Pozdrav

Predstavite se ostalim članovima
User avatar
Igor77
Posts: 602
Joined: 29 Mar 2011, 14:18
Location: Ruma

Re: Pozdrav

Post by Igor77 » 04 Nov 2018, 19:09

Dobro dosla. Najpouzdanija metoda otkrivanja je vizuelno. Kolonoskopija za debelo ctevo, mr enterografija za tanko j gastroskopija za zeludac. Mozda da krenes od mr enterografije jer tu gledaju i debelo crevo. Ako postoje neke promene onda kolonoskopija.
Dijagnoza: Mb. Crohn od 2001. Korišćene terapije: 5-ASA, Asacol, Salofalk, , Pentasa, Salofalk klizme, Orvagil, Vancomycin, Pronison, Budosan i razne alternativne špecije Aktuelna terapija: Methotrexate, Folnak, Nolpaza

astrid95
Posts: 2
Joined: 04 Nov 2018, 00:13

Re: Pozdrav

Post by astrid95 » 08 Nov 2018, 14:13

Bolje vas našla! :)

Znam da nema dijagnoze bez vizuelnih pregleda. Međutim, moj doktor smatra da budući da su mi kalprotektin, crp i krvna slika generalno u redu, nema potrebe da se još plašimo. Međutim, ja se ipak plašim, kao što se da videti. :D
Jer se već dugo mučim s ovim, nekad je bolje, nekad je gore, a porodična istorija s bolestima digestivnog trakta mi ne uliva baš optimizam.
Pitaću ga kad odem sledeći put da li bi trebalo da uradim još nešto od analiza.
Generalno, da li je moguće imati neku od inflamatornih bolesti creva sa normalnim nalazima kalprotektina i crp-a?
Poslednjih par dana sam jako dobro (pod moje jako dobro smatram stomak i dalje boli, ali nema dijareje :D), ne znam kako, kad sam i odlutala od svoje dijete, jela svašta, bila pod stresom oko raznih stvari. Srećna sam, ali mi đavo ne da mira koliko se plašim izgleda :D

User avatar
Igor77
Posts: 602
Joined: 29 Mar 2011, 14:18
Location: Ruma

Re: Pozdrav

Post by Igor77 » 08 Nov 2018, 21:51

Izvor bola moze biti svasta. Crp i kalprotektin mogu biti ok ako je slaba upala. Prvo eliminisi cesce bolesti, heliko bakt., kandidu, klostridiju pa onda gledaj ovi nase. Bol moze biti od bubrega, jajnika, suzenja creva...
Dijagnoza: Mb. Crohn od 2001. Korišćene terapije: 5-ASA, Asacol, Salofalk, , Pentasa, Salofalk klizme, Orvagil, Vancomycin, Pronison, Budosan i razne alternativne špecije Aktuelna terapija: Methotrexate, Folnak, Nolpaza

Rasha
Posts: 1
Joined: 08 Dec 2021, 20:24

Re: Pozdrav

Post by Rasha » 08 Dec 2021, 20:45

Pozdrav dobri ljudi.
Zovem se Radovan ali se bolje pamti nadimak Raša.
Od 2012. godine bolujem od krona. Već sam imao operaciju i odstranjeno mi je 20 cm tankog creva sa tri suženja. Sada imam recidiv krona na istom mestu operacije. Hteo bih da iznesem jedan mogući scenario. Naime, imao sam tri fistule. Dve spolja i jednu unutrašnju. Primio sam tri vakcine protiv kovida 19 ( dve sputnjik, a treću fajzer). Posle odlaska na kontrolu ( kao i kolonoskopiju) kod gastroenterologa, utvrđeno je da su se spoljne fistule osušile. Ko zna, možda je od vakcina? Ima li neko slično iskustvo?

User avatar
Igor77
Posts: 602
Joined: 29 Mar 2011, 14:18
Location: Ruma

Re: Pozdrav

Post by Igor77 » 12 Dec 2021, 01:15

Zanimljivo. Možeš se prikačiti u našu Viber grupu pa pitaj. Nemam fistule pa ti ne mogu pomoći.
Dijagnoza: Mb. Crohn od 2001. Korišćene terapije: 5-ASA, Asacol, Salofalk, , Pentasa, Salofalk klizme, Orvagil, Vancomycin, Pronison, Budosan i razne alternativne špecije Aktuelna terapija: Methotrexate, Folnak, Nolpaza

User avatar
minitim
Posts: 1
Joined: 10 Jan 2022, 01:13
Location: Futog-NS

Re: Pozdrav

Post by minitim » 10 Jan 2022, 01:47

Pozdrav svima
Milojko 52g od UC bolujem od 2008g,a kao bonus agorafobija od 2006 i depresija u poslednjih 10g.
Početak je bio (verujem kao i svima)strašan,neizdrživ-neobjašnjiv.
sada je to bogu hvala dosta dobro-bilo je par "ispada"što se tiče UC-a
ali redovan post i Salazopyrin (2x1) dosta dobro drže remisiju.U februaru kontrola kolonoskopijom,pa konsultacija jer mi zuji u ušima(nesnosno) a vidim da od Salazopyrin-a to hoće.
U svakom slučaju družimo se.... ;)

User avatar
Igor77
Posts: 602
Joined: 29 Mar 2011, 14:18
Location: Ruma

Re: Pozdrav

Post by Igor77 » 10 Jan 2022, 13:55

Dobro došao, taj Salazopiryn ti je kao šećernu vodicu da uzimaš, 1g dnevno nije ni doza održavanja. Bitno je da ti je dobro, kako god imne razmišljaju previše o tome.
Dijagnoza: Mb. Crohn od 2001. Korišćene terapije: 5-ASA, Asacol, Salofalk, , Pentasa, Salofalk klizme, Orvagil, Vancomycin, Pronison, Budosan i razne alternativne špecije Aktuelna terapija: Methotrexate, Folnak, Nolpaza

Jonesba
Posts: 1
Joined: 16 Mar 2022, 18:13

Re: Pozdrav

Post by Jonesba » 16 Mar 2022, 18:17

Podzdrav,

Zovem se Branislav, iz Novog Sada sam, imam 37 godina i dolazim na ovaj forum u svojstu saborca, tj moja žena ima Chronovu bolest evo već 6 godina.Imam dosta pitanja i nadam se da ću na neka od njih dobiti i odgovor od vas , na osnovu vaših iskustava sa ovom bolešću.

Boys71
Posts: 5
Joined: 15 Oct 2022, 11:54

Re: Pozdrav

Post by Boys71 » 16 Oct 2022, 08:56

Pozz... nema nekih novih javljanja na temu UK ili je sajt ugasen ili su ozdravili

User avatar
Igor77
Posts: 602
Joined: 29 Mar 2011, 14:18
Location: Ruma

Re: Pozdrav

Post by Igor77 » 17 Oct 2022, 17:28

Haha, ima ali ponekad. Iskreno, nisam video obojenu ikonicu za nepročitane ranije pa da odreagujem. Više je aktivnosti na Viber grupi pa je ovo ostalo više kao arhiva.
Dijagnoza: Mb. Crohn od 2001. Korišćene terapije: 5-ASA, Asacol, Salofalk, , Pentasa, Salofalk klizme, Orvagil, Vancomycin, Pronison, Budosan i razne alternativne špecije Aktuelna terapija: Methotrexate, Folnak, Nolpaza

Post Reply