ulcerozni kolitis ta zeznuta boljka

Opšte diskusije vezane za ovu bolest.
User avatar
Igor77
Posts: 602
Joined: 29 Mar 2011, 14:18
Location: Ruma

Re: ulcerozni kolitis ta zeznuta boljka

Post by Igor77 » 30 Sep 2016, 19:34

Ima to sve veze jedno sa drugim. Meni su punktirali 60ml tečnosti iz kolena kad sam imao upalu. Zglobovi su me ubijali, a ništa od terapije nisam uzimao.
Dijagnoza: Mb. Crohn od 2001. Korišćene terapije: 5-ASA, Asacol, Salofalk, , Pentasa, Salofalk klizme, Orvagil, Vancomycin, Pronison, Budosan i razne alternativne špecije Aktuelna terapija: Methotrexate, Folnak, Nolpaza

svetlana
Posts: 22
Joined: 23 Jan 2016, 21:10

Re: ulcerozni kolitis ta zeznuta boljka

Post by svetlana » 02 Oct 2016, 18:19

pozdrav svima,meni je bolje neboli me vise tako dobila sam myderison,paracetamol i biofreze gel ko god da je to napravio ruke mu se pozlatile taj gel kad namazem i legnem uklanja bol ma mogu zaspati..dobila sam i bevipleks.rekli su mi magnetna obavezno,imam promene na prsljnovima,spondiloza,,a zglobovi mi se upale vruci budu prosto kao da te pece..
ulcerozni kolitis pankolitis,hronicni gastritis.salofalk,budenofalk pena,pronison,orvagil,lemod sola,hepadiet,ferro c,controlok,salofalk cep,probiotici,Trenutna terapija pentasa,imuran,oligogal,silimarin,vigantol kapi,nolpaza,thiogamma,mg375+vitb6,omega3

marica
Posts: 181
Joined: 19 Feb 2016, 01:08

Re: ulcerozni kolitis ta zeznuta boljka

Post by marica » 02 Oct 2016, 19:00

Svetlana, ja sam kupila taj gel svom fenseru (igra fudbal). Reko: Dajte mi jednu šminkersku za teren ono kad maže da svi vide kako jako boli, da vidi i sudija, i sva publika. Međutim njegov drugar izvnuo zglob, ja mu dala (Igore, nije ono što misliš) dala sam mu tu kremu gel šta god je i kaže eeee odmah me popustilo. Tako da i ja preporučujem taj gel svima koje bole koske i zglobovi. I dobro me podseti, mogla bi da tražim da mi vrati ostatak da probam ja, meni noću trnu ruke, joj što trnu, do bola, do buđenja...i to nekad da, nekad ne, da pitam dr šta mi je, opet bi mi prepisala Bensedin. To mi je na nervnoj bazi, verovatno. A da nervira, baš nervira :P
Ulcerozni kolitis, stoma, terapija ništa osim 2-3 bensedina uz čašicu, dve rakije natašte i za jedno 15-20 god će da prođe...valjda.

Suvi_vrat
Posts: 65
Joined: 02 Aug 2012, 00:16

Re: ulcerozni kolitis ta zeznuta boljka

Post by Suvi_vrat » 03 Oct 2016, 00:02

Nadam se da neću ružno zvučati, ali i sami vidite da to sa raznim -sonima, -molima i sličnim nigde ne vodi. Malo ko je ušao u stabilnu remisiju slušajući samo gastroenterologe, a to je sa druge strane pošlo za rukom mnogima koji su, naravno pored lekarske pomoći, uzeli stvar u svoje ruke u smislu zaokreta u načinu ishrane. Naši lekari uglavnom potcenjuju značaj ishrane, što je najtužnije i nutricionisti su malo edukovani i moja nutricionistkinja je pre koju godinu bila jako zainteresovana za moju priču ali potpuno neupoznata sa principima SCD ishrane što je tužno obzirom da se radi o naučno i iskustveno potvrđenim principima i jednoj od najznačajnijih dijeta za autoimune bolesti.

Na ovom forumu je nekad pisao jedan mudar čovek, Philthy McNasty, na žalost mora se priznati znao je malo naprasno da odreaguje, ali iz njegovih postova možete dosta da naučite - pa savetujem sve novije članove da pročitaju njegove postove u temi SCD dijeta, a ako ste zainteresovani za još informacija o SCD dijeti, možete mi se obratiti pa možemo pokrenuti novu temu ili oživeti staru, s obzirom da sam ja dosta ušao u materiju...

marica
Posts: 181
Joined: 19 Feb 2016, 01:08

Re: ulcerozni kolitis ta zeznuta boljka

Post by marica » 03 Oct 2016, 11:17

Pa vidi, bolje da počneš iznova jer ima mnogo novih članova, a da te bitne stavke kopiraš u novu temu :)
Ulcerozni kolitis, stoma, terapija ništa osim 2-3 bensedina uz čašicu, dve rakije natašte i za jedno 15-20 god će da prođe...valjda.

Suvi_vrat
Posts: 65
Joined: 02 Aug 2012, 00:16

Re: ulcerozni kolitis ta zeznuta boljka

Post by Suvi_vrat » 12 Oct 2016, 13:17

Niste me dobro razumeli, sve što treba da saznaju oni koj zanima ova tema, mogu već da nađu na ovom forumu u temi viewtopic.php?f=22&t=51 ... Ne vidim svrhu da bilo šta kopiram kada je sve već tu. Ali, ako neko krene i bude mu bilo šta nejasno, ja sam tu.

