Hiperbarična medicina i IBD

Post Reply
User avatar
Skipper
Posts: 252
Joined: 29 May 2011, 01:41
Location: Rochester, NY / Beograd, RS

Hiperbarična medicina i IBD

Post by Skipper » 14 Jul 2012, 00:45

Dragi saborci,

Jedan od alternativnih načina lečenja zapaljenskih bolesti creva, o kojoj je bilo vrlo malo reči, jeste korišćenje hiperbarične komore.

Skoro sam se informisao u vezi sa tim tretmanom i kažu da se stanje obolelih dosta popravlja, nakon samo 10 do 12, doduše, skupih tretmana. U Americi je korišćenje komore mnogo skuplje, nego u Srbiji, ali kada dodjem u Beograd, probaću na sebi da li ovakav tretman ima nekog bitnijeg efekta. U hiperbaričnu komoru (grupnu i/ili individualnu) se 'pušta' čist kiseonik (O2), pod povišenim pritiskom od 1.4-1.5 ata (atmosfera). Osećaj i efekat je kao da ste proveli nekoliko sati na planini, a svaki tretman traje do 30 min. (nekada i kraće, u zavisnosti od težine i vrste bolesti!)

O mojim utiscima, moći ćete da saznate na ovom mestu. Naravno, s obzirom, da ne znam kada tačno dolazim u našu zemlju, ako se neko, pre mene, bude odlučio da proba da li hiperbarična medicina ima pozitivan efekat na obolele od IBD-a, neka nam prosledi adekvatne informacije! :D

Kontakt:

"HBO Medical Centar" (koji vodi, prim. dr med. Miodrag Živković, specijalista pomorske, hiperbarične i podvodne medicine, fiziolog)

- Centar za poremećaje imunološkog sistema

ul. Vojvode Stepe 347b, Voždovac (Trošarina), Beograd

E-mail: office@hbomc.com

Tel. 011/397-2666, 063/258-743

Website: http://hbomc.com/

Pozdrav,

Skipper
Bolest: Crohn-ova, od 1991. / Operisan: 3 puta / Lekovi (do sada): Orvagil, Ciprocinal, Dexason, Pronison, Salazopyrin, 5-ASA, Salofalk, Pentasa, Asacol, Imuran i Methotrexate / Aktuelna terapija: Nema (zbog netolerancije na imunosupresive!)

User avatar
Igor77
Posts: 602
Joined: 29 Mar 2011, 14:18
Location: Ruma

Re: Hiperbarična medicina i IBD

Post by Igor77 » 18 Jul 2012, 16:49

Evo clanak, znam da sam ranije citao nesto:
http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/ak ... -i-mladost
Dijagnoza: Mb. Crohn od 2001. Korišćene terapije: 5-ASA, Asacol, Salofalk, , Pentasa, Salofalk klizme, Orvagil, Vancomycin, Pronison, Budosan i razne alternativne špecije Aktuelna terapija: Methotrexate, Folnak, Nolpaza

User avatar
Skipper
Posts: 252
Joined: 29 May 2011, 01:41
Location: Rochester, NY / Beograd, RS

Re: Hiperbarična medicina i IBD

Post by Skipper » 19 Jul 2012, 05:19

Igore,

Hvala što si pronašao taj članak na Internet izdanju "Novosti". Svaka dodatna informacija je od koristi! :D

Pozdrav,

Skipper
Bolest: Crohn-ova, od 1991. / Operisan: 3 puta / Lekovi (do sada): Orvagil, Ciprocinal, Dexason, Pronison, Salazopyrin, 5-ASA, Salofalk, Pentasa, Asacol, Imuran i Methotrexate / Aktuelna terapija: Nema (zbog netolerancije na imunosupresive!)

