliteta zivota a sto se i do sada zadrzalo, tako da smo po
mojoj subjektivnoj oceni stanja od 1 do 10 dosli do stabilne 8-mice.


U koliko neko zeli da kontaktira gospodina Zarka ili mene, kojem
sam inace veoma zahvalan na njegovoj velikoj i nesebicnoj pomoci,
moze da mi se obrati na telefon 063/123-63-65

I na samom kraju obavezan sam da kazem da svo ovo moje lecenje je
bilo apsolutno besplatno. U razgovoru sa gospodinom Zarkom sam shvatio
da je i dalje spreman da to radi volonterski odnosno besplatno jer
u tome nalazi za sebe neprocenjivo zadovoljstvo, sto pomaze ljudima u
takoreci bezizlaznim stituacijama u kojoj sam se i ja nalazio.
Last edited by dalibordd65 on 09 Mar 2023, 10:12, edited 1 time in total.

User avatar
Igor77
Posts: 602
Joined: 29 Mar 2011, 14:18
Location: Ruma

Re: Moguci lek za kolitis, biljni prah i tecnost

Post by Igor77 » 05 Feb 2013, 18:33

Liči na placebo efekat ;) Ne bih da nekog omalovažavam samo je potrebno više informacija, npr. o kakvoj se biljci radi? Da li je još neko probao taj vid lečenja? Neko sa IBD? UC i Crohn su hronična stanja. Čak i da prašak, sirup pomažu, da li je to trajno pa se prestane sa tim ili se samo sanira akutno stanje?
Ocene stanja mogu da budu subjektivne i objektivne. Ti se subjektivno dobro osećaš ali da li si vadio krv pre-posle, radio kolonoskopiju možda itd. Opet kažem, sve je moguće, ali valjda biti oprezan.
Pozdrav!
Dijagnoza: Mb. Crohn od 2001. Korišćene terapije: 5-ASA, Asacol, Salofalk, , Pentasa, Salofalk klizme, Orvagil, Vancomycin, Pronison, Budosan i razne alternativne špecije Aktuelna terapija: Methotrexate, Folnak, Nolpaza

dalibordd65
Posts: 2
Joined: 22 Jan 2013, 15:48

Re: Moguci lek za kolitis, biljni prah i tecnost

Post by dalibordd65 » 12 Mar 2013, 16:45

Igore, dugo sam razmišljao i nisam mogao da nadjem opravdanje za moja
"pomešana" osecanja i to skoro sve negativna. Razgovarao sam malo i sa
prijateljima i konacno sam dobio sliku odnosno shvatio suštinu. Internet
je mesto gde sve može da se napiše a šta je istina to je vec drugo
pitanje. Navodno na internetu je do 35% neiskrenih ili lažnih ponuda
koje imaju za cilj da prevare ili jednostavno na jadan nacin da zarade
pare prevarom. Kada je ljudsko zdravlje u pitanju onda se stvari još
više komplikuju. Sada, znajuci ovo sve mogu da shvatim coveka koji
oprezno komentariše "moguci lek za ulcerozni kolitis". Hocu jos jednom
da ponovim i istaknem da gospodin Zarko od mene nije trazio niti jednog
dinara za njegov prah i tecnost koju sam koristio.


Takodje mora se znati da su u životu dobre prilike vrlo retke
i skoro uvek neprepoznatljive a nalaze se tu oko nas i skoro se uvek
nude ali ne vide odnosno neprimecuju.
Znajuci sada i jedno i drugo pitam se i pitam sve
ostale zašto se odmah pomisli da na ovim prostorima ne može biti
napravljen dobar lek ili bar "suplemet" koji ce im smanjiti tegobe koje
sam i ja imao do prošle godine. Zašto na ovim prostorima ne vlada
"pionirski duh" odnosno sklonost ka istraživanju i pronalaženju
rešenja, uzajamno poverenje i vera u bolju buducnost. Ja sam svoj "strah
od letenja" pobedio i zahvaljujuci sada izmenjenoj logici shvatio sam da
je moja obaveza da pomognem da se i drugi izlece ili bar poprave
kvalitet svog zivota. Cinjenica je da sam mogao da budem samo zadovoljan
i razmišljam po sistemu "ja sam se izlecio to je bio moj cilj i šta me
briga za ostale". Ja tako ne zelim više da razmišljam i smatram da cu
ako pomognem bar još desetoro ljudi ne samo biti izlecen nego i psihicki
jaca osoba te da time ta ili bilo koja druga bolest nece u meni pronaci
plodno tlo, jer kao što znamo preko 50% teskih boleština dolazi ili
vraca se zbog stresnog stanja ili kako se to obicno kaze "kida se tamo
gde je najtanje" ili "svaki lanac je jak koliko mu je jaka najslabija
karika".


