Koristite li probiotik u lečenju kolitisa i koji

zorandm
Posts: 1
Joined: 13 Aug 2012, 20:53

Re: Koristite li probiotik u lečenju kolitisa i koji

Post by zorandm » 13 Aug 2012, 20:57

Evo narucih magnezijum hlorid sa iherb i stiglo je za 15 dana.Evo koda za popust 10$ za porudzbinu preko 40$ i 5$ za porudzbinu do 40$.Kod je UPO570.
Nisam verovao ali radi :)

gorca
Posts: 2
Joined: 11 Dec 2011, 21:37
Location: Leskovac

Re: Koristite li probiotik u lečenju kolitisa i koji

Post by gorca » 16 Oct 2012, 17:46

Kakva je aktuelna situacija sa porudzbinama sa iherb.com? Tamo im pise da medjunarodna isporuka ide preko "Global Mail by DHL" (formerly called "International Airmail"). Da li ovo znaci da DHl isporucuje i placa se spedicija ili paket ipak dolazi preko PTT-a (ovde iz iskustva znam da nema spedicije)?

Edit: na kraju sam narucio neke suplemente pa cemo videti kako ce ispasti sa isporukom preko Global Mail by DHL.
zorandm, hvala puno na kodu. Ustedeo si mi 10 USD prilikom narucivanja. Porucio sam preko 40 USD pa su dali 10 USD popust sto nije nimalo lose. A i bez ovog popusta cene su 2-3 puta povoljnije nego ovde. barem ovo sto sam ja narucivao.

Evo koda koji je meni stigao, LKV353, pa ako neko narucuje po prvi put moze da ga iskoristi za 5 ili 10 USD popusta.

Da odgovorim sam sebi, mozda nekom znaci: posle tacno 20 dana cekanja (prilicno sporo i daleko vise od 8 dana koliko iherb.com tvrdi da je prosek za Srbiju) stigli su mi naruceni suplementi. Ono sto je zanimljivo je to da isporuka nije bila DHL nego mi je paket stigao preko drzavne poste. Do Nemacke je isao DHL a posle je nemacka posta paket prosledila nasoj!?
Last edited by gorca on 06 Jan 2013, 00:03, edited 4 times in total.

User avatar
Bojann
Posts: 13
Joined: 23 Dec 2011, 23:39

Re: Koristite li probiotik u lečenju kolitisa i koji

Post by Bojann » 30 Oct 2012, 20:47

Neverovatno je da za sve ono nikad nisam cuo kod lekara.

Probiotic FORTE Ivancic i sinovi doktorka prepisala sa imuranom. Rezulati bezveze (prolivi) tokom 12 dana koriscenja, doktor kaze da je nemoguce od probiotika, al uvek krenu kada ih krenem piti. Prekinuo sam.
Nastavio samo sa imuranom.

Ako doktor kaze lek + probiotik (po izboru) koji pobiotik piti??

gorca
Posts: 2
Joined: 11 Dec 2011, 21:37
Location: Leskovac

Re: Koristite li probiotik u lečenju kolitisa i koji

Post by gorca » 01 Nov 2012, 02:43

Ja sam imao dobre rezultate sa Natrol Acidophilus probiotikom od 100mg sto naravno ne znaci da ce i tebi zavrsiti posao. Daj mu barem nedelju dana da pocne da deluje.

User avatar
Igor77
Posts: 602
Joined: 29 Mar 2011, 14:18
Location: Ruma

Re: Koristite li probiotik u lečenju kolitisa i koji

Post by Igor77 » 01 Nov 2012, 21:30

Bojann wrote:Neverovatno je da za sve ono nikad nisam cuo kod lekara.

Probiotic FORTE Ivancic i sinovi doktorka prepisala sa imuranom. Rezulati bezveze (prolivi) tokom 12 dana koriscenja, doktor kaze da je nemoguce od probiotika, al uvek krenu kada ih krenem piti. Prekinuo sam.
Nastavio samo sa imuranom.

