HELP HELP

Opšte diskusije vezane za ovu bolest.
Krilex
Posts: 26
Joined: 21 Feb 2016, 21:11
Location: Bratislava
Contact:

HELP HELP

Post by Krilex » 28 Dec 2016, 14:17

Pozdrav, imam jedno pitanje, tj jedan problem, i molio bih nekoga ako je imao slicna iskustva, ili bilo kakvo misljenje da mi odgovori. Pre koji mjesec, mi se na donjem delu ledja pojavilo masno tkivo. Tj ja sam mislio da je to masno tkivo, medjutim, kako je vreme odmicalo, pocelo je da se siri, povremeno otice. Inace bolest mi je potpuno mirna, i nemam pojma sta je, dali je masno tkivo, dali je nesto sto ima veze sa kronovom bolescu, apsolutno ne znam. Tako bih molio da ako neko ima neko misljenje da mi javi sto pre. Hvala :)
M.Crohn. nirypan, salazopirin, controloc, imuran (3 god) Zadnjih 6 godina bez terapije.

Dina
Posts: 11
Joined: 28 Dec 2016, 14:48

Re: HELP HELP

Post by Dina » 28 Dec 2016, 14:50

Zdravo, da li te to "masno tkivo" boli? Meni lici na sinus pilonidalis, ako boli i otice...
Dijagnoza: UK od 2014., koriscena terapija: 5-ASA, 5-ASA supozitorije, Salofalk klizme, Orvagile, Salofalk supozitorije, Vancomycin, Pronizon, Asacol, Pentasa supozitorije, Pentasa... Trenutna terapija: Pentasa

Krilex
Posts: 26
Joined: 21 Feb 2016, 21:11
Location: Bratislava
Contact:

Re: HELP HELP

Post by Krilex » 28 Dec 2016, 16:55

ne boli me konstantno, nekad kad nagnjecim to mjesto onda me boli, ali inace ne. I da, nekada otekne, pa se smiri. I pogledao sam na netu sada to, i verovatno da je to. Vec sam pomislio da nije nesto drugo, nesto gore.... Nego problem mi je sto sam trenutno na godisnjem, a moj posao mi ne dozvoljava da mnogo odsustvujem, tako da ne znam dokle mogu da odlazem operaciju, posto vidim da je tu operacija jedino resenje... Izgleda da cu morati konsultovati hirurga, nema druge >.> U svakom slucaju, hvala ti mnogo sto si mi olaksala. Pao mi je kamen sa srca :D
M.Crohn. nirypan, salazopirin, controloc, imuran (3 god) Zadnjih 6 godina bez terapije.

marica
Posts: 181
Joined: 19 Feb 2016, 01:08

Re: HELP HELP

Post by marica » 28 Dec 2016, 23:41

Odeš kod hirurga i on ti to odmah proceni. Ja imam na preponi GODINAMA nešto kao takvo i ono poznato ako to mrda, a nije na mestu ukočeno onda nije ni opasno ja sam ga takvim i smatrala. Ličilo mi je na vodenu kilu (kao providi se), nekad je veće, nekad manje. I jednom, nema gužve, uletim kod hirurga, on mi reče Masno tkivo. Jel opasno? Nije, poslaću vas na estetsku hirurgiju u Bgd. Moram li ako mi ne smeta? Ne morate.

A opet vi muškarci na donjem delu leđa imate i dlake i često se dešava da na tom nekom "repu" uraste dlaka. I to ume da bude problem. U svakom slučaju kod hirurga, pregled traje celih 2 minuta.
Srećno i da ti nije ništa ko ni meni :D
Ulcerozni kolitis, stoma, terapija ništa osim 2-3 bensedina uz čašicu, dve rakije natašte i za jedno 15-20 god će da prođe...valjda.

