Pomoc UKUKS-u !

Opšte informacije o udruženju obolelih od Kronove bolesti i ulceroznog kolitisa Srbije.
User avatar
candy84
Posts: 19
Joined: 18 May 2011, 11:49

Re: Pomoc UKUKS-u !

Post by candy84 » 18 May 2012, 18:44

jel zna neko sta pisemo na uplatnici u poljima poziv na broj i model jer meni nece da prime uplatnicu u posti?

Nemanja
Posts: 99
Joined: 08 Apr 2011, 15:52

Re: Pomoc UKUKS-u !

Post by Nemanja » 06 Jun 2012, 13:58

Opet se pojavio problem oko popunjavanja uplatnice. Primer popunjene uplatnice na sajtu je ispravan, medjutim u nekim slucajevima se desava da neko pravi problem. Sada sam proverio i to nije bas opravdano, ali da bi resili problem ako se opet nekome dogodi u polje sifra placanja mozete upisati 189, sto se tice modela i poziva na broj to svakako nije potrebno upisivati. A jedini savet kada neko ima problem kao candy84 u posti gde su insistirali na upisivanju modela i poziva na broj je da izadju odatle i udju u prvu sledecu banku. :mrgreen:
Na zalost ovo nije trebalo da bude problem ali ... bar je resen. Nije do nas.

dejanarandjelovicpk
Posts: 4
Joined: 01 Mar 2016, 11:46

Re: Pomoc UKUKS-u !

Post by dejanarandjelovicpk » 01 Mar 2016, 20:47

Otvorio sam novu temu, alergija na Remikade, molim Vas svi koji ste u situaciji kao ja da mi se javite. Kod mene se javila alergija na taj lek i jedini spas da izbegnem operaciju debelog creva mi je lek humira koji ne daju nama obolelima od ulceroznog kolitisa. Molim Vas procitajte sve na temi Alergija na Remikade i kontaktirajte me. Dejan Arandjelovic 063233483

dejanarandjelovicpk
Posts: 4
Joined: 01 Mar 2016, 11:46

Re: Pomoc UKUKS-u !

Post by dejanarandjelovicpk » 01 Mar 2016, 20:50

Postovani clanovi, moje ima je Dejan Arandjelovic. Od 2012.bolujem od Ulceroznog kolitisa.U pocetku je bila bolest klasifikovana kao srednje teski oblik a kako terapija kortiko preparatima, derivatima 5ASA, te kombinacijom antibiotika i probiotika nije delovala, bolest je presla u Pankolitis i teski oblik UC. Od 11.2014. po odluci Komisije i konzilijuma lekara dobio sam biolosku terapiju lekom Remikade. Do 11.2015.sam primao kada sam dobio alergijsku reakciju na lek.Odmah urađene lab. analize i konstatovana izrazito povišenje antitela na Inflixamib /131, a normalno do 10/!!! Zbog navedenog upućen sam Komisiji za biološku terapiju Ministarstvu zdravlja radi primene adalimumaba /Humira/ kao sledeće terapijske opcije.Odbijen sam za primenu navedenog leka, razlog odbijanja nije naveden, 25.01.2016. Podneo sam zalbu na ovu odluku,Centralnoj komisiji za lekove RFZO I ponovo sam odbijen 24.02.2016. Sada sam vracen na prvobitnu terapiju imam preko 10 krvavosluzavih stolica dnevno.Jedino resenje je primena leka Humira ili operacija debelog creva. Sada se svim silama borim da mi se omoguci primena Humire. Saznao sam da svega nas 15 u Srbiji imaju isti problem kao ja, da imaju alergiju na lek Remikade. Ja sam vec preduzeo inicijativu i o mom slucaju je izasao clanak u Kuriru i Vecernjim novostima a pisao sam i ministru Loncaru i premijeru Vucicu. Zeleo bih svi koji su u istoj situaciji kao da ja,ili u slicnoj(da imaju problema i poteskoca pri lecenju Ulceroznog kolitisa i Kronove bolesti) da mi se jave da zajedno pokusamo da se izborimo za primenu ovog leka, da dobijemo adekvatnu negu i lecenje, spasimo nase zivote i poboljsamo kvalitet zivota. Ne casite cas, javite se meni ili predsedniku udruzenja gospodinu Ljiljanu Djakovic. Ja sam Dejan Arandjelovic iz Prokuplja mozete me kontaktirati na br: 063233483

Post Reply