Bioenergetske terapije!

Post Reply
User avatar
barajevo
Posts: 6
Joined: 28 Oct 2012, 18:03

Bioenergetske terapije!

Post by barajevo » 28 Oct 2012, 18:29

Mogu li, za pocetak, pokusati da pomognem licnim iskustvom. Pre neku godinu sam, s nekolicinom ljudi, prakticirao bienergetske terapije po principima Zdenka Domancica (zavrsio sam dva stepena njegovih kurseva u Kranjskoj Gori) i imali smo odlicne rezultate kad su u pitanju bili Kolitis i Kron Bila je simpaticna primedba jedne devojke iz Crvenke koja je rekla: "Ljudi, pa meni je poceo nedostajati WC". Mozda vredi razmisliti i ovakvom obliku resenja problema.
Ne dostupni suplementi dostupni su u Srbiji

User avatar
Skipper
Posts: 252
Joined: 29 May 2011, 01:41
Location: Rochester, NY / Beograd, RS

Re: Bioenergetske terapije!

Post by Skipper » 29 Oct 2012, 05:28

@barajevo:

Dobrodosao na UKUKS forum!

Ovo što si napisao, u vezi bioenergetskih terapija, 'zvuči' jako zanimljivo!

Čuo sam za bioenergetske terapije Zdenka Domančića, ali nisam bio u situaciji da ih 'testiram' na sopstvenoj 'koži'. Kao i obično, u javnosti su prisutne odredjene kontroverze i skeptičan odnos, prema raznim alternativnim metodama, ali zato uvek postoji mogućnost da se, na osnovu klasičnih medicinskih analiza (pre i posle terapije), proveri stepen uspešnosti svake vrste pristupa u lečenju!

S obzirom, da nikada, unapred, ne 'odbacujem' ni jednu metodu/terapiju, koja može da popravi stanje pacijenata od IBD-a, da li, eventualno, možeš da nam daš neki egzaktan podatak, u vezi sa brojem obolelih od Crohn-ove bolesti i ulceroznog kolitisa, kod kojih je bioenergetski tretman dao dobre rezultate?

Naravno, ovo pitam, jer nemam ništa protiv da probam i takav pristup lečenju naših bolesti (konkretno, moj problem je Crohn-ova bolest, sa kojom se 'družim' preko 20 godina i do sada sam imao tri operacije!) :mrgreen:

Pozdrav,

Skipper
Bolest: Crohn-ova, od 1991. / Operisan: 3 puta / Lekovi (do sada): Orvagil, Ciprocinal, Dexason, Pronison, Salazopyrin, 5-ASA, Salofalk, Pentasa, Asacol, Imuran i Methotrexate / Aktuelna terapija: Nema (zbog netolerancije na imunosupresive!)

loknica
Posts: 43
Joined: 15 Oct 2012, 09:01

Re: Bioenergetske terapije!

Post by loknica » 05 Nov 2012, 09:26

Da li mi mozete preporuciti nekog bioenergicara na nasem podrucju i da li ove terapije imaju efekta kod ul.kolitisa?

ZoranBG
Posts: 2
Joined: 29 Feb 2012, 10:00

Re: Bioenergetske terapije!

Post by ZoranBG » 04 Dec 2012, 17:35

Moje dete boluje od Kronove bolesti cetiri godine. Tokom ove godine isli smo dva puta na terapiju kod Zdenka Domancica, na Bled.
Za njega sam saznao sa YouTube-a, gde ima potresno svedocenje coveka kojeg je on, prema recima obolelog, izlecio od Kronove bolesti. To je supruzi i meni ulilo snaznu nadu da ima nacina da nase dete vratimo medju zdravu decu.
Odmah da kazem da smo bili ljubazno i srdacno primljeni, a u terminu koji smo dobili bilo je jos nekoliko desetina ljudi, sala je bila prepuna. Obicno se ide na jedan tretman pre ili popodne. Medjutim, mi smo isli na oba, zamolio sam Zdenka i nije bilo problema. Njegov odnos prema mom detetu se iskazao velikom toplinom i dobrotom, ostavljao je veoma pozitivan utisak na klinca, te je pomoc sa psiholoske strane bila znatna. Pored njega, par puta su tretman odradjivali i njegovi pomocnici (Enver, koji je stalno bio uz Zdenka i Bostjan).

Nakon prve terapije bili smo presrecni: CRP je pao za 50%, ali je dete i dalje bilo na velikoj dozi Imurana i ostalih lekova (5ASA, pomocna sredstva kao Bulardi itd.). Nakon par nedelja CRP je krenuo da raste. Jedna gospodja iz Zagreba mi je rekla da njoj tretmani pomazu dve do tri nedelje, a onda mora ponovo. Posle drugog tretmana, dva meseca kasnije (Zdenko je rekao da dodjemo ponovo posle dva-tri meseca), nije bilo nikakvog pomaka - CRP je skocio na oko 20 i nastavio rast i posle terapije, bez ikakvog efekta. Pre terapije kod Zdenka, jedan od njegovih ucenika koji je zavrsio dva nivoa kursa je danima takodje radio terapiju sa nasim sinom: efekat je bio slican - obaranje CRP-a na pocetku i kasniji povratak na staro, bez efekta. Treba imati u vidu da se CRP moze promeniti i tokom nekoliko casova, ali ovde se radilo o tendenciji i relapsu bolesti. Jedno od mogucih objasnjenja pocetnog uspeha Zdenkove terapije je da se radi o cistom placebo efektu.

Zdenko tokom terapija izvodi pravu predstavu pokusavajuci da fascinira ucesnike. Neke od demonstracija su neverovatne (savijanje ljudi s ledja na daljinu kada oni njega nikako ne mogu da vide), a ja sam kao skeptik pricao sa tim ljudima kasnije. Ima jos neverovatnih svedocenja koje sam cuo iz prve ruke, ali ne bih da vas zamaram. Takodje, Zdenko tvrdi da bolesti kao Kronovu leci jednako kao prehladu, medjutim to nije tacno. Iako je bio prebukiran, meni je odradio nekoliko tretmana (imam astmu). Tokom tretmana nisam apsolutno nista osetio, niti su mi se udovi nekontrolisano pomicali kao kod nekih drugih. Medjutim, od kada sam bio kod Zdenka (u januaru), moja astma je prakticno nestala u odnosu na ono sto sam imao ranije i nije se vise nikada vratila ni u pribliznom obliku kao pre.

Dakle, nase iskustvo sa lecenjem deteta obolelog od Kronove bolesti metodom Zdenka Domancica govori da nije bilo pomoci. Moram svakako naglasiti da Zdenko ne uzima ni dinara od ljudi - na kraju terapija oni koji su se prijavili ostavljaju iskljucivo neobelezenu kovertu sa novcem ukoliko zele. Ukoliko ne zele, nikom nista. Placa se kotizacija za koriscenje sale, oko 36 evra koliko se secam. Nazalost, za prosecnog coveka iz Srbije put i smestaj u Sloveniji su prilicno skupi.

Post Reply