Kronova bolest i trudnoća

Teme u vezi sa začećem, trudnoćom, dozvoljenim terapijama, raznim iskustvima trudnica obolelih od IBD-a i naslednim faktorima.
milica123
Posts: 24
Joined: 28 Oct 2012, 00:56

Re: Kronova bolest i trudnoća

Post by milica123 » 12 Mar 2013, 18:39

ja sam iz crne gore i doktor tarabar je rekao da ne mogu ici na trudnocu a doktorica jojic da slobodno mogu jer ona ima vise iskustva sa trudnicama.kod mene je drugacije jer je stenoza na sigmi debelom crijevu i bojim se bi beba mogla pritiskati taj dio i da bi se moglo nesto lose desiti.a bas mi je drago zbog tebe jos dvojke neka su sa srecom.sve najbolje i hvala na podrsci

daca
Posts: 3
Joined: 08 Aug 2016, 10:19

Re: Kronova bolest i trudnoća

Post by daca » 08 Aug 2016, 10:49

Pozdrav za sve! Trudna sam i imam Kronovu bolest. Sada treba da udjem u 7.mesec i za sada je sve u redu. Pijem Questran. Bez njega ne.mogu. Zanima me da.li.je neko koristio ovaj lek tokom dojenja?

lilica
Posts: 1
Joined: 26 Feb 2022, 12:32

Re: Kronova bolest i trudnoća

Post by lilica » 26 Feb 2022, 12:59

Pozdrav svima,

E ovako, bolujem Chronovu vec 5 godina. Zadnjih godinu dana sam pila salofalk 1x2 i stanje mi je bilo odlicno. Medjutim zatrudnim evo sad je 8. sedmica i stanje mi se skroz pogorsalo. Pojavila se sluz a i tragovi krvi. Bila kod gastroenterologa i ukinuo mi salofalk navodno ne preporucuje u trudnoci i prepisao mi samo probiotik i nesto za zaustavljanje proljeva. Pijem to vec sedmicu ali nikakvog pomaka. Ako iko ima slicno iskustvo dobro bi mi dosla svaka pomoc.

Unaprijed, hvala.

User avatar
Igor77
Posts: 602
Joined: 29 Mar 2011, 14:18
Location: Ruma

Re: Kronova bolest i trudnoća

Post by Igor77 » 26 Feb 2022, 13:59

Mislim da će ti ovo pomoći. Generalno, Salofalk ne utiče na plod.
https://www.stetoskop.info/ibd-podcast/ ... oenterolog
Dijagnoza: Mb. Crohn od 2001. Korišćene terapije: 5-ASA, Asacol, Salofalk, , Pentasa, Salofalk klizme, Orvagil, Vancomycin, Pronison, Budosan i razne alternativne špecije Aktuelna terapija: Methotrexate, Folnak, Nolpaza

Post Reply