Moje bitno poboljšanje stanja smatram kao Božji znak-pomoc i dalje
moj život treba da bude misija u smislu popularizacije ovog biljnog leka
u smislu ozdravljenja ili bar smanjenja tegoba ljudima koji boluju od
ulceroznog kolitisa. Smatram da je prava blagodet pomagati ljudima i
navesti ih da onda i oni pomažu drugima a to je u stvari širenje dobrote
i od toga ne postoji ništa lepše na svetu.


Zato sam otišao i uradio sve analize koje su sastavni deo ovog posta iz
kojih se vidi da su rezultati odlicni a takodje i mišljenje lekara koje
apsolutno vodi do zakljucka da se moje zdravstveno stanje veoma
poboljšalo i da sam povecao svoju telesnu težinu za 12 kilograma.
Placebo efekat nije sigurno jer dosta sam probao baš razne varjante
alternativne medicine ukljucujuci homeopatiju ali ništa nije pomoglo-
naprotiv stanje mi se pogoršavalo iz nedelje u nedelju tako da sam došao
do momenta da mi je skoro život bio u pitanju. Sve ovo govorim da bih
zaintrigirao ljude da zovu, da pišu, da pitaju i da razmišljaju na
pozitivan nacin da ucine prvi pravi korak za sebe i svoje buduce
zdravlje.


Lek je zaista neškodljiv i nema apsolutno bilo kakve kontra indikacije.
Na pitanje koje su to biljke ne mogu ništa reci jer je meni receno da se
radi o lekovitim biljkama koje su posebno svaka ili zajedno sve
apsolutno neškodljive. Ja smatram da je to licno autorsko pravo ili
intelektualna svojina i to se mora uvažavati.

Rezultali laboratoriskih analiza:

http://www.fileswap.com/dl/cL2WfVym8u/
http://www.fileswap.com/dl/lACLYE6UHO/
http://www.fileswap.com/dl/PPYkvYgMi/
http://www.fileswap.com/dl/GUZQujdQCk/

GrooYa
Posts: 72
Joined: 16 Mar 2012, 20:44
Location: Kragujevac

Re: Moguci lek za kolitis, biljni prah i tecnost

Post by GrooYa » 12 Mar 2013, 21:55

aj posto je forum, da dam i ja svoje misljenje, iako ga niko nije trazio.

za svo ovo vreme borbe sa bolescu, naucio sam da u telo ne unosim ama bas nista cemu poreklo nije poznato. bilo da su lekovi ili hrana u pitanju. prvo ide detaljno istrazivanje sta je sta, pa onda svesno uz rizik, ili bez rizika to mogu da pojedem/popijem ili sta vec, jer na taj nacin najbolje mogu da procenim sta mi smeta. obzirom da je ovo neizleciva bolest, sam sam sebi najbolji dijagnosticar.
koktel biljaka nepoznatog porekla smuckan od strane izvesnog gospodina Zarka, nije nesto sto mi uliva poverenje, niti sto bih dozvolio sebi da probam. ne radi se o caju za mrsavljenje, pa da bude - ne moze da skodi. pricamo o izuzetno teskim bolestima, kod nekih od nas i potencijalno smrtonosnim.
"Lek je zaista neškodljiv i nema apsolutno bilo kakve kontra indikacije." - ovaj citat je dokazao ko? i na koliko uzoraka je testiran? to tvrdi gospodin Zarko? po tituli "gospodin" cenim da nije doktor, a kada takve tvrdnje daje osoba koja nije medicinski potkovana - to je krivicno delo, jer da bi se neko bavio alternativnom medicinom i spravljao "lekove" mora da ima fakultetsku diplomu medicinskog fakulteta, kao i licencu ministarstva zdravlja. Nikako ne moze biti "intelektualna" svojina nesto sto moze da utice na moje zdravlje ili daleko bilo autorsko pravo. Za takve stvari se ide u zatvor.

tako da iz ovog posta vidim samo reci hvale za vase stanje dalibore, i jako mi je drago zbog toga, nemojte pogresno da me shvatite - zelim vam da bude samo bolje sto je duze moguce - ali ukoliko stvarno zelite da pomognete ljudima na ovom forumu ili da predlozite neki vid lecenja: ili dajte cinjenice pa da svi razmotrimo koliko je to dobro ili ne, ili uzivajte u svom dobrom zdravlju.