Ako doktor kaze lek + probiotik (po izboru) koji pobiotik piti??
Vidis da tema ima 6 strana, nije lose bar malo prelistati i bice ti sve jasno. Probiotici nisu magican lek koji popijes i walla, evo rezultata. Oni znaju da deluju jako sporo tako da rezultati dolaze postepeno i sporo. Takodje, vrsta probiotika je bitna i treba da vidis koji tebi trebaju. Dobra stvar je sto su neskodljivi, tako da mozes eksperimentisati. Za pocetak, uzimaj ih sa mineralnom vodom. Ja sam najbolje rezultate imao kad sam uzimao ujutru odmah posle ustajanja i bar 2h pre dorucka. Takodje, uvece, pre spavanja, 2h posle vecere. Tempirao sam da to bude na prazan zeludac.
Dijagnoza: Mb. Crohn od 2001. Korišćene terapije: 5-ASA, Asacol, Salofalk, , Pentasa, Salofalk klizme, Orvagil, Vancomycin, Pronison, Budosan i razne alternativne špecije Aktuelna terapija: Methotrexate, Folnak, Nolpaza

mmixn
Posts: 36
Joined: 07 Dec 2011, 22:45
Location: Novi Sad

Re: Koristite li probiotik u lečenju kolitisa i koji

Post by mmixn » 11 Feb 2013, 19:13

Igor77 wrote: bar 2h pre dorucka. Takodje, uvece, pre spavanja, 2h posle vecere. Tempirao sam da to bude na prazan zeludac.
Nisam detaljno istraživao, ali na prvi pogled mi deluje logično da zajedno sa hranom bakterije lakše prežive stomačnu kiselinu? Za neke probiotike piše da se uzimaju uz jelo (npr. Forte).
Kada sam uzimao probiotike pre spavanja na prazan stomak, u par navrata sam noću imao gorušicu, mada mi nije jasno kako bi probiotik mogao to prouzrokovati?
Dg:Crohnova bolest od 2001, komplikacije: fistula, stenoze. Operacije:2. Korišćeni lekovi: Salofak, Orvagil, Budesonide. Trenutna Th: Imuran 2x50 mg, sideral forte 1x1, folnak 1x1

felicity
Posts: 1
Joined: 11 Feb 2013, 13:06

Re: Koristite li probiotik u lečenju kolitisa i koji

Post by felicity » 11 Feb 2013, 23:00

Pozdrav svima!
Da li iskusni mogu da daju neki savet o tome koje probiotike koristiti i gde i kako se mogu nabaviti?

Mapko
Posts: 11
Joined: 28 Jun 2012, 23:11

Re: Koristite li probiotik u lečenju kolitisa i koji

Post by Mapko » 12 Feb 2013, 01:39

Evo neko moje iskustvo sa probioticima.
Oko Nove godine sam se izgleda malo prehladio i izgleda da je zbog toga krenuo malo proliv, doduše jednom dnevno. Ništa temperatura samo neki loš osećaj i proliv. I tako par dana.
Onda sam nekako kapirao da mi verovatno imuni sistem deluje na crevnu floru, a i proliv je učinio svoje, pa rek'o ajde da uzmem malo ionako ne može da mi bude loše.
Uzeo sam Probiotic Forte i pio sam jednu ampulu dnevno, ujutru uz obrok (tako i piše u uputstvu). Stolica mi se regulisala skoro momentalno i imao sam pražnjenje jednom u dva dana (dva puta mi se desilo da sam tek treći dan morao u wc). I tako i dan danas.
Doduše, moram da napomenem da sam u remisiji već 10-ak meseci i za sad imam neki blaži oblik UC. Na netu sam čitao da probiotici mogu da produže remisiju kod nekih pacijenata. Tako da treba probati. Pio sam i jogurt sa probioticima, ali mi se nije svideo, lepši mi je ovaj običan jogurt, a koliko sam shvatio jogurt je odlična hrana za bakterije u crevima.
Još nešto što sam našao na netu je da treba uzimati probiotike sa više sojeva jer neke bakterije proizvode hranu za druge, tj. žive u simbiozi, tako da i na to treba obratiti pažnju.

