Iskustvo sa Kronom?

Opšte diskusije vezane za ovu bolest.
marijagaspar
Posts: 2
Joined: 17 Apr 2017, 23:46

Re: Iskustvo sa Kronom?

Post by marijagaspar » 18 Apr 2017, 00:28

imala sam akutnu fazu krona zbog pokusaja lekara da me skine sa terapije ostala sam na jednoj tableti pentase ujutru i uvece pisle sedam dana dobila sam proliv i krv u stolici ,javila se lekaru i dobila jacu terapiju od koje nije proslo nista,morala sam da lezim deset dana u bolnici inekako se dovela u red.

marijagaspar
Posts: 2
Joined: 17 Apr 2017, 23:46

Re: Iskustvo sa Kronom?

Post by marijagaspar » 18 Apr 2017, 00:30

sada sam na bolovanju i odmaram ,muka mi je od eksperimenata nabedjenih doktora

User avatar
Igor77
Posts: 602
Joined: 29 Mar 2011, 14:18
Location: Ruma

Re: Iskustvo sa Kronom?

Post by Igor77 » 18 Apr 2017, 10:27

Pentasa za održavanje je minimalno 4 tablete, 2g i to kod ultra slabog Krona, mada pitanje je koliko i to deluje, jer je Pentasa bolja za UC. Gde se lečiš, ko te vodi?
Dijagnoza: Mb. Crohn od 2001. Korišćene terapije: 5-ASA, Asacol, Salofalk, , Pentasa, Salofalk klizme, Orvagil, Vancomycin, Pronison, Budosan i razne alternativne špecije Aktuelna terapija: Methotrexate, Folnak, Nolpaza

marica
Posts: 181
Joined: 19 Feb 2016, 01:08

Re: Iskustvo sa Kronom?

Post by marica » 18 Apr 2017, 12:53

Nisam nešto upoznata sa Kronom i terapijom, ali meni je "izvađen kolitis", debelo crevo, imam stomu i terapija mi je Salofalk 3 X 2 !!!
Ulcerozni kolitis, stoma, terapija ništa osim 2-3 bensedina uz čašicu, dve rakije natašte i za jedno 15-20 god će da prođe...valjda.

Leopard
Posts: 29
Joined: 11 Mar 2016, 21:04

Re: Iskustvo sa Kronom?

Post by Leopard » 26 Apr 2017, 21:55

Primetio sam da kada sedim, ležim, u suštini ne krećem se, i tako vežem par dana (kad je loše vreme npr), počinjem da osećam neke bolove u stomaku.
Mb. Chron

bez terapije

marica
Posts: 181
Joined: 19 Feb 2016, 01:08

Re: Iskustvo sa Kronom?

Post by marica » 27 Apr 2017, 01:58

Malo si uležao, malo je vreme uticalo. Evo ja se dovikujem sa Hitnom od nedelje, nije mi ponajbolje, pritisak me drma. I danas odem kod dr. kasika: Nije vam ništa, vreme na sve tako utiče, imamo jako puno pacijenata ovih dana i naravno savet : Popijte bensedin.
Tedoh da pitam da l da popijem pre ili posle terapije istim?
Znaš onaj vic:
Dođe čoek kod dr i kaže da mu nije dobro a doktor mu kaže : trebate se više kretati, šetnja i samo šetnja, a čovek pita: Kad da šetam? Pre ili posle posla, znate ja sam poštar!
Ulcerozni kolitis, stoma, terapija ništa osim 2-3 bensedina uz čašicu, dve rakije natašte i za jedno 15-20 god će da prođe...valjda.

bela
Posts: 7
Joined: 07 Feb 2017, 11:51

Re: Iskustvo sa Kronom?

Post by bela » 27 Apr 2017, 09:35

I ja imam isti problem kao Leopard. To sam odavno primetila. Cim se ulenjim i vise vremena provedem u sedecem ili lezecem polozaju odmah se jave bolovi. To sam par puta i rekla doktoru. On samo kaze ...pa moguce je.

marica
Posts: 181
Joined: 19 Feb 2016, 01:08

Re: Iskustvo sa Kronom?

Post by marica » 27 Apr 2017, 12:56

Tako ja ponekad sama razmišljam o svojoj boleščini i setim se da sam sa 13 god otišla kod dr i rekla da imam hemeroide. Smejali su se, pitali otkud mi to? Pa ide mi krv. Pa verovatno menstruacija pa si pobrkala. Nisam, imam hemeroide, sećam se svoje tvrdnje. Tako su se slatko ismejali, ali su mi ipak ispisali neku mast. To je valjda ono Bolje sprečiti nego lečiti: Daj budali kremicu za guzu i mir.
Ulcerozni kolitis, stoma, terapija ništa osim 2-3 bensedina uz čašicu, dve rakije natašte i za jedno 15-20 god će da prođe...valjda.

Jelena A.
Posts: 9
Joined: 18 Jun 2017, 20:30

Re: Iskustvo sa Kronom?

Post by Jelena A. » 21 Oct 2017, 15:34

Pozdrav drugari. Da li mi mozete reci iz iskustva, koliko je vremena potrebno da se postigne remisija bolesti Krona na tankom crevu? Na dva-tri meseca menjam terapiju i nista. Bude mi ok 2 meseca i opet pocnu bolovi. A da ne pricam o urinarnim infekcijama i sve ono sto pronizon nosi sa sobom jer je ovo 5 mesec kako ga koristim. Prvo sam pila budosan, zatim kombinacija pentase i pronizona, sada pronizon i imuran. S tim da moram da cekam 3 meseca da imuran pocne sa dejstvom.
Mb. Crohn terminalnog ileuma od marta 2017.

Leopard
Posts: 29
Joined: 11 Mar 2016, 21:04

Re: Iskustvo sa Kronom?

Post by Leopard » 21 Oct 2017, 19:43

Pozdrav Jelena,
kod krona ništa nije izvesno, odmah da ti napomenem :) U suštini pronizon bi trebao relativno brzo da umiri bolest i da je obuzdava sve dok ne počne da deluje imuran, što bi bilo 2-3 meseca. Pet meseci na pronizonu i kron ti se nije umirio? Moguće je da i ne deluje pronizon na tebe, dok je na mene već posle 2,3 nedelje delovao
Mb. Chron

bez terapije

Post Reply