Krilex
Posts: 26
Joined: 21 Feb 2016, 21:11
Location: Bratislava
Contact:

Re: HELP HELP

Post by Krilex » 29 Dec 2016, 00:17

Da, ali sada sam na godsinjem do 15og, pa opet u inostranstvo. Pa Posto sada znam, da nije bas toliko strasno, kontam da imam vremena do ljeta, pa onda to da sredim... Hvala na informacijama :)
M.Crohn. nirypan, salazopirin, controloc, imuran (3 god) Zadnjih 6 godina bez terapije.

User avatar
Igor77
Posts: 602
Joined: 29 Mar 2011, 14:18
Location: Ruma

Re: HELP HELP

Post by Igor77 » 29 Dec 2016, 08:23

Pošto je donji deo leđa moguće da je dlaka urasla. Operacija nije naivna pošto odseku komadinu tkiva i ako ne urade kako treba onda može vrlo brzo da se vrati pa ponovo. Oporavak je oko 7 dana, uz redovno previjanje i drugo. Dosta je i bolno. Prijatelj je imao pa ti prenosim :(
Dijagnoza: Mb. Crohn od 2001. Korišćene terapije: 5-ASA, Asacol, Salofalk, , Pentasa, Salofalk klizme, Orvagil, Vancomycin, Pronison, Budosan i razne alternativne špecije Aktuelna terapija: Methotrexate, Folnak, Nolpaza

marica
Posts: 181
Joined: 19 Feb 2016, 01:08

Re: HELP HELP

Post by marica » 29 Dec 2016, 14:13

Krilex, ukoliko si u NS idi na VMC, plati hiljadarku za pregled i rešićeš dilemu i znati koliko je hitno, ako je uopšte hitno.
Ulcerozni kolitis, stoma, terapija ništa osim 2-3 bensedina uz čašicu, dve rakije natašte i za jedno 15-20 god će da prođe...valjda.

Suvi_vrat
Posts: 65
Joined: 02 Aug 2012, 00:16

Re: HELP HELP

Post by Suvi_vrat » 29 Dec 2016, 14:32

Krilex wrote:Pa Posto sada znam, da nije bas toliko strasno, kontam da imam vremena do ljeta, pa onda to da sredim...
Au čoveče... ne postavlja se na forumu dijagnoza. Ok je da dobiješ odgovore i to te umiri dok ne odeš kod lekara za koji dan, ali da to odlažeš do leta zbog naših odogovra nikako nije u redu. Što kaže Marica, otiđi nešto van redovne procedure. 1000 dinara nije malo ali ćeš umiriti savest i otkloniti svaku mogućnost da napraviš sebi problem.

Krilex
Posts: 26
Joined: 21 Feb 2016, 21:11
Location: Bratislava
Contact:

Re: HELP HELP

Post by Krilex » 29 Dec 2016, 15:50

Mislio sam da odem do doktora, cisto da mi kaze sta je tacno, sada posle ovih praznika, pa ce mi onda reci sta i kako se uklapam. Mislio sam da odem i privatno kod hirurga, ali tu su cene do 30 000 za odstranjivanje masnog tkiva, zavisi od velicine, komplikacija itd. Dok za ovo, koliko sam skontao da operacija nije bas naivna, pa bi me kostalo jos vise. Jedino je dobro sto se ne ceka, jer ovako redovnim putem kod drzavnih doktora je sacuvaj Boze. Jedino ako nesto uspem da izmuljam na moj sarm i harizmu :D Sad kazem, otici cu posle praznika, pa cu znati na cemu sam.
M.Crohn. nirypan, salazopirin, controloc, imuran (3 god) Zadnjih 6 godina bez terapije.

User avatar
Igor77
Posts: 602
Joined: 29 Mar 2011, 14:18
Location: Ruma

Re: HELP HELP

Post by Igor77 » 29 Dec 2016, 20:01

Uvijaj se od bolova pa na urgentnu :) To je džaba :)
Dijagnoza: Mb. Crohn od 2001. Korišćene terapije: 5-ASA, Asacol, Salofalk, , Pentasa, Salofalk klizme, Orvagil, Vancomycin, Pronison, Budosan i razne alternativne špecije Aktuelna terapija: Methotrexate, Folnak, Nolpaza

Post Reply