SKORPIJA
Posts: 26
Joined: 18 May 2016, 14:39
Location: Republika Srpska

Re: ulcerozni kolitis ta zeznuta boljka

Post by SKORPIJA » 18 Oct 2016, 14:56

Draga Svetlana, moja terapija je slična tvojoj, ljetos sam ležala u bolnici 4 dana i otprilike su mi davali istu terapiju kao i tebi. Eeee sad kod mene to ne pali, tačnije upala se smirila na mjesec dana i opet iznova sve se vratilo. Taj cudni Imuran na koji sam odlično odreagova al u smislu da mi nista nije poremetio u organizmu, nije mi ni pomogao sto se upale tiče, kao da ga uopste ne pijem?! Citam da ljudi dobijaju razne prehlade zbog unistenog imuniteta, otečenu jetru...kod mene suprotno, obično se debelo prehladim u ovo doba godine kada variraju temperature, sad nista, kao da suprotno djeluje od onog sto treba. Pronizon po treći put pijem iznova (vec 6 mjeseci) i nista, kosa mi upola opala, natečeno lice a upala i dalje agresivna na 20 cm srijeva, krvarim nenormalno. Toliko lijekova pijem da se zapitam kakav je smisao toga ako se upala uopste ne smiruje?!

Moj gastro predlaže biološku terapiju al to se meni ne uzima :( rekao mi je kad završim sa pronizonom a to je za mjesec dana, uputiće me u Banja Luku na ispitivanj, mada ja više vjerujem doktorima iz Srbije, tačnije iz Beograda.
Molim vas da mi preporučite kom doktoru bi bilo najbolje da se obratim, cisto da čujem još nečije mišljenje jer biološka terapija nije nimalo bezazlena a meni je tek 30 godina, nisam ostaverena ni kao majka, ne bih bas da zabrljam ako vec ne moram
Dijagnoza: Colitis chronica ulcerosa od juna 2015. Korišćena terapija: Sulfasalazin, Salofalk sup, Ciprocinal, Orvagyl, Folna kiselina, Pronison, Urbason sup. i intavenski, Linex, Nystatin, Imuran. Aktuelna terapija: Sulfasalazin i Imuran

SKORPIJA
Posts: 26
Joined: 18 May 2016, 14:39
Location: Republika Srpska

Re: ulcerozni kolitis ta zeznuta boljka

Post by SKORPIJA » 18 Oct 2016, 15:03

Zaboravih da napomenem, nemam državljanstvo Srbije tako da se tamo ne mogu liječiti preko fonda, al sam spremna ici u privatnoj režiji, samo ne znam od kog doktora ću dobiti željene rezultate. Ko ima najvise iskustva sa ulceroznim kolitisom? Ne bih bas da lutam i da gubim vrijeme, novac... Citala sam dobre komentare za dr Dodera i dr Tarabara al nisam bas sigurna koliko su "radili" na kolitisu.
Bila bih vam veoma zahvalna na dobrom prijedlogu...pozzz
Dijagnoza: Colitis chronica ulcerosa od juna 2015. Korišćena terapija: Sulfasalazin, Salofalk sup, Ciprocinal, Orvagyl, Folna kiselina, Pronison, Urbason sup. i intavenski, Linex, Nystatin, Imuran. Aktuelna terapija: Sulfasalazin i Imuran

User avatar
Igor77
Posts: 602
Joined: 29 Mar 2011, 14:18
Location: Ruma

Re: ulcerozni kolitis ta zeznuta boljka

Post by Igor77 » 19 Oct 2016, 07:21

Dr Tarabar je kod nas vođa tima VMA, kao referentne ustanove za zapaljenske bolesti creva. Na sreću, doktori se sve više upoznaju sa našim bolestima tako da se može naći dosta doktora koji bi dali jednake dijagnoze i procedure (dr Jojić, dr Dugalić, dr Milenković (sa kojim naše udruženje ima odličnu saradnju) i mnogi drugi o kojima postoje pozitivna svedočanstva pacijenata).
Što se tiče tvog stanja, koje je veoma loše, po tvom opisu....biološka terapija je manje štetna od Pronizona ili Imurana. Mislim da treba da kreneš u tom pravcu, bar da doktori vide da li ima pomaka. Istraživanja biloške terapije dobijaju zamah pa se svake godine pojavljuju sve efikasnija sredstva za lečenje. U Srbiji je dosupan Remicade i Humira. U Hrvatskoj je dostupan i Entyvio, koji je napravljen samo za naše bolesti. To što imaš 30 godina je dobro jer, ako sad uđeš u remisiju, za 2 godine stabilne remisije možeš polako ostavljati lekove i planirati porodicu. Sa druge strane, pogoršavanjem kl.slike možeš doći do invalidnosti i daljih komplikacije koje možeš vući ceo život.
Dijagnoza: Mb. Crohn od 2001. Korišćene terapije: 5-ASA, Asacol, Salofalk, , Pentasa, Salofalk klizme, Orvagil, Vancomycin, Pronison, Budosan i razne alternativne špecije Aktuelna terapija: Methotrexate, Folnak, Nolpaza

SKORPIJA
Posts: 26
Joined: 18 May 2016, 14:39
Location: Republika Srpska

Re: ulcerozni kolitis ta zeznuta boljka

Post by SKORPIJA » 19 Oct 2016, 10:20

Hvala Igore na brzom odgovoru ;) Znas li koliko otpilike koštaju ti biološki lijekovi? Koliko sam shvatila kod vas to ne pokriva fond, tačnije pokriva nakon 2 godine liječenja a upravo nakon tog perioda i nema bas adekvatno dejstvo :?: :!:
Dijagnoza: Colitis chronica ulcerosa od juna 2015. Korišćena terapija: Sulfasalazin, Salofalk sup, Ciprocinal, Orvagyl, Folna kiselina, Pronison, Urbason sup. i intavenski, Linex, Nystatin, Imuran. Aktuelna terapija: Sulfasalazin i Imuran

Post Reply