Pozdrav

Predstavite se ostalim članovima
Post Reply
User avatar
Лепосава
Posts: 27
Joined: 03 Sep 2011, 22:21

Re: Pozdrav

Post by Лепосава » 05 Sep 2011, 16:56

На пивски квасац треба гледати са ведрије стране - пун је витамина Б. 8-)
Није ми ништа.

Биберче
Posts: 10
Joined: 02 Sep 2011, 13:50

Re: Pozdrav

Post by Биберче » 05 Sep 2011, 17:11

Боље вас нашао.
Хвала на одговорима.

MC Peca
Posts: 4
Joined: 06 Sep 2011, 21:03

Re: Pozdrav

Post by MC Peca » 06 Sep 2011, 21:21

Pozdrav svima iz Jagodine! Postavljena mi je zvanicna dijagnoza Krona od juna ove godine, mada sumnjam da ga imam od 2005, sudeci po tegobama koje su se periodicno ponavljale. Posto zivim u malom gradu, lekari nisu na vreme prepoznali bolest nego su mi tek u Beogradu, nakon sto je moje stanje postalo zaista kriticno, kada sam vec zavrsio nekoliko puta na hirurgiji i bio zivotno ugrozen a zatim i dva puta operisan, konacno postavili dijagnozu. Mislim da svi ovde znamo koliko je tesko suociti se sa takvim saznanjem...
Nemam iskustava sa tim lekom, ali znam da, iako volim i da popijem i da pojedem nesto slatko, a i, ruku na srce, da preteram u tome, otkad sve to u sirokom luku izbegavam mnogo mi je bolje. Da se nadovezem, pre svega PiVo mi izaziva tegobe vec godinama unazad, sto sam i sam znao ali nisam prihvatao dok nije postalo dramaticno. Od stra' nema bolji lek! ;)

User avatar
Лепосава
Posts: 27
Joined: 03 Sep 2011, 22:21

Re: Pozdrav

Post by Лепосава » 06 Sep 2011, 22:01

27 год. Крон и ја се дружимо око 12 година. Главна мука фистуле.

Поздрав свим ратним саборцима!
Није ми ништа.

User avatar
Igor77
Posts: 602
Joined: 29 Mar 2011, 14:18
Location: Ruma

Re: Pozdrav

Post by Igor77 » 07 Sep 2011, 08:15

Dobro došli. Slobodno se raskomotite i u određene rubrike možete šire opisati probleme koje imate i kako se borite. Nekom će sigurno koristiti.
Dijagnoza: Mb. Crohn od 2001. Korišćene terapije: 5-ASA, Asacol, Salofalk, , Pentasa, Salofalk klizme, Orvagil, Vancomycin, Pronison, Budosan i razne alternativne špecije Aktuelna terapija: Methotrexate, Folnak, Nolpaza

gazdagolja
Posts: 3
Joined: 11 Aug 2011, 12:48

Re: Pozdrav

Post by gazdagolja » 08 Sep 2011, 11:05

Pozdrav svima!
Zovem se Slobodan, imam 37god. i vec 7-8 meseci bolujem od ulceroznog kolitisa. Pre nedelju dana sam zavrsio dvonedeljno stacionarno lecenje u KC Nis, na klinici za gastroenterologiju. I mogu reci da se trenutno osecam kao preporodjen, jer su mnogi problemi nestali.

Savrseno se uklapam u psiholoski profil obolelih od UC i Krona: "Oboleli su često opsesivno - kompulsivne strukture – presavesni, u oskudici sa vremenom, nezavršenim poslom, povučeni, sa potrebom za redom, čistoćom i tačnošću. Dominira duboko potisnuta agresivnost sa reaktivnom formacijom miroljubivosti i pasivnosti . Retko ispoljavaju agresiju, a kad je ispolje doživljavaju jako osećanje krivice. Životni stil odlikuje pasivnost, zavisnost, povlačenje iz borbe, predavanje sudbini" - preuzeto sa doktor.rs
Doktor mi je odavno rekao opusti se malo, a kako da se opustim kad ne mogu sa prijateljima da popijem rakijicu ili pivo uz urnebes salatu ili papriku u pavlaci?!! :cry:
"Nije ovo najgore sto nam se dogadja" - Ljuba Tadic (Bure Baruta)

