Brosura o ishrani obolelih od IBD-a

Opšte informacije o udruženju obolelih od Kronove bolesti i ulceroznog kolitisa Srbije.
Post Reply
DJAK59
Posts: 77
Joined: 01 Apr 2011, 16:30
Contact:

Brosura o ishrani obolelih od IBD-a

Post by DJAK59 » 25 Nov 2012, 18:03


nebojsa
Posts: 4
Joined: 30 Nov 2012, 01:01

Re: Brosura o ishrani obolelih od IBD-a

Post by nebojsa » 04 Dec 2012, 00:33

predlazem da se od PharmaSwiss zatrazi da, ako su u mogućnosti brošuru "ISHRANA KOD BOLESNIKA SA INFLAMATORNIM BOLESTIMA CREVA(IBC)" dostave udruzenju UKUKS u elektronskom obliku u "pravom"(trenutno ne mogu da se setim adekvatnijeg izraza) .pdf formatu
.
Ovo što je postavljeno na dropbox je papirna brošura skenirana u slikama.
.
Naravno za svaku pohvalu je što ova brošura postoji i u ovakom elektronkom obliku

Mapko
Posts: 11
Joined: 28 Jun 2012, 23:11

Re: Brosura o ishrani obolelih od IBD-a

Post by Mapko » 10 Dec 2012, 16:43

Pa ovo je fajl za štampu. 50MB je previše za brošuru od 20 strana. Malo sam je kompresovao pa sad ima oko 8 MB.

https://www.dropbox.com/s/xy8pii44fjife ... 0q_opt.pdf

User avatar
Gile
Posts: 119
Joined: 23 Mar 2011, 02:35
Location: Beograd

Re: Brosura o ishrani obolelih od IBD-a

Post by Gile » 12 Dec 2012, 12:34

Nije u pitanju scan, ovo je kao sto je Marko rekao verzija za stampu (slike u najvisoj rezoluciji, nijedan oblik ni font nisu rasterizovani...). Ako mislis na PDF sa bookmarks-ima (sadrzajem), nisam siguran ni da su ga pravili sa tom namerom, a i nema nesto puno strana pa sadrzaj nije neophodan. ;)

User avatar
Igor77
Posts: 602
Joined: 29 Mar 2011, 14:18
Location: Ruma

Re: Brosura o ishrani obolelih od IBD-a

Post by Igor77 » 12 Dec 2012, 15:54

Gile wrote:Nije u pitanju scan, ovo je kao sto je Marko rekao verzija za stampu (slike u najvisoj rezoluciji, nijedan oblik ni font nisu rasterizovani...). Ako mislis na PDF sa bookmarks-ima (sadrzajem), nisam siguran ni da su ga pravili sa tom namerom, a i nema nesto puno strana pa sadrzaj nije neophodan. ;)
scan? rezolucija? font? raterizovan? PDF? bookmarks? ;) (izvinite, nisam mogao da odolim da ne istaknem pojmove :mrgreen: )
Dijagnoza: Mb. Crohn od 2001. Korišćene terapije: 5-ASA, Asacol, Salofalk, , Pentasa, Salofalk klizme, Orvagil, Vancomycin, Pronison, Budosan i razne alternativne špecije Aktuelna terapija: Methotrexate, Folnak, Nolpaza

desetar
Posts: 3
Joined: 25 Jan 2013, 16:50

Re: Brosura o ishrani obolelih od IBD-a

Post by desetar » 26 Jan 2013, 14:40

Skinuo i pregledao brošuru i oduševio se - čitko precizno i sasvim uprošćeno! :) hvala :)

nebojsa
Posts: 4
Joined: 30 Nov 2012, 01:01

Re: Brosura o ishrani obolelih od IBD-a

Post by nebojsa » 28 Jan 2013, 23:23

Pokušacu da pojasnim ono što sam napisao 3.12.2012.
.
Ovaj dokument nije dobro kreiran .pdf dokument jer nije korišen OCR(Optical Character Recognition).
Zbog toga je: veličina dokumenta prevelika, ne postoji mogućnost korišcenja opcije Find u Acrobatu, ...
.
Primer pravilno kreiranog(po mom mišljenju) .pdf dokumenta sa sličnom tematikom je:
http://hucuk.hr/datoteke/Prehrana_3.izdanje.pdf
36 strana, velicina oko 1,5MB, opcija Find radi, ...
.
Naravno uvek je dobro imati bilo kakav dokument nego nikakav i stoga veliko hvala i DJAK59 i Marku

ZilijenLE
Posts: 1
Joined: 16 Nov 2020, 10:47

Re: Brosura o ishrani obolelih od IBD-a

Post by ZilijenLE » 16 Nov 2020, 10:52

Poštovanjei pozdrav svima...
Još uvek nemam dijagnozu, zakazana mi je kolonoskopija za 02.12 ali po svemu sudeći nedobrodošao sam u klub...
Sad šta je tu je, borićemo se...

Već sam na nekoj vrsti dijete i ponestaje mi ideja i mašte pa bih zamolio da neko postavi link ili aploaduje neke brošure (linkovi gore ne rade) oko ishrane da krenem ja polako da stičem predstavu šta mogu/ne mogu i slično...

Unapred zahvalan...

User avatar
Igor77
Posts: 602
Joined: 29 Mar 2011, 14:18
Location: Ruma

Re: Brosura o ishrani obolelih od IBD-a

Post by Igor77 » 16 Nov 2020, 20:29

Mnogo korisnih materijala možeš naći na sajtu Udruženja https://ukuks.org/download/
Dijagnoza: Mb. Crohn od 2001. Korišćene terapije: 5-ASA, Asacol, Salofalk, , Pentasa, Salofalk klizme, Orvagil, Vancomycin, Pronison, Budosan i razne alternativne špecije Aktuelna terapija: Methotrexate, Folnak, Nolpaza

Brufen123
Posts: 1
Joined: 07 Aug 2022, 01:25

Re: Brosura o ishrani obolelih od IBD-a

Post by Brufen123 » 07 Aug 2022, 02:00

Ljudi sigirno najgora bolest sto moze covjeku da se desi je UC dobio sam ga u zatvor i odma poceo sa bioloskom terapijom o mom trosku,al nije mi bolje bilo posle 8 mjeseci sam se operisao i uradili mi pouch operaciju i stomu mogu da maknem bukvlano kad ocu ali je evo 2 god posle operacije nosim i jos sam u zatvor😂😂samo da vam kazem da stoma nije strasna..strasne su dijete i muke i terapije koje UC nosi sa sobom

Post Reply