Pomoc,imuran lečenje.

Opšte diskusije vezane za ovu bolest.
Post Reply
Bojanp
Posts: 4
Joined: 07 Apr 2020, 00:08

Pomoc,imuran lečenje.

Post by Bojanp » 07 Apr 2020, 00:22

Pozdrav,nekih 13g sam na leku imuran,u pocetku je bilo nekih 100-150mg dnevno,a zadnjih godinu dana 50mg,ujutru.Imuran sam uvek pio ujutru pre jela,neznan da li je greska.Pre pocetka koriscenja Imurana nisam imao neke probleme velike i hvala bogu do sada isto bez simptoma,inace Chron je u pitanju Da nije dijagnoze ne bih imao osećaj da bolujem.Dugo pijem Imuran,rezultati krvi za ove 14g su slicni bez odstupanja sve u normalu Zadnje vreme pojavila mi se obična cista na jetri,i cista obicna na bubregu.Od rezultata krvi uvek mi je holesterol problem ali to je zbog ishrane jer imam dobar apetit,a leukociti su oko 4,0-4.5.Da li nastaviti Imuran,koliko je opasan u mom slučaju,pogotovo zbog virusa i infekcije jer smanjuje imunitet.Leci me dr.Tarabar kome sam zahvalan jer je kao covek laf i stručnjak veliki...ali ipak oko Imurana se brinem,pa molim misljenje jos neko.

User avatar
Igor77
Posts: 602
Joined: 29 Mar 2011, 14:18
Location: Ruma

Re: Pomoc,imuran lečenje.

Post by Igor77 » 07 Apr 2020, 21:33

Te ciste je moj drugar operisao po preporuci doktora, zbog imunosupresiva. Preporuka je konsultacija doktora, bez panike, kad ovo ludilo prodje.
Dijagnoza: Mb. Crohn od 2001. Korišćene terapije: 5-ASA, Asacol, Salofalk, , Pentasa, Salofalk klizme, Orvagil, Vancomycin, Pronison, Budosan i razne alternativne špecije Aktuelna terapija: Methotrexate, Folnak, Nolpaza

Bojanp
Posts: 4
Joined: 07 Apr 2020, 00:08

Re: Pomoc,imuran lečenje.

Post by Bojanp » 07 Apr 2020, 23:35

Hvala na odgovoru,sto se cista tice.U razgovoru sa doktorima svi mi kazu da su obicne,treba pratiti na sest meseci,ali da nisu opasne.Dugo pijem Imuran,insistiracu ako moze drugi lek,manje stetan.

Bojanp
Posts: 4
Joined: 07 Apr 2020, 00:08

Re: Pomoc,imuran lečenje.

Post by Bojanp » 29 Jun 2020, 17:00

Godinama sam na imuranu,Da li je greska sto pijem lek ujutru pre jela?

Post Reply