Pozdrav

Predstavite se ostalim članovima
Micko91
Posts: 3
Joined: 16 Sep 2016, 18:29

Re: Pozdrav

Post by Micko91 » 16 Sep 2016, 18:33

Pozdrav svima, ime mi je Milorad. '91 sam godiste, dijagnostikovan mi je kron u aprilu ove godine kada sam i zavrsio na operacionom stolu. Za sada je sve ok, inace sam profesionalni vojnik pred produzetak ugovora, pa ako ima takvih jos ovde, zamolio bih da mi se jave :D :D :D

marica
Posts: 181
Joined: 19 Feb 2016, 01:08

Re: Pozdrav

Post by marica » 16 Sep 2016, 21:04

Oficiruša ovde, vadi se da si dobio krona dok si bio na službi inače ode ugovor fiju fiju... Idi na procenu invalidnosti i idi kod nekog pravnika i vidi mogu li uopšte da raskinu radni odnos sa tobom ukoliko se utvrdi invaliditet, a imaš ga.
Ulcerozni kolitis, stoma, terapija ništa osim 2-3 bensedina uz čašicu, dve rakije natašte i za jedno 15-20 god će da prođe...valjda.

User avatar
Igor77
Posts: 602
Joined: 29 Mar 2011, 14:18
Location: Ruma

Re: Pozdrav

Post by Igor77 » 18 Sep 2016, 09:59

Pozdrav Mićo!
I ja sam zaradio Krona u vojsci, na odluženju, davne 2001. Napravio sam grešku što nisam tužio i malo pogurao priču oko penzije, dobio bih bar nešto. Kao što ti je Mara savetovala, moraš se angažovati već sada i uraditi nešto za sebe dok nije kasno. Najčešći je slučaj da imaš mala ili nikakva primanja a bolest će te pratiti dugi niz godina.
Dijagnoza: Mb. Crohn od 2001. Korišćene terapije: 5-ASA, Asacol, Salofalk, , Pentasa, Salofalk klizme, Orvagil, Vancomycin, Pronison, Budosan i razne alternativne špecije Aktuelna terapija: Methotrexate, Folnak, Nolpaza

marica
Posts: 181
Joined: 19 Feb 2016, 01:08

Re: Pozdrav

Post by marica » 24 Sep 2016, 23:39

Vidi, oni ne znaju od čega i kako se dobija kron i UC. Tipuju ga na nervnoj bazi. Pa onda to lepo iskoristiš, posao u vojsci je stresan posao i dobio si krona i to još kakvog, odmah za operaciju! Ja bih tu napravila dar mar da iskoristim to. kad ti istekne ugovor, a znaju za Krona, otpustiće te.
Poslušaj Igora i mene, mi smo geniji za ove dve boleštine. :idea:
Ulcerozni kolitis, stoma, terapija ništa osim 2-3 bensedina uz čašicu, dve rakije natašte i za jedno 15-20 god će da prođe...valjda.

dejanj
Posts: 2
Joined: 30 Sep 2016, 13:12

Re: Pozdrav

Post by dejanj » 30 Sep 2016, 13:33

Pozdrav svima.
Ime mi je Dejan (zovu me Dekson, Deki i sve vrste kombinacije koje zelite :D ). '81. sam godiste. Morbus Chron, dijagnoza od 2005. god.
Lecim se na KBC Zvezdara. Trenutna terapija Humira + Imuran. Bio sam na Remicade-u, koji mi je stvorio probleme prejakog svraba
koze, pre svega donje polovine tela. Inace kompjuteras bez posla u struci, ali zivotarim, naprave se neke parice :d

saska
Posts: 10
Joined: 24 May 2016, 13:23

Re: Pozdrav

Post by saska » 30 Sep 2016, 15:38

pozdrav Deki i ja sam 81 god.inace sin mi se zove kao ti.ja sam Aleksandra iz Vrsca.

User avatar
Igor77
Posts: 602
Joined: 29 Mar 2011, 14:18
Location: Ruma

Re: Pozdrav

Post by Igor77 » 30 Sep 2016, 19:36

E Deki, pozdrav i dobro došao. Lepa ti kombinacija lekova, prenesi, molim te, neka iskustva na delu foruma o Humiri. Možeš napisati i probleme koje si imao na temi Remicade.
Dijagnoza: Mb. Crohn od 2001. Korišćene terapije: 5-ASA, Asacol, Salofalk, , Pentasa, Salofalk klizme, Orvagil, Vancomycin, Pronison, Budosan i razne alternativne špecije Aktuelna terapija: Methotrexate, Folnak, Nolpaza

dzevad85
Posts: 6
Joined: 08 Apr 2013, 19:47

Re: Pozdrav

Post by dzevad85 » 08 Oct 2016, 00:59

Za micka 91
Ja sam imao isti slucaj kao ti. Prvo da odes na ocenu sposobnosti pre nego sto ti istekne ugovor i da ih odmah tuzis sa tom ocenom. Drugo da nadjes advokata koji je povezan sa doktorima jer on zna sta i kako ide i da se obavezno javis sta si uradio

aljosajovo
Posts: 1
Joined: 16 Sep 2016, 16:14

Re: Pozdrav

Post by aljosajovo » 14 Oct 2016, 21:21

Zdravo svima,treba mi pomoc oko tumacenja ph nalaza!Cetri gastroenterologa ga je gledalo ,prva tri kazu pocetak krona,a cetvrti da sam pola za krona a pola ne!Da li bi neko od vas, ko ima iskustva ,mogao da mi pomogne i kaze svoje misljenje!
Od terapije sam pila budosan tri meseca i sad nista ne pijem po savetu cetvrtog gastroenterologa,koji vazi za jednog od najboljih kod nas za IBD!

SKORPIJA
Posts: 26
Joined: 18 May 2016, 14:39
Location: Republika Srpska

Re: Pozdrav

Post by SKORPIJA » 18 Oct 2016, 15:09

aljosajovo wrote:Zdravo svima,treba mi pomoc oko tumacenja ph nalaza!Cetri gastroenterologa ga je gledalo ,prva tri kazu pocetak krona,a cetvrti da sam pola za krona a pola ne!Da li bi neko od vas, ko ima iskustva ,mogao da mi pomogne i kaze svoje misljenje!
Od terapije sam pila budosan tri meseca i sad nista ne pijem po savetu cetvrtog gastroenterologa,koji vazi za jednog od najboljih kod nas za IBD!
Mozes li mi reći o kom se gastroenterologu radi? Ja sam iz RS, ni Pronizon ni Imuran mi ne pomažu, sledeće mi je biološka terapija :( al bih da čujem i mišljenje doktora iz Srbije, tačnije iz Bg, vjerujem da imaju više iskustva od ovih naših iz RS.
Hvala
Dijagnoza: Colitis chronica ulcerosa od juna 2015. Korišćena terapija: Sulfasalazin, Salofalk sup, Ciprocinal, Orvagyl, Folna kiselina, Pronison, Urbason sup. i intavenski, Linex, Nystatin, Imuran. Aktuelna terapija: Sulfasalazin i Imuran

Post Reply