Sumnja na bolest

Predstavite se ostalim članovima
Post Reply
Nedic
Posts: 5
Joined: 22 Sep 2018, 11:33

Sumnja na bolest

Post by Nedic » 23 Sep 2018, 21:27

Poštovane kolege i prijatelji, moje ime je Predrag i star sam 43 godine. Već preko 10 godina imam probleme sa probavom ( cjelodnevna seruckanja itd)
Sve do 2014 kada sam dobio ileus? Expresno razrešen NA sondom odmah. Nisu me operisali. Od nalaza samo amilaze u urinu 450. Što po njima nije patološki i nije pankreatits. Uradio MR enterografiju ništa, kolonoskopiju do cekuma ništa, gastroskoija ništa...
Sve to do Februara 2018.godine, jak bol iznad pupka sa veeelikom mucninom i masne stolice. Ponovo sve iz početka samo nalazi bilirubina do 37 i nalazi amilaza u urinu do 440. Mučnine i bolovi ne prestaju, masne stolice polusvarene.
Gastroskopika blaži gastritis, EUS gusterace BO kao i MR i MRCP kao i CT skener BO. Kolonoskopika do valvule bauchini. BO. Kalprotekin šeta, od 220 najviši do 65 bez lijekova ikakvih.
Sluzi u stolici imam godinama kao iritabilni kolom.
Ono što me muči je kolonoskopija ( enterografija BO) nije radjena do terminal ileuma nikada.
Osim bilirubina ostali nalazi BO. Mokraca povremeno tamnija a stolica svjetlija. Nikada pio nikada pusio a muka i boli gornji dio stomaka iznad pupka i muka i anoreksija. Šta da radim. Imam hemoroide godina kao i divertikulume po sigmi i transferzumu . Osjećam slabost i malaksalost veliku. Da li je u konacnici ipak kron i koliko se može vjerovati enterografiji?
Hvala

Nedic
Posts: 5
Joined: 22 Sep 2018, 11:33

Re: Sumnja na bolest

Post by Nedic » 04 Oct 2018, 17:55

Ima li kog?

User avatar
Igor77
Posts: 602
Joined: 29 Mar 2011, 14:18
Location: Ruma

Re: Sumnja na bolest

Post by Igor77 » 05 Oct 2018, 20:55

Ne vredi da postavljaš iste teme na 3 mesta. Ljudi će se javiti ako imaju neku ideju. Ja sam te pitao za žuč na prvom tvom postu i nisam dobio odgovor.
Dijagnoza: Mb. Crohn od 2001. Korišćene terapije: 5-ASA, Asacol, Salofalk, , Pentasa, Salofalk klizme, Orvagil, Vancomycin, Pronison, Budosan i razne alternativne špecije Aktuelna terapija: Methotrexate, Folnak, Nolpaza

Nedic
Posts: 5
Joined: 22 Sep 2018, 11:33

Re: Sumnja na bolest

Post by Nedic » 18 Mar 2019, 17:16

Evo mene ako ko cita.
Dakle, zuc nije nema mikrolita zucni vodovi ok ( UZV, CT, MRCP, MR, EUS)
Jutros gadjenje, nema jela, boli i nadima mokraca tamnija stolica oker boje prolivasta.
U boli i uzrigivanju odem hirurgu. Odradi se egd ( BO prisitna zuc u duodenumu i blazi gastritis), uzv sve bo, laboratorija
Amilaze S 50 ( 20-100)
Amilaze U 440 ( 0- 491)
Lipaze 43 ( 0-60)
Mokraca par leukocita, 3/4 eritrocita svjeza i prisutan hemoglobin. Ostalo bo
Crp 4.3, WBC 6.7.
Samo povracam, sta je ovo. Sad ce godina dana malaksao sam, tresem se, lose mi je...donji dio ledja boli GUK 4.7 sedimentacija 5
Ovo vuce nahronicno nesto ali sta vjer pankreatitis

User avatar
Igor77
Posts: 602
Joined: 29 Mar 2011, 14:18
Location: Ruma

Re: Sumnja na bolest

Post by Igor77 » 20 Mar 2019, 23:05

Biće da je u "gornjem" delu nešto. Kod nas je CRP glavni pokazatelj upale, pored loše KKS. Takođe, urin mi nikad nije bio problematičan. Srećno sa pretragam i javljaj otkrića.
Dijagnoza: Mb. Crohn od 2001. Korišćene terapije: 5-ASA, Asacol, Salofalk, , Pentasa, Salofalk klizme, Orvagil, Vancomycin, Pronison, Budosan i razne alternativne špecije Aktuelna terapija: Methotrexate, Folnak, Nolpaza

Nedic
Posts: 5
Joined: 22 Sep 2018, 11:33

Re: Sumnja na bolest

Post by Nedic » 25 Mar 2019, 20:33

Volio bih da se javi neko sa hronicnim pankreatitisom jer ovo je to, nema dalje.
Radiologija nista ne govori ali me boli jako.
Koliko je rizicno da trazim Ercp pregled?
Nece on nista pomoci ali eto.
EUS sam radio prosle godine izgleda rano je ili je doktor bio nadrndan Dr Miodrag Krstic

Post Reply