@felicity: možeš da ih kupiš u bilo kojoj apoteci.

Jovann89
Posts: 6
Joined: 08 Feb 2013, 21:06

Re: Koristite li probiotik u lečenju kolitisa i koji

Post by Jovann89 » 17 Feb 2013, 03:06

Pozdrav svima, procitao sam svih sest strana ovog foruma i vidim da mnogi hvale ove probiotike Garden of life. Naime, od 1 januara su mi krenuli problemi sa stomakom i tek posle 20ak dana su me poslali da radim kolonoskopiju (i to da nisam imao vezu cekao bih oko 2 meseca, jer se u Sapcu zakazuje) i tada su mi ustanovili da imam Colitis ulcerosa. Doktorka koja me sada vodi je na moje pitanje u vezi ishrane dala samo brosuru i u fazonu da procitam to. Ok je sve to, ali ja i dalje ne razumem najbolje sta je bas zabranjeno konzumirati od hrane i pica, pa bih voleo da ako neko ima slicna iskustva da me posavetuje. Jos nesto pio sam lek 5 asa, i Orvagil prvih nedelju dana a sada pijem Asa Cool i rekla mi je da uzmem Bulardi ... da li je neko mozda konzumirao ove lekove i da li je imao kakvih pozitivnih rezultata? Hvala unapred

User avatar
Skipper
Posts: 252
Joined: 29 May 2011, 01:41
Location: Rochester, NY / Beograd, RS

Re: Koristite li probiotik u lečenju kolitisa i koji

Post by Skipper » 17 Feb 2013, 03:58

Jovane,

Dobrodošao na forum!

Prvo, u brošuri, koju možeš da 'skineš' sa našeg website-a, imaš pregled dozvoljene i nepoželjne hrane za nas obolele od IBD-a:

https://www.dropbox.com/s/1xh46kv4le6nz ... pa%20q.pdf

Drugo, "Asacol" je inostrana verzija lekova iz grupe aminosalicilata, kojoj pripada i domaći "5-ASA", samo što je bolji i sadrži čistiju aktivnu supstancu "Mesalazine".

"Bulardi" (lat. Saccharomyces boulardii) je probiotski kvasac (gljivica), koji efikasno vezuje patogene bakterije, nastanjene u crevima, a na taj način pomaže u formiranju konzistentnije stolice. Nadam se da ti je tvoja lekarka preporučila odlični italijanski "Bulardi Plus", jer je on trenutno jedan od boljih na tržištu!

Vidi: http://www.bulardi.com/

Ne bi bilo loše da, uz "Bulardi" uzimaš još neki pravi probiotik, koji sadrži više sojeva dobrih bakterija i sa minimum 5 milijardi jedinica/ćelija (npr. američki probiotik "Primal Defense Ultra", firme "Garden of Life", sadrži 15 milijardi probiotskih ćelija i 13 sojeva različitih dobrih bakterija!) U Srbiji "Primal Defense Ultra" ne može da se kupi, ali naši članovi su ga naručivali i plaćali preko Interneta i mogu da ti daju više informacija o tome!!

Dok ne nabaviš neki bolji preparat, možeš da počneš i sa nekim domaćim porobiotikom. Više informacija, možeš da nadješ na:

http://www.probiotic.rs/content.php?id=3 (http://www.probiotic.rs/pdf/Probiotic_u ... 043704.pdf)
http://www.probiotic.rs/content.php?id=4 (http://www.probiotic.rs/pdf/Proizvodi_P ... 043739.pdf)

Lekove i posebno probiotike uzimaj redovno i isključivo sa flaširanom vodom, jer hlor iz gradskog vodovoda može da poništi dejstvo preparata!

Pozdrav,

Skipper
Bolest: Crohn-ova, od 1991. / Operisan: 3 puta / Lekovi (do sada): Orvagil, Ciprocinal, Dexason, Pronison, Salazopyrin, 5-ASA, Salofalk, Pentasa, Asacol, Imuran i Methotrexate / Aktuelna terapija: Nema (zbog netolerancije na imunosupresive!)

Post Reply