Pozdrav

Predstavite se ostalim članovima
sasatosic69
Posts: 21
Joined: 25 Oct 2016, 18:50
Location: nis
Contact:

Re: Pozdrav

Post by sasatosic69 » 16 Nov 2016, 03:19

pozdrav
ja sam sasa iz nisa sam
od juna 2016 sam tri puta bio na bolnickom lecenju I dijagnosticiran mi je kron
mnogo sam smrsao sa nekih 67 na 50 kg I nikako da se pomerim odatle
mnogo sam zbunjen u bolnici mi je samo receno sto se ishrane tice lagana hrana I to je sve
da nemam net neznam sta bih trebao da jedem mada na nekom sajtu smes ovo na drugom nesmes
imam grcevei tada tacno vidim gledajuci stomak kako raste crevo I na dodir je tvrdo I tada su nesnosni bolovi
nikako da provalim s sta mismeta a sta ne po pitanju ishrane ili mu je doslo samood sebe
ja ispisa sve I svasta
pozdrav za sve clanove

marica
Posts: 181
Joined: 19 Feb 2016, 01:08

Re: Pozdrav

Post by marica » 16 Nov 2016, 04:14

Dobra noć Saša,

Jesu li ti dali neku terapiju, piješ li neke lekove? Koje si godište?
Ulcerozni kolitis, stoma, terapija ništa osim 2-3 bensedina uz čašicu, dve rakije natašte i za jedno 15-20 god će da prođe...valjda.

sasatosic69
Posts: 21
Joined: 25 Oct 2016, 18:50
Location: nis
Contact:

Re: Pozdrav

Post by sasatosic69 » 17 Nov 2016, 03:09

pijem budosan,asacol,multilak I sabax
inace sam 69 godiste
toliko sam zbunjen niko nista ne prica
jedem sto pokupim po sajtovima neznam sta mi smeta od jela a sta ne
pre par dana sam imao grceve dasam jaukao od bolova odakle mogu da znam dali je od hrane ili mu je doslo
grceve krcanje nadimanje(vidim kako cravo raste ) imam svakodnevno u manjim ili vecim intervalima
stolica mi je ok ali me ovo krkljanje grcevi I nadimanje ubise
a takogje I ishrana piletina ribakrompir sargarepa jaja pa opet u krug
u decembru idem na kontrolu sa analizom biopsije
u januaru na kolonoskopiju da mi odstrane polip od 12 mm
a da mi nije jasno s obzirom da su mi radili vec dve kolonoskopije ako mi je uteha pod totalnoj anesteziji zasto mi to nije odsranjeno tada vec moram opet sve da prezivljavam
ovo mi je nalaz biopsije pa ako neko zna sta znaci bio bih mu mnogo zahvalan
(polypus mixtus inflammatus sigmae:
polypus hyperplasticus et adenoma tubulare cum dysplasia gradus I-II.)
pozdrav

marica
Posts: 181
Joined: 19 Feb 2016, 01:08

Re: Pozdrav

Post by marica » 17 Nov 2016, 18:18

Tada ti polip nije odstranjen jer je trebalo biopsijom da se utvrdi da li je zloćudan ili dobroćudan. Ukoliko bi bio zloćudan iz bolnice te ne bi ni pustili kući već odmah operisali i odstranili ti uz to ohoho koliko creva. I nosio bi stomu (ona vrećica u koju kakiš ovaj put s prednje strane. Pa opet operacija da te vrate na stražnju stranu. Nadam se da ti je sad lakše. Nećeš osetiti odstranjivanje polipa. Ja uglavnom idem na kolonoskopiju "naživo", gledam monitor, slušam muzikicu. Ne znam kako ide terapija sa kronom, ja sam UC.
Što se hrane tiče to će ti možda bolje reći drugari sa Kronom, a mislim i da ima tu u objavama. Vidi, kad beba ima grčeve mi joj damo čaj protiv grčeva. Zašto za prvu ruku ne pokušaš sa njim, ne može da ti naškodi?
Probaj da se hraniš na bebi način, kompotići, kašice, kuvano voće...Za nadimanje odnosno protiv nadimanja creva uzmi ili kim u čaj ili kupi Espumisan, nije skup. Možda i to pomogne.
Ulcerozni kolitis, stoma, terapija ništa osim 2-3 bensedina uz čašicu, dve rakije natašte i za jedno 15-20 god će da prođe...valjda.

sasatosic69
Posts: 21
Joined: 25 Oct 2016, 18:50
Location: nis
Contact:

