Bol posle bolničkog lečenja

Opšte diskusije vezane za ovu bolest.
Post Reply
Nix
Posts: 4
Joined: 13 Apr 2012, 00:18

Bol posle bolničkog lečenja

Post by Nix » 13 Apr 2012, 00:53

Pozdrav svima. Pošto sam nov... da počnem od početka. Pokušaću da budem kratak.

Posle godinu i nešto dana proliva i apscesa koji je stvorio fistulu od anusa do debelog mesa završim u KBC Zvezdara gde mi je otkriven Kron koji se ispoljio na zadnjem delu debelog creva i pri kraju tankog. Elem već u bolnici je stolica počela da se formira, bio sam nekih 10 dana na nekom venskom kortikosteroidu. Tamo su radili kolonoskopiju, gastoskopiju, pasažu creva barijumom i ultrazvuk.

Posle izlazska iz bolnice bacio sam se na krevet potrbuske, istog momenta sam osetio tup bol dole desno, 4-5 cm od pupka, otprilike gde se nalazi slepo crevo. Imao sam zatvor par dana, prva stolica je bila poslednja od barijuma (mislim se da nije od toga nešto).

Bol traje već 6 meseci :!:
Vremenom je postaao za nijansu slabiji, kada legnem na leđa boli, kada zalegnem boli, onako kao da tišti. Nekad kada mi se ide u toalet isto boli. Na pritisak bol nestaje. Tih prvih dana primetio sam da kada kinem bol se naglo pojača i onda boli nezavisno da li sedim ili ležim.

Išao sam na rentgen. Doktor mi je dao nešto za stezanje creva, nije pomoglo. Skoro sam išao na ultrazvuk i našli su mi na žučnoj kesi nekoliko polipa od 6 mm i 2 ciste na bubregu od 2 cm. Sumnjam da je ovaj bol od toga nastao, ljudi imaju kamenje u žučnoj kesi pa ih ne boli. Doktor mi je za ovo dao Buscopan koji isto nije ništa uradio.

Krvna slika uredna, osećam se ok. Imam problema sa hemoroidima od sedenja ali to i nije toliko bitno koliko je ovaj bol naporan.
Sada gospodin doktor hoće da me pošalje kod hirurga a nije mu palo na pamet da su mi tu radili ultrazvuk kad sam ležao i da mi stoji negde u kartonu.

Da li je neko imao slične simptome?
Molim vas preporučite mi nekog gastroenterologa pošto ovaj moj veze nema, dolazim tamo na odeljenje i čekam ga 2 sata da izađe iz kancelarije i kaže mi za 2 minuta da dođem sledeće nedelje da me pošalje kod hirurga.

Od terapije pijem 1 Imuran ujutru, 2 uveče i Asakol 3x2 uz jelo.

User avatar
Gile
Posts: 119
Joined: 23 Mar 2011, 02:35
Location: Beograd

Re: Bol posle bolničkog lečenja

Post by Gile » 13 Apr 2012, 15:26

Dobrodosao,

Nisam siguran za taj bol, nisam imao nista slicno, bar ne toliko dugo.

Iz svog krajnje pozitivnog iskustva mogu ti preporuciti mog lekara, dr. Dina Tarabara koji radi na VMA i privatno na klinici Vuk.

Pozdrav! ;)

GrooYa
Posts: 72
Joined: 16 Mar 2012, 20:44
Location: Kragujevac

Re: Bol posle bolničkog lečenja

Post by GrooYa » 16 Apr 2012, 17:45

Ja mogu da dodam isto ovo sto ti je Gile rekao, jer i mene leci dr. Tarabar, a imao sam i apces i fistule (nemam ih vise), ali i dalje imam krona koji je pod kontrolom. Konsultuj se sa njim, siguran sam da ce ti dati najkonstruktivnije i najprakticnije resenje za tvoje probleme.

janim08
Posts: 108
Joined: 20 Jun 2011, 12:46

Re: Bol posle bolničkog lečenja

Post by janim08 » 16 Apr 2012, 22:18

Da li je moguce kod Dina otici na konsultaciju (pitanje)? Nisam nikad bila na VMA, ne znam ni kako se zakazuje tamo, a u Vuku sam bila.

User avatar
Gile
Posts: 119
Joined: 23 Mar 2011, 02:35
Location: Beograd

Re: Bol posle bolničkog lečenja

Post by Gile » 17 Apr 2012, 12:17

Koliko ja znam, VMA prepodne radi za vojna lica i upute, a popodne samo za civile i to na ono zakazivanje koje se placa. U toj drugoj varijanti mozes da biras lekara kog zelis. Najbolje da pozoves VMA ( http://www.vma.mod.gov.rs/cms/sr-lat/meni_link/34/ ) pa da se raspitas.

ringispil_etc
Posts: 12
Joined: 14 Jun 2011, 01:50
Location: Beograd

Re: Bol posle bolničkog lečenja

Post by ringispil_etc » 18 Apr 2012, 10:10

Ja sam samo jedan dan uzela uput za VMA, otisla tamo, pitala gde mogu da nadjem dr Tarabara oni mi rekli idu u tu i tu sobu, ja pokucala, rekla "dobar dan, takva i takva stvar..." pokazala mu sve moje papire i pitala ga da li moze da mi pomogne. Zakazao mi lezanje za 2 nedelje i tad mi uradio kolonoskopiju, skener, pregled kod hirurga i ginekologa zbog fistule, prepisao mi terapiju i sredio me skroz i sad za mesec dana idem kod njega na kontrolu. Razgovor sa njim nisam nista platila, a bolnicu 50din/dan. Tako da mozes i tako da probas :roll:

janim08
Posts: 108
Joined: 20 Jun 2011, 12:46

Re: Bol posle bolničkog lečenja

Post by janim08 » 18 Apr 2012, 22:07

Hvala puno, probacu tako

Nix
Posts: 4
Joined: 13 Apr 2012, 00:18

Re: Bol posle bolničkog lečenja

Post by Nix » 19 Apr 2012, 23:59

Hvala na odgovorima... Može li privatno da se ode a da me ne oderu? Treba mi konsultacija samo... pa ako budem zadovoljan videćemo...

janim08
Posts: 108
Joined: 20 Jun 2011, 12:46

Re: Bol posle bolničkog lečenja

Post by janim08 » 20 May 2012, 23:10

ringispil, da li si vojni osiguranik? Ja nisam pa su mi rekli da je 3000. Inace, privatno je 6000, a konsultacije su samo posle prvog pregleda. Radi u Galatei i Vuku. Ja sam zvala pre neki dan i zakazali su mi za 25.06.

ringispil_etc
Posts: 12
Joined: 14 Jun 2011, 01:50
Location: Beograd

Re: Bol posle bolničkog lečenja

Post by ringispil_etc » 21 May 2012, 09:18

Ne, civil sam. Ocigledno sam imala neku ludacku srecu, sudeci po svim ovim odgovorima. Stvarno sam samo banula coveku na vrata...preskocila sam sve saltere i sve sestre i pitala gde da nadjem Tarabara, pokucala na vrata i to je to. Isla sam u petak opet kod njega i cula sam sestru na salteru da je rekla nekome ko je hteo da zakaze preko telefona, da se kolonoskopije sa anestezijom za civile zakazuju tek za mart sledece godine. Stvarno ne znam sta da ti kazem...meni obicno upali svaki put kad se napravim blesava :mrgreen:

Post Reply