Koristite li probiotik u lečenju kolitisa i koji

Philthy McNasty
Posts: 112
Joined: 07 Jul 2011, 22:01

Re: Koristite li probiotik u lečenju kolitisa i koji

Post by Philthy McNasty » 24 Apr 2012, 17:15

Igor77 wrote:Ja sam kontaktirao jednu online prodavnicu i poslali su mi mail da šalju u Srbiju. Naravno, zbog carine moraju da uz paket zalepe i originalni račun. E sad, znam da poštarina manje utiče na cenu što se više toga poruči. Na to ide 10% porez i 18% PDV. Cena 1 pakovanja Garden of Life Primal Defense Ultra 180 pilula je oko 55$ (što je oko 4500 din) + poštarina + carina + pdv. Cena za jedno pakovanje sa poštarinom je 89$, za dva 148$. za tri 207$, daKle poštarina ostaje ista što snižava cenu na veći broj pakovanja. Na tu cifru ide carina i pdv.
Računica ako se naruče 2 pakovanja:
55$ * 2 = 110$
postarina = 38$
carina = 148 * 0.1 = 14.8$
pdv = 148 * 0.18 = 26.64$
To je ukupno 189.44$ sto znaci da pakovanje kosta otprilike 95$ = 8075 din
Najvise me brine ona hajducija u carini, da ne oduzmu.
Ovi deru, postarina za jednu malu kutiju od par stotina grama $34?

Idi na www.iherb.com , imas Primal defense 216 tableta (180+36) za $49.74, u padajucoj listi izaberes Srbiju i daje ti tri opcije slanja, UPS, DHL, International , ovaj poslednji je u aprilu na promociji FREE na posiljke iznad $40.
E sad, drugo je pitanje nase carine, to je blago receno nevidjeo stoka koja se ponasa isto kao i pre 20+ godina, totalna anarhija, rade sta hoce i nema nikakvih pravila kako carine robu. Ako prodje sa ovih 10+18% , to je opet odlicna cena u totalu cak i ako se plati postarina od oko $25 u druge dve pomenute varijante.

Jos samo morate da resite problem uplate, ako PayPal nije proradio u Srbiji, onda ona varijata sa online kreditnim karticama koju sam ranije pominjao.

Inace, ja sam poceo sa PD posle 6 meseci koristeci iskljucivo Natren, sada samo odrzavam sa par tablet PD dnevno, povremeno uzimam i Natren ali u manjim kolicinama, 2 bil. aicodilus/bifidus.

Kada krecete sa PD, gradualno u prvih 7-10 dana, prvo po jednu tabletu 3-4 dana, onda dve 3-4 dana i onda ostajete na tri dnevno sto znaci da ova kutija od 216 tableta traje oko 70 dana.
Kron je proslost .....

User avatar
Skipper
Posts: 252
Joined: 29 May 2011, 01:41
Location: Rochester, NY / Beograd, RS

Re: Koristite li probiotik u lečenju kolitisa i koji

Post by Skipper » 24 Apr 2012, 22:42

Philthy McNasty wrote:Idi na http://www.iherb.com, imas Primal defense 216 tableta (180+36) za $49.74, u padajucoj listi izaberes Srbiju i daje ti tri opcije slanja, UPS, DHL, International , ovaj poslednji je u aprilu na promociji FREE na posiljke iznad $40.
Philthy, mnogo ti hvala na informaciji u vezi sa tom 'on-line' prodavnicom! :D

Uglavnom većinu preparata, koje nisam mogao da nadjem u lokalnim radnjama u Rochester, NY, sam naručivao preko "Vitamins.org" i uvek su bili OK -- isporuka brza i sigurna. S obzirom da su cene na "iherb.com" prilično povoljnije, počeću da, u buduće, od njih naručujem preparate (supplements).

Samo da napomenem da postoje dve verzije ovog probiotika:

1. Garden of Life, Primal Defense, HSO Probiotic Formula, 180 + 36 = 216 Caplets (kao što si i napisao, po ceni od $49.74 -- SUPER cena!)