postom nisam mislio nista lose, ali doza opreznosti nije na odmet, pa kao sto rekoh na pocetku - ovo je samo moje misljenje. sve najbolje

Suvi_vrat
Posts: 65
Joined: 02 Aug 2012, 00:16

Re: Moguci lek za kolitis, biljni prah i tecnost

Post by Suvi_vrat » 14 Mar 2013, 22:08

Budi iskren, znaš li hemijski sastav svih lekova koje si do sada pio?
Previše se uzbuđuješ čoveče. Dalibor je probao alternativni lek, kod njega je upalilo (što ne znači nužno da će i kod nekog drugog) i želeo je da podeli iskustvo sa nama.

"Lek je zaista neškodljiv i nema apsolutno bilo kakve kontra indikacije" - verovatno znači da je lek spravljan od prirodnih sastojaka. Dobro, ne može ni za šta reći da je 100% sigurno, pa i kad piješ lek na kom piše da nema kontraindikacija, opet postoji mogućnost da si alergičan na neki njegov delić... Tako da, mali oprez da, ali mislim da ti preteruješ. Pa da li ozbiljno tvrdiš da svaki alternativni lek mora proći ozbiljno testiranje? Rezultati koji su postavljeni govore dovoljno.

Što se tiče praha, imaću ga u vidu pa možda jednom i probam. Pozdrav za autora teme ;)

GrooYa
Posts: 72
Joined: 16 Mar 2012, 20:44
Location: Kragujevac

Re: Moguci lek za kolitis, biljni prah i tecnost

Post by GrooYa » 15 Mar 2013, 00:27

Suvi_vrat wrote:Previše se uzbuđuješ čoveče.
da si mi seksualni partner pa i da se zamislim oko ove recenice...

shalu na stranu, ali mozda ipak treba jos neki put da procitas moj post - lepo pise da iznosim samo svoje misljenje i ono sta bih ja ili ne bih uradio, sto ne znaci da teram sve ostale da misle ili rade kao ja. sto se mene tice neko moze i da guta zilete i da prica o alternativnoj medicini - ja znam da to ne bih radio, a ostali kako hoce.

vec sam u postu napisao da mi je jako drago sto je daliboru bolje i sto je podelio iskustvo sa nama, tako da nema potrebe da mi to objasnjavas.

sto se tice "hemijskih sastava" lekova - nisam hemicar da bi mi to nesto znacilo, ali o apsolutno svakom leku koji pijem i koji sam pio procitam sve vezano za aktivne sastojke i sve moguce kontraindikacije i nuspojave - i tu ne vidim nista cudno da bih morao da budem posebno iskren.

to da li je lek spravljan od "prirodnih" sastojaka ne moze biti veca glupost izrecena. primera radi - ti mozda mozes da jedes luk, ili papriku i da ti ne bude nista, ali cu ja od toga krvariti kao majka devet jugovica na porodjaju - a i luk i paprika su prirodni sastojci i "neskodljivi" obicnim smrtnicima. postoji jos gomila biljaka koje se smatraju lekovitim kao sto su sremush ili blitva, a koje bi za mene bile katastrofalne. tako da ne mislim da preterujem kada pricam o ocuvanju svog zdravstvenog stanja i izbegavanju patnje, bolova i tegoba zbog necije "garancije da nije stetno", narocito ako taj neko garanciju bazira na 1,2 ili 10 primera. na kraju i da je testiran na 1000 pacijenata, niko od nas nema isti kron ili uc, cak ni slican, da bi moglo da garantuje...
rezultati govore dovoljno, i bas mi je drago sto je njemu pomoglo - opet ja to na nepoznato ne bih probao...

i da - ozbiljno tvrdim da svaki alternativni lek mora proci ozbiljno testiranje, pocevshi od toga ko ga pravi. ne postoji bezveze zakon koji ogranicava sve gospodine, gospodje, babe i vidare da se bave medicinom. da opet neko ne izvuce nesto pogresno iz konteskta, ne kazem ni da medicina ima odgovor za bilo sta, cak mi se vise svidja alternativna medicina, ali kada se zna sta kako i zasto.

i aj jos jednom da ponovim, mislim da nema potrebe za velikim slovima i da razumljivo pisem - ovo je moje misljenje i moj stav o nepoznatim alternativnim vidovima lecenja, koje niko ne mora da deli. svi smo mi odrasli i na svoje nacine se trudimo da sacuvamo ili popravimo svoje zdravlje. ja volim da saznam sve o necemu pre nego to popijem - neko voli da zazmuri i proguta, pa sta mu bog da. nisam vernik i nemam taj luksuz kojim bih sebi dozvolio kockanje sa zdravljem, tako da moram da se drzim proverenijih varijanti. pozdrav autoru teme...

