ulcerozni kolitis

Opšte diskusije vezane za ovu bolest.
marica
Posts: 181
Joined: 19 Feb 2016, 01:08

Re: ulcerozni kolitis

Post by marica » 24 Jun 2016, 10:11

A znaš ono kad si ceo život mršav pa mršav pa još mršaviji pa za dve godine nakon operacije na nepunih 50 dodaš 20, recimo na mojih 45 dodaj 20, osećam se ogromno. Iako mi govore da sam ok, nenavikla na salo i "šlauf" oko stomaka, grozan osećaj. Zato kao vežbam malo.
Obzirom da sam pola života bukvalno provela na keksu suvom, svega sam željna i sve mi se jede i sve jedem, normalno, strah me da ne preteram sa kilažom, sve to povlači opet neke druge probleme.
Ulcerozni kolitis, stoma, terapija ništa osim 2-3 bensedina uz čašicu, dve rakije natašte i za jedno 15-20 god će da prođe...valjda.

saska
Posts: 10
Joined: 24 May 2016, 13:23

Re: ulcerozni kolitis

Post by saska » 24 Jun 2016, 13:24

Pozdrav drustvo htela sam da pitam jel neko pravio caj od kombuhe gljive i kefir zrnca citam kako je to dobro za sve .

marica
Posts: 181
Joined: 19 Feb 2016, 01:08

Re: ulcerozni kolitis

Post by marica » 25 Jun 2016, 12:29

Ja nisam, meni svih 20 godina sve smetalo, ja sam preživljavala na keksu. Šta god bih probala bilo mi je gore ili isto. A to isto je uvek bilo loše. Jedino mi je čaj od sveže koprive učinio čuda sa krvnom slikom. To da. Šokirano sam gledala u neverovatno dobre brojke u nalazu.
Ulcerozni kolitis, stoma, terapija ništa osim 2-3 bensedina uz čašicu, dve rakije natašte i za jedno 15-20 god će da prođe...valjda.

alojabanens
Posts: 3
Joined: 10 Jul 2016, 18:09

Re: ulcerozni kolitis

Post by alojabanens » 10 Jul 2016, 18:18

SKORPIJA wrote:Pozdrav drustvo ;)
Evo ja ove sedmice uspjedoh i u bolnici da zavrsim :shock: stanje je postalo prilicno alarmantno, prosle sedmice nakon svakog obroka po 4-5 uzasno krvavih stolica i sve tako u krug. Morali su mi uvesti imuran i jos bruku nekih lekova, sto injekcija, sto infuzija, tableta, supozitorija (urbazon venski i rektalno, imuran, sulfssalazin, orvagyl, ciprocinal, salofalk supozitorije, nystatin, linex, jos neke infuzije koje su strasno pekle :o Nadrogirana sam maksimalno... stanje se uistinu smirilo vec nakon prve terapije - jedna ili nijedna stolica dnevno. Danas su me pustili kuci sa poprilicno dugom terapijskom listom - sve gore navedeno uz izmjenu, umesto urbazona - pronison :( Ono sto me plasi je da ce se stanje vratiti na staro kada prestanem sa terapijom :!:

Uz sve to dobila sam predlog od bliske osobe, lekara opste prakse da se kod mog gastroenter. raspitam o cuvenoj anti- TNG terapiji tacnije infliximab-u uz podsecanjr da je ona korisna samo u prve dvije godine toka bolesti, sto meni ide u korist. Njegov odgovor je bio da nema potrebe za tim obzirom da mi je zahvacen mali dio creva (posle godine 18 a sada 9cm creva) i da se to koristi kod ljudi koji imaju veci problem i kod kojih vise nijedna terapija nije djelotvorna. Sad me zanima da li je neko od vas koristio tu terapiju? Kakva su vam iskustva? Da li je moj gastroenerolog u pravu kada me odvraca od toga?
Bila bih veoma zahvalna na odgoboru. Lijep pozdrav :-*
Pođtovana,
moja majka je imala problem sa kolitisom, davne 2001 godine.
Danas je, Bogu hvala, živa i zdrava u svojoj 76. godini! Detalje sa njenom dokumentacijom možete pogledati na:
http://alojabanens.blogspot.rs/
Želim Vam sreću i brz oporavak!!!