strsljen
Posts: 8
Joined: 09 Jul 2012, 14:29

Re: Hiperbarična medicina i IBD

Post by strsljen » 06 Sep 2012, 00:12

i ja sam proletos krenula u istrazivanja vezana za hiperbaricnu komoru,...u tom pomenutom HBO medical centru(ili kako s evec zove to na Trosarini) su mi rekli da se kron rutinski tako leci na zapadu???!!!! ali potrebno je minimum 15 tretmana od po 60 min da bi bilo vidljivih rezultata,..cena je bila oko 70 evra po tretmanu i oni imaju samo pojedinacne komore,..
druga opcija je komora na VMA ,najnovija i savremena. otvorena prosle godine ,..i do skora je moglo cak i preko uputa jer se refundiralo u RZZOu,ali sad vise ne moze,...dovoljno je da donesete dosije i da zakazete termine,.s tim sto je kod njih manje klaustrofobična opcija sa više pacijenata u isto vreme ,koji sede kao u kupeu voza :lol: ,..i cena je nesto niza bila umesto 7000-5000 RSD po tretmanu(isto 60min)...na zalost jos nisam probala,....pozdrav

User avatar
Skipper
Posts: 252
Joined: 29 May 2011, 01:41
Location: Rochester, NY / Beograd, RS

Re: Hiperbarična medicina i IBD

Post by Skipper » 06 Sep 2012, 17:42

@strsljen:

Mnogo hvala na dodatnim informacijama! :)

Ne patim od klaustrofobije, tako da mi je svejedno da li ću 'probati' individualnu ili grupnu komoru. Za 15-tak tretmana na VMA, to može da bude lepa ušteda novca, u poredjenju sa cenom u HBO centru! Jedini problem je da li se dugo čeka na VMA, jer sam u Beogradu još nekoliko nedelja, ali pozvaću ih telefonom, da saznam tu informaciju.

Pozdrav,

Skipper
Bolest: Crohn-ova, od 1991. / Operisan: 3 puta / Lekovi (do sada): Orvagil, Ciprocinal, Dexason, Pronison, Salazopyrin, 5-ASA, Salofalk, Pentasa, Asacol, Imuran i Methotrexate / Aktuelna terapija: Nema (zbog netolerancije na imunosupresive!)

User avatar
Bojann
Posts: 13
Joined: 23 Dec 2011, 23:39

Re: Hiperbarična medicina i IBD

Post by Bojann » 23 Oct 2012, 23:54

@skipper

Druze ima li kakvih novosti u vezi komore i kakvi su rezultati?

Cena je:TERAPIJA HIPERBAR. KISEONIKOM 5,000.00;

Бројеви телефона за заказивање прегледа:
011/2662-717
011/3608-498
011/3609-398
011/3609-399

http://www.vma.mod.gov.rs/sr/lecenje/ko ... IcQv28xr6g

User avatar
Skipper
Posts: 252
Joined: 29 May 2011, 01:41
Location: Rochester, NY / Beograd, RS

Re: Hiperbarična medicina i IBD

Post by Skipper » 24 Oct 2012, 05:44

@Bojann:

Prijatelju, mnogo ti hvala na svim informacijama (ceni, telefonima i web adresi!)

Imao sam previše raznih obaveza, od kada sam došao u Srbiju, tako da, do sada, nisam stigao da se pošteno posvetim rešavanju sopstvenih zdravstvenih problema.

U svakom slučaju, imam zakazan pregled na VMA, sledeće nedelje, pa ću se o svemu dogovoriti i nadam se, obaviti ovaj tretman!

Čim završim sa hiperbaričnom komorom, poslaću poruku (post) na ovaj forum, da bih sa svima podelio, nadam se, pozitivno iskustvo! :)

Pozdrav,

Skipper
Bolest: Crohn-ova, od 1991. / Operisan: 3 puta / Lekovi (do sada): Orvagil, Ciprocinal, Dexason, Pronison, Salazopyrin, 5-ASA, Salofalk, Pentasa, Asacol, Imuran i Methotrexate / Aktuelna terapija: Nema (zbog netolerancije na imunosupresive!)

Post Reply