Pozdrav saborci

Predstavite se ostalim članovima
Post Reply
Kum
Posts: 3
Joined: 22 Oct 2022, 17:21

Pozdrav saborci

Post by Kum » 22 Oct 2022, 17:43

Veliki pozdrav svim clanovima, iz Beograda sam,38 godina,po drugi put u zivotu mi je nakon kolonoskopije ustanovljen ulcerozni kolitis,doduse ovaj drugi put jos uvek cekam rezulzate dva isecka sto prvi put nije uzeto 2009 god. Interesanto kod mene je sto sam prvi put imao krvarenja i potvrdu ove bolesti od strane doktora davne 2009 godine,dakle sa svojih 25 godina. Tada sam uz pomoc gospodje jedne koja je nazalost pre par godina preminula i uz pomoc lekova koje sam uzimao oko 2-3 meseca( 5-asa koliko se secam,bile braon tablete),koje mi je prepisao doktor,kao i iz pomoc drasticne dijete i vitamina koje mi je ta gospodja prepisala uspeo da se vratim u normalu,lekove izbacio i vremenom poceo da jedem sve kao i pre ove bolesti. Dakle,shvatio sam ozbiljno ali kao i svaki ziv covek koji voli da jede,jeo sam ko svastojed i zaboravio da imam kolitis. Eto,posle 13 godina opet dobijem krvarenje,ne tako ceste stolice ali sluzave,krvave i gubitak kilaze,pretpostavljam da je to sa kilazom mahom jer sam se sveo na to da jedem pirinac bez icega,banane,prepecen hleb,kuvana piletina,cajevi itd,a vecim delom jer sam se cistio zbog pripreme za kolonoskopiju.Takodje imam simptome daleko blaze nego prvi put pre 13 godina,verovatno i zbog toga sto sad znam da dijetom mogu da uspostavim normalno stanje. Ovaj put mi se stanje pogorsalo posle kolonoskopije,ali eto tako gore-dole traje nekih 3 nedelje,i sad sam poceo da pijem kako mi je prepisao doktor pronizon i pentasa,deluje mi da je gore od ove kombinacije lekova ali videcemo... Svakako sam za to da opet probam dijetu do uspostavljanja normalnog stanja pa da se skinem sa lekova,moguce da ke kod mene blazi oblik kolitisa jer 13 godina je dug period,a karakteristicno da je oba puta upala u levom kolonu pri dnu. Sve najbolje zelim svima u borbi sa ovom nedacom,nek je Bog u pomoc.

User avatar
Igor77
Posts: 602
Joined: 29 Mar 2011, 14:18
Location: Ruma

Re: Pozdrav saborci

Post by Igor77 » 23 Oct 2022, 09:44

Pozdrav! Čim si bio miran tako dugo znači da je moguće blaži oblik. Tokom godina se imuni odgovor menja tako da ne mora da bude isti pristup lečenju, mislim na dijetu i lekove. Te braon tablete su bile vrv Asacol. Terapija je u sadašnjem slučaju odgovarajuća. Čim si dobio Pronizon, znači da situacija nije sjajna. Svakako, srećno! Pridruži se u Viber grupu, tu možeš dobiti brži odgovor. Na forumu možeš naći link kao i brdo saveta o dijeti. Takođe, imaš na sajtu brošure o ishrani itd.
Dijagnoza: Mb. Crohn od 2001. Korišćene terapije: 5-ASA, Asacol, Salofalk, , Pentasa, Salofalk klizme, Orvagil, Vancomycin, Pronison, Budosan i razne alternativne špecije Aktuelna terapija: Methotrexate, Folnak, Nolpaza

Kum
Posts: 3
Joined: 22 Oct 2022, 17:21

Re: Pozdrav saborci

Post by Kum » 23 Oct 2022, 20:29

Hvala Igore,evo saljem broj kroz poruku pa ako mozes ubaci me u viber grupu.

Kum
Posts: 3
Joined: 22 Oct 2022, 17:21

Re: Pozdrav saborci

Post by Kum » 29 Oct 2022, 07:54

Evo me posle resultata histopatologije. Ipak nije potvrdjen ulcerozni kolitis,doktor kaze da je slika bila kao kod kolitisa ali da on ne postoji jer ga samo isecak debelog creva moze potvrditi kao bolest. Sad ostajem samo na dibuzin tabletama i probiotiku vsl3 pa cemo videti,calprotectin je pao na ispod 100,stolica normalna pa se nadam najboljem...

User avatar
Igor77
Posts: 602
Joined: 29 Mar 2011, 14:18
Location: Ruma

Re: Pozdrav saborci

Post by Igor77 » 01 Nov 2022, 21:45

Dobre vesti.
Dijagnoza: Mb. Crohn od 2001. Korišćene terapije: 5-ASA, Asacol, Salofalk, , Pentasa, Salofalk klizme, Orvagil, Vancomycin, Pronison, Budosan i razne alternativne špecije Aktuelna terapija: Methotrexate, Folnak, Nolpaza

Post Reply