Aditivirana Th.

Opšte diskusije vezane za ovu bolest.
Post Reply
milosg
Posts: 3
Joined: 05 Sep 2018, 11:55

Aditivirana Th.

Post by milosg » 26 Sep 2018, 14:19

Pozdrav svima i nadam se da ste dobro :)

Evo jednog, potencijalno zanimljivog thread-a! Zanima me sta je ko od vas probao u praksi kao dodatak/suplement postojecim zvanicnim terapijama na kojima ste. U mom slucaju je u pitanju ogranicen distalni UC (prvih 40cm) i do sada od lekova su bile 5-ASA kombinacije (Asacol, Salofalk granule, Pentasa...doze od 3-4g/d) i Salofalk supp (1g/d) ali bez uspeha vec par godina.

Trenutno mi je sugerisano prebacivanje na Sulfasalazine (zbog AZO veze i sulfapiridinske aktivne komponente) i Budenofalk steroidnu penu jer se i Salofalk i Asacol jednostavno ne razlazu u mojim crevima vec sve izlazi nepromenjeno te gotovo nemaju ucinka. Ko je od vas zapravo duze na Salazopyrin EN i da li oseca nus-pojave kojih nema na mesalazinu?

Ono sto sam nalazio u zvanicnim studijama i literaturi ticalo se alternativne upotrebe probiotika (VSL#3, Lactibiane, Boulardii, Mutaflor, Symprove, Lp 299v...oralno u dozama od 100 billion/d ili kao klizme), vitamin D (10.000 ui/d), vitamin E (kao klizme), Omega-3 (4g/d)...

Koje su vase licne pozitivne preporuke?
Last edited by milosg on 26 Sep 2018, 23:09, edited 1 time in total.

User avatar
Igor77
Posts: 602
Joined: 29 Mar 2011, 14:18
Location: Ruma

Re: Aditivirana Th.

Post by Igor77 » 26 Sep 2018, 19:03

Ja sam sigurno 5god koristio Sulfasalazin i nisam imao nikakve lose efekte. Jedino sto mi niko nine sugerisao Folnak a uzima se.
Dijagnoza: Mb. Crohn od 2001. Korišćene terapije: 5-ASA, Asacol, Salofalk, , Pentasa, Salofalk klizme, Orvagil, Vancomycin, Pronison, Budosan i razne alternativne špecije Aktuelna terapija: Methotrexate, Folnak, Nolpaza

milosg
Posts: 3
Joined: 05 Sep 2018, 11:55

Re: Aditivirana Th.

Post by milosg » 28 Sep 2018, 08:04

Cao Igore. Da li si tokom upotrebe imao zucu/prebojeniju mokracu?

User avatar
Igor77
Posts: 602
Joined: 29 Mar 2011, 14:18
Location: Ruma

Re: Aditivirana Th.

Post by Igor77 » 29 Sep 2018, 10:39

Da, desavalo mi se da zapatim i gljive pa je zena htela da me uštroji ;) Dobro je što mi je bilo ok, remisija non-stop.
Dijagnoza: Mb. Crohn od 2001. Korišćene terapije: 5-ASA, Asacol, Salofalk, , Pentasa, Salofalk klizme, Orvagil, Vancomycin, Pronison, Budosan i razne alternativne špecije Aktuelna terapija: Methotrexate, Folnak, Nolpaza

Post Reply