Korona COVID19 i imunosupresija

Opšte diskusije vezane za ovu bolest.
sale1977

Re: Korona COVID19 i imunosupresija

Post by sale1977 » 16 Apr 2020, 18:36

Hvala Igore na odgovoru,evo konstipacija pod kontrolom,a kako si mislio puno je suplemenata?Evo šta bi mi ti preporučio ovo sam sve sa neta poskidao informacije,šta da uzimam?
Kažu da aloe vera pomaže dobro,evo zbog nje nije više konstipacija a i povrće sam pojačao i voće radi vlakana,onda probiotici valjda svakodnevno,imaš li to neki program svoj da mi predložiš jer gdje god zavirim fali C,A,E,magnezij,B,folna kiselina,selen,željezo,cink,jesam li samo paranoičan ili je stvarn tako stvarno jer kile malo po malo opadaju bez obzira na hranu i suplementaciju.Pomagaj brate. 😷

Igor77

Post by Igor77 » 19 Apr 2020, 16:23

Gvožđe je znak upale, ako si ok trebalo bi da je u normali. Dok sam bio pod upalom onda su mi dali Oligovit ali posle ništa, jednostavno nema potrebe. Ishranom ćeš sve uneti ako ti je varenje ok. Ako si pod upalom, unos vitamina neće pomoći dugoročno. Terapija treba da te dovedw u normalu, onda kao i svi.
Probiotike pravi sam, imaš na forumu kakomć mada i njih ne treba stalno unositi već samo kad osetiš da ti je flora loše. Ja uzmem par kapsula mesečno i pijem jogurt, jedem turšiju.
Dijagnoza: Mb. Crohn od 2001. Korišćene terapije: 5-ASA, Asacol, Salofalk, , Pentasa, Salofalk klizme, Orvagil, Vancomycin, Pronison, Budosan i razne alternativne špecije Aktuelna terapija: Methotrexate, Folnak, Nolpaza

Aleksandar87

Post by Aleksandar87 » 27 Apr 2020, 19:18

Pošto vidim da svi pišete jogurt, pa jogurt... Ja imam probelm kada popijem jogurt, odmah nakon 10 minuta do pola sata dobijem brzinsku dinareu. I to samo jednu. Sutradan bude ok. Mislio sam da je do piva, pošto često, da ne kažem svako veče popijem po 3-4, ujutru pre posla doručkujem obično pecivo pogačice, kroasan i popijem jogurt i tras, dijarea... Par dana ne pijem jogurt, sve ok... Pa onda namerno popijem jedna jogurt da vidim, ono isto dijarea... Kako to da svi preporučuju jogurt, a meni on smeta?

Igor77

Post by Igor77 » 29 Apr 2020, 13:45

Bitno da ti pivo ne smeta :) Jogurt, iz radnje, nije fermentisan do kraja. Sa jogurtom su mogući problemi da je deo šećera ostao nefermentisan, da si alergičan tj imaš intoleranciju na mleko. Da li ti se isto dešava i sa mlekom?
Dijagnoza: Mb. Crohn od 2001. Korišćene terapije: 5-ASA, Asacol, Salofalk, , Pentasa, Salofalk klizme, Orvagil, Vancomycin, Pronison, Budosan i razne alternativne špecije Aktuelna terapija: Methotrexate, Folnak, Nolpaza

Aleksandar87

Post by Aleksandar87 » 30 Apr 2020, 15:19

Da i sa mlekom, popijem čašu mleka, za 10-15 min isto u toalet i dijareja i to samo jedna, ako opet popijem isto... Kačkavalj mi ne smeta, pavlaka, ali samo jogurt i mleko. Kada ga ne pijem sve normalno, samo se u poslednje vreme mnogo gojim, sa 97 sam otišao na 105 kila za 3 meseca. Mislio sam kafa da mi smeta, ali kada je pijem bez mleka sve bude ok. Možda jer sam kao dete puo baš mnogo mleka, bar litar svaki dan...

Igor77

Post by Igor77 » 30 Apr 2020, 18:02

Paaa, probaj da sam napraviš jogurt, da se fermentiše 24h. Moguće da ti smeta šećer koji ostane.

Aleksandar87

Post by Aleksandar87 » 02 May 2020, 12:28

Probaću, hvala ti.

Post Reply