Informacije na: http://www.iherb.com/Garden-of-Life-Pri ... lets/14531

i

2. "Garden of Life, Primal Defense, Ultra, 216 Ultra Zorbe Veggie Caps" (po ceni od $56.04 -- EXTRA povoljno u odnosu na sve ostale ponude!)

Informacije na: http://www.iherb.com/Garden-of-Life-Pri ... Caps/18514


Besplatno slanje važi samo za U.S.A. ("Free Shipping, U.S. orders over $20.00! Anywhere in the contiguous United States"), sem, kao što si već naveo, ako se naručivanje obavi u aprilu, sa isporukom preko "International Airmail", onda je FREE čak i za Srbiju, što je fenomenalno!!

Eh, jedini problem ostaje domaća carina, a sa njima se nikada ne zna! :? Znam samo da su mi prošli put ocarinili najobičniji "Converse All-Star" backpack (ranac), samo zato što je bio u original pakovanju (jer sam ga nosio na poklon, pa nisam hteo da ga otvaram!) Uzeli su mi toliko da sam 'ladno mogao da sinovcu kupim sličan ranac u sred Beograda! White trash! :x

Thanks a zillion, and take care! Keep in touch! ;)

Pozdrav,

Skipper
Bolest: Crohn-ova, od 1991. / Operisan: 3 puta / Lekovi (do sada): Orvagil, Ciprocinal, Dexason, Pronison, Salazopyrin, 5-ASA, Salofalk, Pentasa, Asacol, Imuran i Methotrexate / Aktuelna terapija: Nema (zbog netolerancije na imunosupresive!)

Philthy McNasty
Posts: 112
Joined: 07 Jul 2011, 22:01

Re: Koristite li probiotik u lečenju kolitisa i koji

Post by Philthy McNasty » 25 Apr 2012, 03:05

Skipper wrote: Philthy, mnogo ti hvala na informaciji u vezi sa tom 'on-line' prodavnicom! :D
Nema problema ......... ako te zanimaju neke druge stvari , ja recimo narucujem organic Spirulinu preko http://www.swansonvitamins.com/Search?k ... h=true&ntt , ova je jedna od najboljih na trzistu a cena je takodje dobra. Mislim da ovi imaju i Chlorella-u koju takodje od nedavno konzumiram, ove dve alage su jako zdrave! Koga zanimaju detalji neka procita PDF knjgu na http://www.chlorellafactor.com/
Kron je proslost .....

User avatar
Igor77
Posts: 602
Joined: 29 Mar 2011, 14:18
Location: Ruma

Re: Koristite li probiotik u lečenju kolitisa i koji

Post by Igor77 » 25 Apr 2012, 13:07

Swanson-a sam i kontaktirao mejlom, i dobio odgovor kao što sam napisao. Nisam hteo da navodim koga. Nalazio sam i povoljnije cene od 49$ za 216 tableta ali nije bila opcija za slanje kod nas. Cifra je ok, i uvek dažbine ispadaju manje što se više kutija uzme. Samo sam na nakoliko sajtova našao informaciju da je kod nas zabranjeno uvoziti te stvari. Ako je tako, onda ekipa na carini lepo oduzme sve i briga ih ko je šta i koliko platio. Porez i PDV su ok opcija ali samo ako puste dalje. Ja plaćam sve kreditnom i do sad nisam imao problema oko toga. Dakle, rizik je da ja ili mi platimo i da to lepo neko sa carine pije i koristi tih 70 dana.
Puk'o sam narudžbinu pa šta bude...Ipak je ovih 49$ više nego povoljno. Nisu mi obračunali isporuku. Javiću kako dalje stvari idu. Cenim da će trebati jedno 20ak dana da stigne.
Dijagnoza: Mb. Crohn od 2001. Korišćene terapije: 5-ASA, Asacol, Salofalk, , Pentasa, Salofalk klizme, Orvagil, Vancomycin, Pronison, Budosan i razne alternativne špecije Aktuelna terapija: Methotrexate, Folnak, Nolpaza

zoran
Posts: 12
Joined: 11 Mar 2012, 00:47
Location: Indjija

Re: Koristite li probiotik u lečenju kolitisa i koji

Post by zoran » 28 Apr 2012, 14:47

Igore jedno pitanje za tebe!Nedavno sam negde ovde na forumu procitao u tvom postu gde si spominjao Biorela probiotik!Interesuje me dali znas gde kod nas ima da se kupi i koji vremenski period je koji bi trebao da pijem recimo taj probiotik posto bi ja da pocnem da ga pijem a vrlo malo znam o tome.

