Med i Kron / Ulcerozni kolitis

Post Reply
nebojsa
Posts: 4
Joined: 30 Nov 2012, 01:01

Med i Kron / Ulcerozni kolitis

Post by nebojsa » 06 Dec 2012, 01:39

Nadam se da ce bar nekom biti od koristi moja zapazanja o medu
U poslednjih nekoliko godina jedem dosta meda(nisam bas merio ali otprilike potrosim 2 kilograma mesecno) i sto se tice krona u odlicnom sam stanju.
O medu verovatno ne bih ni pisao da nisam pronasao jos jedno pozitivno iskustvo sa njegovim koriscenjem
http://www.doktor.rs/forum/gastroentero ... 7-315.html
(ako se eventualno otvori pogresna stana podaci o autoru i datumu slanja poruke su: autor: Ikar ; datum slanje: Jun 06, 2012 12:14 am )
Ja uzimam cist(bez mleca) med bez neke dnevne proceduru(kada i koliko)
Naravno ne mogu sa sigurnoscu da tvrdim da je samo med zasluzan za moje trenutno stanje
Takodje primetio sam jos jednu koristi od meda a to je da sam ujedno smanjio potrosnju slatkisa(a oduvek sam bio njihov veliki ljubitelj) i to tako kada mi se jede nesto slatko ja umen med(dve ili tri kascice). Doduse slatkise nisam u potpunosti izbacio jer nekada mi se jede nesto drugo a ne med.
Ako nekoga nakon ove moje poruke mozda zanima nesto vise "o istoriji mog Krona" moze ukratko da procita u okviru moje poruke(poslate 4 decembra 2012) u temi Upoznavanje
Pozdrav svima

Mapko
Posts: 11
Joined: 28 Jun 2012, 23:11

Re: Med i Kron / Ulcerozni kolitis

Post by Mapko » 10 Dec 2012, 23:28

Gde god sam čitao, med se preporučuje. I stvarno je super jer osim što je zdrav, smanjuje potrebu za šećerom, pa ga nekada koristim i kao zaslađivač (npr. ispečem jabuke u rerni, a zatim dodam med i pospem ih mlevenom plazmom ;) ). Meni šećer pravi malo više gasova.
Našao sam po prodavnicama tzv. smeđi šećer. Kao iz šećerne trske. Nerafinisan. On je takođe preporučen i u onoj brošuri što se pojavljuje ovde na forumu. Isto je mnogo fin.Ja ga koristim u kafi ili čaju. Malo je skuplji, ali nije strašno.

Post Reply