Seton drenaža

Staanka
Pridružio se: 15 Feb 2019, 04:10

Re: Seton drenaža

Postod Staanka » 06 Apr 2019, 12:14

Nenadd , zao mi je.zbog svega sto si prosao. Vjerujem da je trebalo puno snage da sve to izguras . Uhh ... svaka cast .
Ja sam pre dva mjeseca dobila apces i uradjena mi je drenaza . Medjutim jos mi nije zaraslo i curi iz mjesta gde bio apces, tako da vjerujem da i ja imam fistulu :shock: Kazi mi koliko dugo ti imas fistulu ? Kako su ti ustanovili , tj na koje si preglede isao ? Zasto mislis da je oporavak od operacije tezak ? Pozdrav

mbecka
Pridružio se: 10 Jul 2019, 21:01

Postod mbecka » 10 Jul 2019, 21:15

Mene također muči perianalna fistula. Počelo je kao absces u drugom mjesecu 2018. koji je zarastao 2 mjeseca nakon incizije, sve je bilo mirno do II mjeseca 2019 od kada su mi se već 3 puta pojavili abscesi te rađena incizija. Zadnji put su mi pogledali sondom i rekli da imam fistulu i da idem kod prokotologa. Danas sam obavila proktologa koji mi nije ništa rekao nego da dođem za mjesec dana kad mi apsces bude aktivan i da mi stavi seton.

Molila bih MARISU I ANDREIN SETON da mi se jave jer sam isto iz Zagreba pa bih otišla privatno, ali ne znam gdje. Možda kod dr File jer sam čula da je uspješan za hemeroide. U sv. Katarini kažu da košta 12 000 kn. Neki spominju i drenažu koncem ili fistulotomiju kao mogućnosi rješavanja problema, znate li što o tome.

Dusko
Pridružio se: 18 Jul 2019, 22:31

Postod Dusko » 18 Jul 2019, 23:04

Pozdrav
Pre mesec I vise Dana Sam imao perianalni abscess koji je posle par dana Sam pukao I dva tri Dana je cureo gnoj.
Posle toga nekoliko Dana je sve bilo ok pa je pocelo ooet povremeno curenje, bolovi nekad Jaci a nekada slabiji I traju pi dva tri sata svakodnevno. Hirurg u bolnici je obicnim pogledom rekao da je fistula. Pregledao je I prstom u cmaru Ali nije uspeo pronaci drugi kraj. Rekao mi je da nisam divoljno saradjivao!!! Predlozio je operaciju pa kada mi byde dao ,,spinalnu,, kaze da ce onda moci da lepo pregleda.
Molim za Vasa misljenja I iskustva.
Hvala

Staanka
Pridružio se: 15 Feb 2019, 04:10

Postod Staanka » 15 Avg 2019, 13:17

Mbecka i ja imam isti problem kao i ti vec pola godine vodim borbu sa doktorima i pregledima . Sto se tice ooeracije koliko sam ja do sad shvatila najbolje rijesenje je fistulomija , jer su manje sanse da se ista vrati . Medjutim ta operacija se ne moze svaki put izvesti pa se onda primjenjuju neke druge operacije. Zavisi od polozaja i velicine fistule. Ja imam seton , i on mi je stavljen kako bi drenirao fistulu , ali to nije krajnje rijesenje. Idem na kolnoskopiju jos i posle toga ce hirurzi odluciti kako i sta .Nisam iz Zagreba pa ti ne mogu dati preporuke , a i ja bih voljela da se jave Maris i Andrein seton , da cujemo da li su one uspjele rijesiti fistulu i da podjele iskustvo sa nama. Ako imas nekih pitanja slobodno pitaj ?

Povratak na “Hirurški zahvati”