alojabanens
Posts: 3
Joined: 10 Jul 2016, 18:09

Re: ulcerozni kolitis

Post by alojabanens » 10 Jul 2016, 18:30

marica wrote:A znaš ono kad si ceo život mršav pa mršav pa još mršaviji pa za dve godine nakon operacije na nepunih 50 dodaš 20, recimo na mojih 45 dodaj 20, osećam se ogromno. Iako mi govore da sam ok, nenavikla na salo i "šlauf" oko stomaka, grozan osećaj. Zato kao vežbam malo.
Obzirom da sam pola života bukvalno provela na keksu suvom, svega sam željna i sve mi se jede i sve jedem, normalno, strah me da ne preteram sa kilažom, sve to povlači opet neke druge probleme.
Poštovana,
životno iskustvo moje majke vezano za kolitis, možete pogledati na blogu koji sam uradio želeći da njeno iskustvo u uspešnom izlečenju, podelim sa ljudima koji pate od iste bolesti. Sve je potkrepljeno medicinskom dokumentacijom. Što se tiče problema sa kilogramima, i za to postoji rešenje i to bez JO-JO efekta.
U svakom slučaju, želim Vam sreću i brzo ozdravljenje!
http://alojabanens.blogspot.rs/

Bionda
Posts: 14
Joined: 20 Sep 2016, 13:32

Re: ulcerozni kolitis

Post by Bionda » 20 Sep 2016, 13:38

Zdravo svima! Od letos imam ulcerozni kolitis, ubih se od razmišljanja šta da jedem, svuda piše različito. Dajte spisak koje povrće može da se jede, ovako vrtim pirinać, krompir, šargarepu, cveklu, blitvu i tikvice.

saska
Posts: 10
Joined: 24 May 2016, 13:23

Re: ulcerozni kolitis

Post by saska » 20 Sep 2016, 13:50

cao i ja isto od letos imam colitis ja jedem sve ne smeta mi nista mada moram da pazim ne ljuto kiselo przeno a to valjda svako vidi sta mu smeta,izgleda je kod svakog razlicito.pozdrav.

Bionda
Posts: 14
Joined: 20 Sep 2016, 13:32

Re: ulcerozni kolitis

Post by Bionda » 20 Sep 2016, 14:24

Mene strah od svega što pojedem jer sam bila u remisiji svega 20 dana.Sad imam krvave stolice dva puta dnevno, popodne idem kod gasstroenterologa da vidim čta mi je činiti. Čitajući postove ovde pala sam u još veči bedak. :(

saska
Posts: 10
Joined: 24 May 2016, 13:23

Re: ulcerozni kolitis

Post by saska » 20 Sep 2016, 14:55

ja sam isto bila ubi boze pa vremenom se smirila jer od stresa i raspolozenja isto zavisi jel pijes neke lekove.

User avatar
Igor77
Posts: 602
Joined: 29 Mar 2011, 14:18
Location: Ruma

Re: ulcerozni kolitis

Post by Igor77 » 20 Sep 2016, 19:25

Bionda, imaš na našem sajtu brošuru o ishrani. Ishrana se bitno razlikuje ako si u aktivnoj fazi ili u remisiji. Inače, remisija se može utvrditi ako si 6 meseci mirna, bez tegoba sa krvnom slikom u normali. Sve manje od toga je suviše kratko za zaključke. Pozdrav i glavu gore!
Dijagnoza: Mb. Crohn od 2001. Korišćene terapije: 5-ASA, Asacol, Salofalk, , Pentasa, Salofalk klizme, Orvagil, Vancomycin, Pronison, Budosan i razne alternativne špecije Aktuelna terapija: Methotrexate, Folnak, Nolpaza

Post Reply