krv

Opšte diskusije vezane za ovu bolest.
janim08
Posts: 108
Joined: 20 Jun 2011, 12:46

krv

Post by janim08 » 01 Jan 2012, 11:36

Molim nekoga ko je imao slicno iskustvo za odgovor: pojavila mi se krv u stolici. Krv je sveza, svetlo-crvene boje, ima je( nisu samo kapljice). Stolica je normalna. Da li je moguce da je bolest opet aktivirana s obzirom da nema proliva? Do lekara necu jos moci da stignem, molim vas za neki savet. Hvala

Runja
Posts: 125
Joined: 05 Jun 2011, 15:32
Location: Zemun

Re: krv

Post by Runja » 02 Jan 2012, 18:18

Mina, ne znam sta da ti kazem sto se tice aktiviranja bolesti, ali meni se to sa krvlju desilo jednom ili 2 puta i stavljala sam 5-asa cepice nekoliko dana (samo uvece). Proslo je. Na tebi je da li ces da pokusas i ti... Javi se...

User avatar
Skipper
Posts: 252
Joined: 29 May 2011, 01:41
Location: Rochester, NY / Beograd, RS

Re: krv

Post by Skipper » 02 Jan 2012, 19:40

Mina, jako mi je žao da prve dane u 2012. god. dočekuješ sa problemima. Da li ti se ovakva situacija, sa pojavom sveže krvi, ponovila još neki put, od juče?

Svetlo crvena sveža krv govori o tome da je 'problem' u sigmo-rektalnom delu debelog creva, ali nemoj odmah da razmišljaš o aktivaciji bolesti, jer može da bude samo sporadično krvarenje zbog unutrašnjih hemoroida (koji čak ni ne moraju da bole!)

Iako imam Crohn-ovu bolest, imao sam nekoliko puta kratkotrajne 'izlive' sveže krvi, na kraju pražnjenja creva, ali sve je prestajalo vrlo brzo -- nakon par dana. Takodje, tada nisam imao prolive, već skoro formiranu stolicu. Ni govora o aktivaciji Crohn-a.

Za tvoj 'miran san' i za svaki slučaj, mogla bi da privatno uradiš kontrolu krvnih parametara (CRP, SE i krvnu sliku), jer kod eventualne aktivacije bolesti (a mislim i iskreno se nadam da to nije slučaj!) te vrednosti bi morale da naglo 'skoče'.

Sve najbolje ti želim i držim 'fige' da je taj problem bio samo akutni, te da se više neće ponavljati. Pozdrav. :)
Bolest: Crohn-ova, od 1991. / Operisan: 3 puta / Lekovi (do sada): Orvagil, Ciprocinal, Dexason, Pronison, Salazopyrin, 5-ASA, Salofalk, Pentasa, Asacol, Imuran i Methotrexate / Aktuelna terapija: Nema (zbog netolerancije na imunosupresive!)

janim08
Posts: 108
Joined: 20 Jun 2011, 12:46

Re: krv

Post by janim08 » 02 Jan 2012, 23:40

Hvala vam. Nazalost, pocelo je 31.uvece. Sva sreca, prestalo je 1. uvece. Jednu novu godinu sam prespavala pod temteraturom 39,5, uzas. Doktorka mi jos ne radi, a inace imam zakazanu redovnu kontrolu krajem januara. Sutra idem na put van Bg-a, pa nisam znala sta ce biti. Nije se nikad pre desilo, zato sam se i zabrinula. Nije bilo nikakvih bolova. Hvala jos jednom na odgovorima, bas sam se prepala.

User avatar
Gile
Posts: 119
Joined: 23 Mar 2011, 02:35
Location: Beograd

Re: krv

Post by Gile » 04 Jan 2012, 21:52

Desavalo se i meni s vremena na vreme, isto sam se prvi put jako zabrinuo. Unutrasnji hemoroidi koji se "povrede" pri praznjenju...

karmelas
Posts: 3
Joined: 19 Sep 2011, 22:28

Re: krv

Post by karmelas » 09 Jan 2012, 20:54

Nemojte ovo shvatati bezazleno,ja nisam nikada imao ni bolove ni prolive,samo svezu krv na krju stolice,nadajmo se da nije aktivna faza,sve najbolje,ali ne bi mozda bilo lose da stavie koji 5-Asa cepic ili salofalk klizmu,sve najjjbolje

janim08
Posts: 108
Joined: 20 Jun 2011, 12:46

Re: krv

Post by janim08 » 29 Jan 2012, 14:13

Hvala. Jesu hemoroidi, sve je u redu, samo je jezivo izgledalo. Posto sam uradila sve pretrage, sad sam mirna.

loknica
Posts: 43
Joined: 15 Oct 2012, 09:01

Re: krv

Post by loknica » 05 Nov 2012, 15:17

pre mesec dana saznala sam da bolujem od ul.kolitisa, imala sam ucestale stolice sa primesama krvi, sada nakon terapije u jutarnjoj stolici javi se krv ali ne sveya vec kao neka stara ustajala krv, sukrvica koje ima malo u stolici, da li je to normalno , da li je to neka vrsta ciscenja od primene medikamenata ili ne?U nedoumici sam pa pomozite mi sa vasim iskustvima

User avatar
Igor77
Posts: 602
Joined: 29 Mar 2011, 14:18
Location: Ruma

Re: krv

Post by Igor77 » 05 Nov 2012, 19:44

loknica wrote:pre mesec dana saznala sam da bolujem od ul.kolitisa, imala sam ucestale stolice sa primesama krvi, sada nakon terapije u jutarnjoj stolici javi se krv ali ne sveya vec kao neka stara ustajala krv, sukrvica koje ima malo u stolici, da li je to normalno , da li je to neka vrsta ciscenja od primene medikamenata ili ne?U nedoumici sam pa pomozite mi sa vasim iskustvima
Dok ti nalazi krvi, narocito CRP-a i sedimentacije ne budu u normalni, odnosno ne budu ukazivali na smirivanje upale, moze doci do pojave krvi u stolici. To sto je krv tamna moze znaciti da potice iz pocetnih delova debelog creva ili iz tankog creva. Posto ti je vec postavljena dijagnoza UC-a, recimo da je tanko crevo iskljuceno iz ove price.
Dijagnoza: Mb. Crohn od 2001. Korišćene terapije: 5-ASA, Asacol, Salofalk, , Pentasa, Salofalk klizme, Orvagil, Vancomycin, Pronison, Budosan i razne alternativne špecije Aktuelna terapija: Methotrexate, Folnak, Nolpaza

loknica
Posts: 43
Joined: 15 Oct 2012, 09:01

Re: krv

Post by loknica » 05 Nov 2012, 21:07

posto treba da radim nalaze krvi izmedju ostalog i CRP kolike su vrenosti normalne za CRP?
da li je normalno da mi u prvoj jutarnjoj stolici bude i belicaste sluzi, uvece stavljam salofakt cepice

Post Reply