Problem sa overom zdravstvene knjizice

Opšte diskusije vezane za ovu bolest.
Post Reply
Coleti3
Posts: 2
Joined: 11 Jan 2019, 19:46

Problem sa overom zdravstvene knjizice

Post by Coleti3 » 15 Jan 2019, 22:11

Da li neko moze da mi kaze da li je imao slicnu situaciju ili ako neko zna izlaz iz nje? Dakle radi se o tome da nisam zaposlena i na birou sam i otisla sam u maticnu filijaju da overim zdravstvenu knjizicu i saznala da zapravo ne moram da pisem i podnosim prosek plate roditelja i da na osnovu toga dobijam osiguranje nego da imam pravo na osiguranje na osnovu toga sto bolujem od Kronove bolesti, covek tamo mi dao uput za RFZO u Nemanjinoj i rekao da po clanu 22 tacka 5 zakona o zdravstvenom osiguranju imam pravo na osiguranje (u clanu 22 tacka 5 pise da u tu grupu spadaju razna oboljenja kao i sistemske autoimune bolesti). Odem tamo sacekam odluku prvostepene komisije koja je bila negativna uz usmeno obrazlozenje da Kronova bolest nije autoimuna :lol: , ja u cudu, zavrsim na kraju u kancelarijama pravnika koji mi kazu da Kronove bolesti nema na spisku autoimunih bolesti za obavezno zdravstveno osiguranje zakona Srbije, ja u jos vecem cudu zakljucim da sam po ovoj drzavi zdrava i prava :evil: Na kraju napisem zalbu i kazu mi da ce odluka biti za 20 dana. E tu je jos jedan problem knjizica mi istice 23eg a 25og treba da primim novu terapiju Humire. Ipak posle 2 dana ja ponovo odem tamo da bi mi ponovo rekli da nije autoimuna i ja direktno sa papirima i spiskom autoimunih bolesti im pokazem da jeste. Da bi mi rekli da dodjem sutra i da ce moja zalba biti odradjena i predata drugostepenoj komisiji. Dodjem sutradan, ista situacija, odbiju me ali ovog puta uz obrazlozenje da ona jeste autoimuna ali nije sistemska bolest. Odem do Ministarstva zdravlja vrate me ponovo u RFZO da odem kod direktora da se zalim. Odem, medjutim direktor nije bio tu, nego neki zamenici i objasnim situaciju da bi mi tu rekli da medicina kaze da to nije autoimuna bolest nego zapaljenska i da nista ne mogu povodom toga da je i njima cudno povodom te odluke i da mogu samo da odem u filijaju da mi daju resenje na osnovu 2 papira na kojima sam i od prvostepene i drugostepene komisije odbijena. Malo je podugacak ovaj moj problem ali ako bilo sta znate, znacilo bi mi. I ako neko moze da mi kaze definiciju Sistemske bolesti i kada je to medicina odlucila da Kron nije autoimuna bolest?

Leopard
Posts: 29
Joined: 11 Mar 2016, 21:04

Re: Problem sa overom zdravstvene knjizice

Post by Leopard » 16 Jan 2019, 16:09

Mogu da ti ponudim jedan izlaz, barem sam lično tako postupao. Ukoliko iz nekih razloga ne želiš da im navedeš primanja roditelja, ti ih slaži, pošto mislim da oni to i ne proveravaju
Mb. Chron

bez terapije

Coleti3
Posts: 2
Joined: 11 Jan 2019, 19:46

Re: Problem sa overom zdravstvene knjizice

Post by Coleti3 » 16 Jan 2019, 16:33

Hvala puno. Problem mi je bio sto znam da je na adresi na kojoj sam prijavljena prijavljeno jos 8 ljudi ali sam ja otisla prvi put tamo da overim knjizicu tako sto bi ih navela, medjutim dobila sam saznanje da mogu na osnovu bolesti da dobijem osiguranje i pokusala tako,a posto ne vredi danas sam je ipak overila na taj nacin. Sva sreca pa im nije ocitalo svih 8 ljudi nego samo 2 pa sam svakako dobila besplatno.

Leopard
Posts: 29
Joined: 11 Mar 2016, 21:04

Re: Problem sa overom zdravstvene knjizice

Post by Leopard » 16 Jan 2019, 18:12

Istu situaciju imamo, dobar deo CG je prijavljen na moju adresu :D Super da si to obavila
Mb. Chron

bez terapije

Post Reply