Philthy McNasty
Posts: 112
Joined: 07 Jul 2011, 22:01

Re: Koristite li probiotik u lečenju kolitisa i koji

Post by Philthy McNasty » 30 Apr 2012, 22:52

Vremenski period koriscenja probiotika ne postoji, moze se uzimati ceo zivot, svaki dan, po potrebi, nebitno, u bilo kojim kolicinama jer nema bas nikakvih stetnih dejstava u bilo kojim kolicinama, ne postoji nacin da se predozira. Naravno sve pod uslovom da ne sadrzi neke druge supstance koje nisu preporucljive na duze staze.

Jos jedna bitna stvar, uzimanje probiotika uz stare navike nece mnogo pomoci, ja uvek potenciram tretman na kandidu jer je od krucijalne vaznosti u poboljsanju stanja. Kada se obe stvari kombinuju dolazi do rezultata, ali treba dosta vremena ……… nemojte ocekivati da resite stanje posle par kutija probiotika.
Kron je proslost .....

User avatar
Igor77
Posts: 602
Joined: 29 Mar 2011, 14:18
Location: Ruma

Re: Koristite li probiotik u lečenju kolitisa i koji

Post by Igor77 » 11 May 2012, 14:59

Stigli probiotici iz USA! Javicu detalje...
Dijagnoza: Mb. Crohn od 2001. Korišćene terapije: 5-ASA, Asacol, Salofalk, , Pentasa, Salofalk klizme, Orvagil, Vancomycin, Pronison, Budosan i razne alternativne špecije Aktuelna terapija: Methotrexate, Folnak, Nolpaza

Philthy McNasty
Posts: 112
Joined: 07 Jul 2011, 22:01

Re: Koristite li probiotik u lečenju kolitisa i koji

Post by Philthy McNasty » 11 May 2012, 18:29

To nesto extra brzo stiglo ........ kako je proslo na carini?
Kron je proslost .....

User avatar
Igor77
Posts: 602
Joined: 29 Mar 2011, 14:18
Location: Ruma

Re: Koristite li probiotik u lečenju kolitisa i koji

Post by Igor77 » 11 May 2012, 19:32

Pa dobro, nije bas ni bilo brzo...od 25 aprila, prvomajski praznici...Nisu carinili, ispalo je SUPER. Dakle, platio sam 49$ sve. Hvala Philthy na iherb-u!
Dijagnoza: Mb. Crohn od 2001. Korišćene terapije: 5-ASA, Asacol, Salofalk, , Pentasa, Salofalk klizme, Orvagil, Vancomycin, Pronison, Budosan i razne alternativne špecije Aktuelna terapija: Methotrexate, Folnak, Nolpaza

Philthy McNasty
Posts: 112
Joined: 07 Jul 2011, 22:01

Re: Koristite li probiotik u lečenju kolitisa i koji

Post by Philthy McNasty » 11 May 2012, 22:03

Ako budes sledci put nesto narucivao preko njih, ne zabaoravi ovo http://www.iherb.com/George-s-Aloe-Vera ... 36-ml/5913 , George`s Aloe Vera gel, koristio/koristim sok od istog proizvodjaca, jedan od najbolji na trzistu. Ovaj gel ti mozda moze pomoci za psorijazu, inace aloe vera cuda cini protiv seboreje i ostalih koznih bolesti.

Ovih dana/nedelja bas dosta toga citam o aloe vera, cudotvorna biljka!
Kron je proslost .....

Post Reply