User avatar
Igor77
Posts: 602
Joined: 29 Mar 2011, 14:18
Location: Ruma

Re: Pozdrav

Post by Igor77 » 08 Sep 2011, 12:51

Ha ha, šta doktor zna šta je dobro.
Dijagnoza: Mb. Crohn od 2001. Korišćene terapije: 5-ASA, Asacol, Salofalk, , Pentasa, Salofalk klizme, Orvagil, Vancomycin, Pronison, Budosan i razne alternativne špecije Aktuelna terapija: Methotrexate, Folnak, Nolpaza

User avatar
Gile
Posts: 119
Joined: 23 Mar 2011, 02:35
Location: Beograd

Re: Pozdrav

Post by Gile » 14 Sep 2011, 18:13

gazdagolja wrote:Oboleli su često opsesivno - kompulsivne strukture – presavesni, u oskudici sa vremenom, nezavršenim poslom, povučeni, sa potrebom za redom, čistoćom i tačnošću. Dominira duboko potisnuta agresivnost sa reaktivnom formacijom miroljubivosti i pasivnosti . Retko ispoljavaju agresiju, a kad je ispolje doživljavaju jako osećanje krivice. Životni stil odlikuje pasivnost, zavisnost, povlačenje iz borbe, predavanje sudbini
Đe me nađe :D

Kad sam ga pitao za alkohol, meni je moj dokor rekao: "Sta ti je zivot bez rakije i zena". Tako da probaj sa rakijom, ako pivo ne ide! ;)

Dobro nam došli!

simke123
Posts: 2
Joined: 14 Sep 2011, 22:26

Re: Pozdrav

Post by simke123 » 14 Sep 2011, 22:53

Pozdrav svima, zovem se Vlada i izuzetno mi je drago sto postoji ovako udruzenje.

Imam 22. godine i vec 3 godine imam ulcerozni kolitis. Problem je poceo sa ucestalom stolicom, koliko se secam 10-ak puta dnevno, sa puno krvi i sluzi, jakim bolovima u stomaku itd. Takvo stanje mi je bilo oko vise od mesec dana tokom kojih sam pregledan u klinickom centru gde mi je receno da mi nije nista, u Dragise Misovica gde su me pregledali ali nisu hteli da zapocnu lecenje, zatim sam na infektivnoj klinici radjena kolonoskopija nakon koje doktor zakljucuje da imam hemoroide i prepisuje mi mast za hemoroide. Kako mi se pogorsavalo stanje, a mast normalno da nije delovala obratio sam se dr. Krivokapicu koji mi je odmah rekao da je to ulcerozni kolitis i uputio na prof. Djuranovica. Odmah mi je prepisana terapija, Salofalk tablete 3x dnevno i supozitorije 2x dnevno. Radio sam kolonoskopiju i zatim kolonoskopiju pod totalnom anestezijom. Vremenom se stanje uz rigoroznu dijetu izuzetno popravilo, tako da sada koristim supozitorije po jednu svaki drugi dan i najnormalnije zivim i hranim se.

Jos jednom vas sve pozdravljam i zelim svima puno srece u ovoj borbi!

User avatar
twister76
Posts: 4
Joined: 18 Sep 2011, 22:17
Location: Niš

Re: Pozdrav

Post by twister76 » 18 Sep 2011, 22:34

Evo i mene kod vas :geek:
Ja sam Mario iz NIša imam 35god i imam UK od pre 3-4 meseca.Sada mi kao malo bolje al nije to to(oslabio 10kg)i sve sam nesto smoren a nisam naviko na tako nesto,jer nikad do sad nisam bio bolestan(sem gripa i sl).Za udruženje sam saznao danas!

Post Reply