User avatar
Igor77
Posts: 602
Joined: 29 Mar 2011, 14:18
Location: Ruma

Re: Moguci lek za kolitis, biljni prah i tecnost

Post by Igor77 » 15 Mar 2013, 09:21

Čovek je ostavio broj telefona i lepo objasnio. Ja bih probao mada sam sad u relativno jakoj remisiji. Dakle, svako može i sme da koristi ovakve vidove lečenja (pre bih nazvao otklanjanja tegoba) samo na SOPSTVENU ODGOVORNOST. Iskreno, ne interesuje me šta je unutra samo ako nije izmrvljen Pronizon ili Imuran :)
Dijagnoza: Mb. Crohn od 2001. Korišćene terapije: 5-ASA, Asacol, Salofalk, , Pentasa, Salofalk klizme, Orvagil, Vancomycin, Pronison, Budosan i razne alternativne špecije Aktuelna terapija: Methotrexate, Folnak, Nolpaza

Suvi_vrat
Posts: 65
Joined: 02 Aug 2012, 00:16

Re: Moguci lek za kolitis, biljni prah i tecnost

Post by Suvi_vrat » 15 Mar 2013, 20:29

GrooYa wrote:
Suvi_vrat wrote:Previše se uzbuđuješ čoveče.
da si mi seksualni partner pa i da se zamislim oko ove recenice...
Sram te bilo! :D


Očigledno da imamo skroz različite stavove, za neke stvari si u pravu, ali za neke nisi.
Svejedno... i majka 9 Jugovića je imala 9 porođaja, tako da nisam siguran o kom govoriš ;)

User avatar
Igor77
Posts: 602
Joined: 29 Mar 2011, 14:18
Location: Ruma

Re: Moguci lek za kolitis, biljni prah i tecnost

Post by Igor77 » 02 Jul 2013, 08:48

Kontaktirao sam gospodina Žarka, koji pravi dotični prah i tečnost. Čini mi se da se radi o starijoj osobi. Izneo sam svoje probleme i on je preporučio da krenem sa prahom. Jedina caka koja potoji je u tome da on nije imao iskustva korišćenja praha sa lekovima. u dogovoru sa njim sam rešio da probam pa šta bude.

Evo ukratko iskustava. I pre početka korišćenja praha meni se stanje znatno popravilo ali mislim da sam još rovit, tako da bi svaka supstanca koja škodi mogla da mi poremeti ovakvo stanje. Na sreću ovaj prah nije to uradio ali ne znam koliki je njegov učinak jer sam pod terapijom i bilo mi je bolje pre njega. Ipak, meni ne škodi, što je pozitivno.

Prah je zelene boje, sitno mleven, kao prah za šlag ili sl. Pije se 2 ili 3 puta dnevno. Razmuti se pola kašičice praha u 1.5dl vode i popije, pola sata pre jela. Ukus...trava+voda, možete zamisliti. Gospodin Žarko zove korisnike ovog sredstva i pita za stanje, interesuje se i čini mi se vodi svoju evidenciju. Voleo bih da ga sretnem lično i malo duže popričam o efektima. On je inače iz Vršca. Inače, čovek ništa nije tražio kao nadoknadu, samo sam platio isporuku.

Znam da postoje mnoga otvorena pitanja i mnogo prostora za skepticizam ali sam se trudio da iznesem činjenice na osnovu kojih svako može neku svoju sliku da stvori o ovome.
Dijagnoza: Mb. Crohn od 2001. Korišćene terapije: 5-ASA, Asacol, Salofalk, , Pentasa, Salofalk klizme, Orvagil, Vancomycin, Pronison, Budosan i razne alternativne špecije Aktuelna terapija: Methotrexate, Folnak, Nolpaza

GrooYa
Posts: 72
Joined: 16 Mar 2012, 20:44
Location: Kragujevac

Re: Moguci lek za kolitis, biljni prah i tecnost

Post by GrooYa » 02 Jul 2013, 11:57

Pratim. Javljaj u nekim intervalima sta se desava ;)

Post Reply