Apsces

Opšte diskusije vezane za ovu bolest.
Post Reply
kaca93
Posts: 10
Joined: 09 Jun 2013, 11:18

Apsces

Post by kaca93 » 05 Feb 2018, 01:11

Otvaram novu temu jer nikako da naučim kako forum funkcioniše.
Pre par dana sam imala intervenciju, radjena je drenaža bartolinijeve žlezde, kasnije mi je ginekolog rekao da postoji mogućnost da to uopšte nije bila ta žlezda jer je meni bila drugačijeg oblika i bliže rektumu. E sad ja vas pitam jel neko ima sličan problem?... ostavili su otvorenu ranu, rupcaga kao od metka, s tim da odma ispod rane postoji tačka iz koje i dalje curi nešto. Bojim se da nisu sve uklonili i bojim se da kron havarise....
Lastinrepak

User avatar
Igor77
Posts: 602
Joined: 29 Mar 2011, 14:18
Location: Ruma

Re: Apsces

Post by Igor77 » 05 Feb 2018, 18:39

Možda je fistula, ja nisam imao takva iskustva ali svejedno uzmi u obzir
Dijagnoza: Mb. Crohn od 2001. Korišćene terapije: 5-ASA, Asacol, Salofalk, , Pentasa, Salofalk klizme, Orvagil, Vancomycin, Pronison, Budosan i razne alternativne špecije Aktuelna terapija: Methotrexate, Folnak, Nolpaza

tanjanja
Posts: 13
Joined: 23 Mar 2016, 00:42

Re: Apsces

Post by tanjanja » 04 Jun 2018, 21:53

Hellooooo! Oooo da, ta sam! Izvinjavam se, tek sada vidim temu dok pretrazujem forum. 2010. Cini mi se, sam pri tusiranju osetila dzombu na nezgodnom mestu. Nesto me boluckalo a ja ignorisala i kad sam konacno opipala sveze naraslu poluloptu medju nogama, bilo je stani-pani. Naravno, pravac kod ginekologa i dr kaze da je bartolini i da grejem otok da pukne sam od sebe sto sam ja poslusno krenula da radim. Dzomba je rasla i kljucala a ja plakala jer mi se cinilo da kraja nema. Nije mi delovalo da tako nesto uopste moze puci jer je delovalo da je bas duboko i da vise ide na tu stranu otok nego ka spolja, da pukne. Posle dve nedelje agonije, odem u lokalnu privatnu bolnicu i kazem da me seku, buse, rade sta god jer ne mogu vise izdrzati. Hirurg mi je uradio inciziju perianalnog apscesa. Kasnije sam radila magnetnu, apsces je nastao kao posledica duboke tj visoke perianalne fistule koja je imala malo cudnu putanju - uz zid vagine te je otuda ginekolog logicno posumnjala na bartolinijevu.
Nakon incizije mi je jos godinu i po dana divljala fistula. Pravio se maleni apsces i pucao svakih nedelju dana, sam od sebe i onda je samo prestalo da bi mi pre dve godine ponovo porastao veliki apsces. Drugi put sam bila pametna i nisam dugo cekala da otrcim kod hirurga na inciziju. Radio mi je na zivo ali i to je bilo lakse nego trpiti bolove i cekati.
Nedugo zatim ponovo radjena magnetna. Dobila sam drenazni seton koji i dalje nosim a fistula se i dalje prazni nakon toliko vremena. Malo se smanjila àli i dalje je aktivna. Prosla terapiju imuranom, od decembra sam na humiri ali ne primecujem boljitak :( Kazu jednom fistule - uvek fistule
Bolest: Crohn-ova, od cca 1999. Zahvaceni sigma i perianalna regija, prisustvo fistula. Modni detalj - drenazni seton. / Lekovi (do sada): 5-ASA, Salofalk tbl, klizme, supoz, Asacol, Orvagil / Aktuelna terapija: Asacol, Salofalk sup, Orvagil, Imuran.

tanjanja
Posts: 13
Joined: 23 Mar 2016, 00:42

Re: Apsces

Post by tanjanja » 04 Jun 2018, 21:58

Mozda ne bi bilo lose da pratis tu rupu i sadrzaj koji iz nje izlazi. Zenama vrlo cesto fistule idu uz vaginu, mozda imas fistulu. Magnetna bi ti razresila sve nedoumice ali... da... pisem par meseci kasnije... Kako su se stvari dalje razvijale?
Bolest: Crohn-ova, od cca 1999. Zahvaceni sigma i perianalna regija, prisustvo fistula. Modni detalj - drenazni seton. / Lekovi (do sada): 5-ASA, Salofalk tbl, klizme, supoz, Asacol, Orvagil / Aktuelna terapija: Asacol, Salofalk sup, Orvagil, Imuran.

Monika213
Posts: 1
Joined: 23 Dec 2021, 13:52

Re: Apsces

Post by Monika213 » 23 Dec 2021, 14:15

Evo i mene oko ove teme nažalost. U 8.mjesecu ove godine primjetila sam na moru malu kvržicu dole kod analnog otvora,mislila sam da je ovako nešta bezveze i da će proci..(eh da je bar tako bilo).. Vratila sam se s mora i ta kvržica je počela rasti i popila sam klavocin koji mi je doktorica propisala i ništa...Malo se smirilo,puklo,izašao gnoj i opet se počelo paliti i tada odem kirurgu i on rasječe i od tada tuširanje,previjanje i sve ostalo...Svaki tjedan kontrole i sve super nikakve boli ničega, ali uvijek je ta točkica stajala dole za koju su govorili da je to sve dobro jer gnoja nije bilo ni kad se tiskalo i prestala sam i ici al patila me ta tockica zasto i dalje stoji i evo sad opet je krenila malo bubriti i primjetila sam par kapi gnoja..Nikakva to nije bol,mogu sve raditi,niti sam ikada temperaturu imala niti išta ali danas opet odem na kontrolu i doktorica kaže da se zatvorilo to opet i stiskala je pincetom i izašla je kap gnoja i ostalo sukrvica..Rekla mi je da ponovno cesce tusiram spricam oktaniseptikom i stavljam tufere i dodem za dva tjedna pa cemo vidjeti dali da idem na operaciju pod lokalnom anestezijom ili ce se to smiriti..Mene sad zanima dali je moguce da se fistula stvorila? Kako da to uopce prepoznam,jer doktorica nijednom nije fistulu spomenila. Gnoja uopce nema dugo vremena i evo sad doslovno kapljica jedna dvije i to je to,niti imam temperaturu niti ista..Kaze mi da oporavak od operacije traje mjesec do 2 jer ostaje otvoreno i zarasta samo.. Ne znam da li da uopce idem na to jer dok citam vasa iskustva moje je ocito odlicno za sad jer sve normalno i sjedim i radim osim tog prvof puta kad nisam mogla nista dok nisu zarezali..Zanima me oko te fistule dali je moguce po mojim simtomima da ju imam? Molim vas za savjet i pomoc jer ne znam sta da radim i zelim da to trajno prode ako je moguce..😓

Post Reply