Re: Pozdrav

Post by sasatosic69 » 17 Nov 2016, 21:33

hvala Marice na ohrabrenju

User avatar
Igor77
Posts: 602
Joined: 29 Mar 2011, 14:18
Location: Ruma

Re: Pozdrav

Post by Igor77 » 18 Nov 2016, 17:54

Pozdrav Saša,
Za početak, počni da čitaš, da se edukuješ i biće ti bolje. Ozdravljenje polazi od samog sebe, pozitivnim stavom, "osluškivanjem" organizma i uz pomoć doktora, koje često treba navesti na pravi put. Evo brošure koje ti mogu pomoći. http://ukuks.org/download/
Čini mi se da su ti polipi na sigmi i verovatno oni prave čep i probleme. Možda treba ispitati i tanko crevo. Čim ti daju Budosan znači da ti je zahvaćen početak debelog creva i Budosan je bolja varijanta, odnosno koristi se za manje upale. Ako ne uradi posao, onda standardno Pronzon. U tvom slučaju bih izbegao Asacol i prešao na Salofalk jer je bolji pri upalama. U suštini je isti lek, mada ima razlike u dejstvu. Možeš i samostalno probati nekoliko dana, pa vidiš kako reaguješ, ili pričaj sa doktorom, mada oni smatraju to istim lekom, iako postoje razlike. Nisi u godinama da budeš zbunjen-depresivan ovo-ono nego rukavice na ruke i u borbu. ;)
Dijagnoza: Mb. Crohn od 2001. Korišćene terapije: 5-ASA, Asacol, Salofalk, , Pentasa, Salofalk klizme, Orvagil, Vancomycin, Pronison, Budosan i razne alternativne špecije Aktuelna terapija: Methotrexate, Folnak, Nolpaza

Krilex
Posts: 26
Joined: 21 Feb 2016, 21:11
Location: Bratislava
Contact:

Re: Pozdrav

Post by Krilex » 19 Nov 2016, 02:10

Pozz Sale. Za pocetak, kao sto ti je Igor rekao, sto vise citaj, informisi se. Sto se tice hrane, to su ti vjerovatno objasnili doktori. Ali u sustini, ti ces sam da uvidis sta ti od hrane smeta, sta ne. Pa prema tome, izbaci sve sto ti smeta. Nije strasno, drzi se terapije, ali sto je takodje bitno, moras biti pozitivan. Jer da se pomiris sa time da si bolestan, i da gledas sve crno, nece ti bit bolje. Zato, drzi se terapije, malo fizicke aktivnosti. Setnja, laganije vjezbe poboljsavajju cirkulaciiju, sto ti nece skoditi. Zato drzi se, osmjeh na lice. Zivot je ljep.
M.Crohn. nirypan, salazopirin, controloc, imuran (3 god) Zadnjih 6 godina bez terapije.

sasatosic69
Posts: 21
Joined: 25 Oct 2016, 18:50
Location: nis
Contact:

Re: Pozdrav

Post by sasatosic69 » 19 Nov 2016, 09:44

hvala ljudi na podrsci I edukaciji

sasatosic69
Posts: 21
Joined: 25 Oct 2016, 18:50
Location: nis
Contact:

Re: Pozdrav

Post by sasatosic69 » 21 Nov 2016, 22:37

sve gore od goreg
pored nesnosnih bolova grceva krcanja cele noci nisam spavao odem danas na komisiju I ladno mi napisu sposoban za rad
jer kako su napisale ,,bez nove medicinske dokumentacije,, I posalju me na drugostepenu komisiju
zbog nesnosnih bolova I velike guzve dodjem kuci I procitam da je rok za prigovor tri dana
jos nesto nova medicinska dokumenta nemam jer mi je kontrola na gastro zakazana 8.12
nije mi jasno kako cu sa ovakvim bolovima da idem da radim
neki predlog ili sugestija
hvala unapred

User avatar
Igor77
Posts: 602
Joined: 29 Mar 2011, 14:18
Location: Ruma

Re: Pozdrav

Post by Igor77 » 22 Nov 2016, 08:02

Javi se na urgentni, reci da imaš te bolove pa će te pretresti.
Dijagnoza: Mb. Crohn od 2001. Korišćene terapije: 5-ASA, Asacol, Salofalk, , Pentasa, Salofalk klizme, Orvagil, Vancomycin, Pronison, Budosan i razne alternativne špecije Aktuelna terapija: Methotrexate, Folnak, Nolpaza

Post Reply