Pomoc UKUKS-u !

Opšte informacije o udruženju obolelih od Kronove bolesti i ulceroznog kolitisa Srbije.
Nemanja
Posts: 99
Joined: 08 Apr 2011, 15:52

Pomoc UKUKS-u !

Post by Nemanja » 10 Apr 2012, 13:45

Otvaram ovu temu i bilo bi super kada bi mogla da se vidi na svim mestima u forumu, bar na neko vreme.
U nadi da ce i ovako ovo procitati puno ljudi postavljam je gde mislim da pripada.

Udruzenju je potrebna pomoc

Udruzenje je osmisljeno tako da pomaze obolelima, da daje podrsku obolelima i njihovim porodicama, pomoc oko nabavke lekova, posredovanje u kontaktu sa lekarima, organizovanje tribina, poboljsanje zdravstvenog i socijalnog statusa, savetovanje ...
Svi rezultati i prava koje udruzenje moze da postigne svojim delovanjem su nam jako bitni za zdravlje i kvalitet zivota. Ako nekome nisu neka od tih pitanja (neki lekovi npr.) bitna danas - na zalost jednog dana hoce. Trebalo bi da se drzimo zajedno i da pomzaemo jedni drugima.

Imam ideju kako da svako u skladu sa svojim mogucnostima i raspolozivim vremenom pomogne rad udruzenja a time i sebi.
1. Finansijska pomoc
2. Volonterski rad

Sto se tice finansijske pomoci- dovoljno je reci da clanarine nema, da je udruzenje registrivano na kucnu adresu osnivaca Ljiljana Djakovica i da on sam snosi troskove registracije, placanja poreza i ostalih troskova vezanih za direktno funkcionisanje udruzenja, kao i placanje troskova puta do pristupnica u ostalim gradovima, placanje telefonskih razgovora, troskovi odrzavanja okupljanja i ostalo. Posto dogovor za clanarinu nije postignut, predlazem da svako u skladu sa svojim mogucnostima uplati sumu koju odluci na racun udruzenja. Primera radi mislim da udruzenja osoba sa stomom ima godisnju clanarinu u vrednosti od 600 dinara.
Zamolio bih sve clanove koji su u mogucnosti da uplate neku sumu koju mogu da bi pomogli rad UKUKS-a, neka to bude 200 dinara, 500 ili koliko ko moze.

Volonterski rad podrazumeva pomoc osobama koji su aktivni u radu udruzenja i pomoc prilikom organiozovanja i realizacije raznih aktivnosti udruzenja.
U planu je aktivniji nastup udruzenja u javnosti kao i u medjusobnom pomaganju, savetovanju i povezivanju uopste. Svaka pomoc je velika i ukoliko neko moze da odvoji sat ili dva sata vremena nedeljno, ili cak mesecno na taj nacin moze da pomogne funkcionisanje udruzenja.

Pomozimo sebi.
Prijavite se u postovima ispod ili putem maila. Dodajte neki predlog ako imate...

Link ka primeru kako popuniti uplatnicu za pomoc udruzenju http://www.ukuks.org/images/uplatnica.jpg

Runja
Posts: 125
Joined: 05 Jun 2011, 15:32
Location: Zemun

Re: Pomoc UKUKS-u !

Post by Runja » 17 Apr 2012, 12:16

Je l' moze primalac - samo UKUKS i adresa?
Mali je prostor na uplatnici :roll: , a zamisli jos sluzbenicu na salteru koja mora pun naziv da kuca :lol:

User avatar
Igor77
Posts: 602
Joined: 29 Mar 2011, 14:18
Location: Ruma

Re: Pomoc UKUKS-u !

Post by Igor77 » 17 Apr 2012, 12:33

Cenim da možeš staviti bilo šta, samo da je račun dobar. Meni je prošlo, doduše elektronski, na UKUKS.
Dijagnoza: Mb. Crohn od 2001. Korišćene terapije: 5-ASA, Asacol, Salofalk, , Pentasa, Salofalk klizme, Orvagil, Vancomycin, Pronison, Budosan i razne alternativne špecije Aktuelna terapija: Methotrexate, Folnak, Nolpaza

Nemanja
Posts: 99
Joined: 08 Apr 2011, 15:52

Re: Pomoc UKUKS-u !

Post by Nemanja » 19 Apr 2012, 15:33

Nisam siguran da moze da se skracuje neki podatak zato ako je bas problem da stane -pisi sitnije! :mrgreen:

I dalje vazi ponuda da neko da svoj predlog kako da pomognemo rad udruzenja.

Borjanic Sinisa
Posts: 7
Joined: 30 Mar 2012, 18:25

Re: Pomoc UKUKS-u !

Post by Borjanic Sinisa » 25 Apr 2012, 22:23

Pozdrav svima,

Slazem se sa Nemanjom da je ovo nacin da Udruzenje funkcionise, kako je on to predlozio.Pridruzujem se onima koji ce skromnom uplatom da na mesecnom nivou pomognu radu Udruzenja, po sistemu dinar po dinar...
Takodje sam spreman da se volonterski angazujem, ako to moze da pomogne svima nama, iako zivim i radim u Krusevcu.Ako imate neku ideju u vezi sa tim - tu sam...

Sinisa

Nemanja
Posts: 99
Joined: 08 Apr 2011, 15:52

Re: Pomoc UKUKS-u !

Post by Nemanja » 28 Apr 2012, 15:05

Hvala SInisa
Sto se tice volonterskog rada siguran sam da ces nam pomoci.
Cujemo se

Nemanja
Posts: 99
Joined: 08 Apr 2011, 15:52

Re: Pomoc UKUKS-u !

Post by Nemanja » 02 May 2012, 21:00

19. maj je IBD dan.
Ukuks planira odredjene aktivnosti povodom obelezavanja dana zapaljenskih bolesti creva.
Obelezavanje je predvidjeno za 17 maj i svi clanovi ce biti informisani putem emaila oko detalja. Bilo bi dobro da se pojavimo u sto vecem broju i da ostavimo dobar utisak i da pomognemo jedni drugima u organizovanju samih aktivnosti. Naravno kroz druzenje!

DzEKO85
Posts: 2
Joined: 26 Apr 2012, 17:50

Re: Pomoc UKUKS-u !

Post by DzEKO85 » 07 May 2012, 22:02

i ja bi zeleo na pomognem koliko su moje mogucnosti i finansiski i volonterski

Nemanja
Posts: 99
Joined: 08 Apr 2011, 15:52

Re: Pomoc UKUKS-u !

Post by Nemanja » 09 May 2012, 13:44

Sjajno, za pocetak ocekujem tvoje pojavljivanje kada budemo obelezavali IBD dan.
Nadam se da si popunio upitnik koji nam je svima poslat na email. Upitnik je anoniman a od velike je vaznosti za nase buduce delovanje -kao udruzenje. Jos jednom pozivam sve clanove da popune anketu.
DzEKO85 hvala i vidimo se na okupljanju!

Nemanja
Posts: 99
Joined: 08 Apr 2011, 15:52

Re: Pomoc UKUKS-u !

Post by Nemanja » 15 May 2012, 12:26

Da li ce jos neko da pruzi podrsku udruzenju 17. maja?
Potvrdite svoj dolazak.

viewtopic.php?f=12&t=141

Post Reply