Morbus Crohn

Predstavite se ostalim članovima
Post Reply
Bebac
Posts: 3
Joined: 23 Jun 2013, 15:08

Morbus Crohn

Post by Bebac » 23 Jun 2013, 15:48

Pozz imam 23 godine,a vec 10 godina bolujem od Morbus Crohna,obisao sam sve bolnice u Srbiji sve najbolje gastroenterologe cak sam isao i u Njemacku i Ameriku i nista.Pre 4 godine sam otisao na Vma i tu sam se upoznao sa Prof.dr Radojem Doderom mogu vam samo preporuciti ako mozete da dodjete kod njega nikad necete imati problema sa kronom.Od kako me dr Doder leci nikada nisam vise osetio bol pre 2 god prilikom kolonoskopije puklo mi je debelo crevo i sada imam ugradjenu ileostomu ali ni to me ne sprecava da idem u teretanu i da zivim normalno.A vjerujte mi najvise mozete sami sebi pomoci psiha je cudo ja pusim 2 paklice cigareta dnevno,alkohol takodje pijem u vecim kolicinama,od hrane sve jedem nista ne biram samo od cega mi je muka to ne jedem e tako ja vec zivim 5 godina bez problema a tezak oblik krona me zahvatio nemam komplet debelo crevo :D :o ..I da zaboravio sam dok sam pio tablete 5-asa,salofalk,pronizon,imuran,ciprocinal,orvazil,probiotic,nexium...osecao sam se bolesno i bio sam bolestan,a od jednom kad sam sam sebi rekao il ces umret il ces ozdravit izbacio sam tablete iz upotrebe i nadao se da cu umreti ne znam ni kako sam izdrao sve te godine i et od jednom Bog posla Dr Dodera i spasi me za citav zivot i dalje sam bez terapije i super mi je.Zato pamet u glavu i samo psiha cini cuda protiv Krona.. :mrgreen:

User avatar
Skipper
Posts: 252
Joined: 29 May 2011, 01:41
Location: Rochester, NY / Beograd, RS

Re: Morbus Crohn

Post by Skipper » 24 Jun 2013, 10:32

Bebac,

Još jednom, dobrodošao na forum našeg Udruženja! :)

Iz tvoje poruke, vidi da si prošao kroz pravi 'pakao' zbog Crohn-ove bolesti, kao i mnogi naši članovi. Drago mi je da ti je sada mnogo bolje i da si počeo da živiš neuporedivo kvalitetnije, u odnosu na vreme pre operacije.

Kada budeš našao malo vremena, u podforumu "Hirurški zahvati" (viewforum.php?f=23), otvori novu temu (recimo, "Ileostoma" ili neki drugi naslov, po tvom izboru) i napiši malo više o tvojoj operaciji (npr. o samom hiruškom zahvatu, vremenu koje ti je bilo neophodno za potpuni oporavak, 'psiho-fizičkom' privikavanju na novonastale okolnosti i svemu ostalom čega se setiš, a što bi moglo da bude od koristi za druge naše članove!)

Hvala ti što si pokrenuo temu u vezi sa stomom, jer mnogima, kod nas, je još uvek prilično neprijatno da o tome pišu i govore (posebno na pozitivan način!)

Pozdrav i sve najlepše,

Skipper
Bolest: Crohn-ova, od 1991. / Operisan: 3 puta / Lekovi (do sada): Orvagil, Ciprocinal, Dexason, Pronison, Salazopyrin, 5-ASA, Salofalk, Pentasa, Asacol, Imuran i Methotrexate / Aktuelna terapija: Nema (zbog netolerancije na imunosupresive!)

Post Reply