ulcerozni kolitis

Opšte diskusije vezane za ovu bolest.
marica
Posts: 181
Joined: 19 Feb 2016, 01:08

Re: ulcerozni kolitis

Post by marica » 21 Jun 2016, 13:42

Igor77, ne veruješ? Mogu duže d'izdržim od tebe :D
Ulcerozni kolitis, stoma, terapija ništa osim 2-3 bensedina uz čašicu, dve rakije natašte i za jedno 15-20 god će da prođe...valjda.

User avatar
Igor77
Posts: 602
Joined: 29 Mar 2011, 14:18
Location: Ruma

Re: ulcerozni kolitis

Post by Igor77 » 21 Jun 2016, 14:27

Dođi na druženje na FG pa da se takmičimo u ćevapima...to je prava disciplina :)
Dijagnoza: Mb. Crohn od 2001. Korišćene terapije: 5-ASA, Asacol, Salofalk, , Pentasa, Salofalk klizme, Orvagil, Vancomycin, Pronison, Budosan i razne alternativne špecije Aktuelna terapija: Methotrexate, Folnak, Nolpaza

marica
Posts: 181
Joined: 19 Feb 2016, 01:08

Re: ulcerozni kolitis

Post by marica » 21 Jun 2016, 18:55

I tu ću da te pobedim, hirurg mi ugradio dva želuca, jedan za slano, jedan za slatko. Menjaćeš nick u "PobedilameMaraDemencija-Dominacija" ;)
Ulcerozni kolitis, stoma, terapija ništa osim 2-3 bensedina uz čašicu, dve rakije natašte i za jedno 15-20 god će da prođe...valjda.

SKORPIJA
Posts: 26
Joined: 18 May 2016, 14:39
Location: Republika Srpska

Re: ulcerozni kolitis

Post by SKORPIJA » 21 Jun 2016, 19:38

Je li neko od vas imao problem sa kasljom prilikom uzimanja Imurana? Ubi me kasalj i stezanje u grudima :-( ne znam da li sam se prehladila ili je od ovog cuda :-\ bas onako fino 'verglam' cak iskasljujem sekret.

Marice i Igore sacekajte mene da se oporavim, rado cu vam izaci na crtu kad su cevapi u pitanju :-D
Dijagnoza: Colitis chronica ulcerosa od juna 2015. Korišćena terapija: Sulfasalazin, Salofalk sup, Ciprocinal, Orvagyl, Folna kiselina, Pronison, Urbason sup. i intavenski, Linex, Nystatin, Imuran. Aktuelna terapija: Sulfasalazin i Imuran

marica
Posts: 181
Joined: 19 Feb 2016, 01:08

Re: ulcerozni kolitis

Post by marica » 22 Jun 2016, 19:17

SKORPIJA, ne znam za imuran, nisam to nikad pila, ali sam ja zimus imala bronhitis. Života mi i obradovala sam se kod dr jer sam mislila da imam astmu, rak pluća, rekoh nemoguće-običan bronhitis? Mene zakačio običan, najobičniji bronhitis, prosto neverovatno. Mislim d sam pila ciprocinal nekih 5-7 dana i evo me fumarim duvan, pijem kafe, ništa mi nije. A ta crta Skorpijice...pa nećemo mi žene jedna drugoj na crtu stati. Izboriću se ja za obe i Igor menja nick u Opet si pobijedila :)
PS. Možda si u bolnici zakačila neki virus, idi proveri.
I srećno ozdravi!
Ulcerozni kolitis, stoma, terapija ništa osim 2-3 bensedina uz čašicu, dve rakije natašte i za jedno 15-20 god će da prođe...valjda.

User avatar
Wookie
Posts: 4
Joined: 18 Jun 2016, 23:59

Re: ulcerozni kolitis

Post by Wookie » 22 Jun 2016, 19:36

Škorpija, imuranu treba 3 meseca da bi ispoljio svoje puno dejstvo, tako da je verovatno prehlada.

I ja bih rado otišao na okupljanje, da vas uživo upoznam, ali imam ispite :)

Maro, blago tebi što možeš da se ugojiš. Ja nikako da mrdnem od 65 kg, koliko sam imao prošle godine, kada sam dobio dijagnozu. Žderem sve redom, nemam proliv i opet ništa, a planiram da krenem u teretanu, da malo nabacim mišiće, jer sam sav kao logoraš :) Neki savet? :D
Dijagnosa: Ulcerozni kolitis/Pankolitis od 2015. god ::: Trenutna terapija: Imuran 150mg; Pentasa 4g; Lactocare Daily ::: Životni moto: Always look for the bright side of life! :)

marica
Posts: 181
Joined: 19 Feb 2016, 01:08

Re: ulcerozni kolitis

Post by marica » 22 Jun 2016, 20:11

Wookie, u nekim poslebolničkim danima jela sam keks NJAMB (bez preliva čokolade) i on me gojio opasno :)
To je "dok sam imala kolitis". Sad ga imam zvanično, ali me ne muči i mogu sve da jedem, pojela bih i Igora na ražnju koliko ume da me zeza. Sad imam tu čuvenu stomu (modni detalj umesto pirsinga na stomaku) pa ti nisam pametna. Pa jedi ono što jedu te buce koje su uobičajeno na dijeti, kekse, slatkiše. Ja sam ti u fazi "Išla bih da trčim, ali nemam roze helanke, megagigaultra patike, traku za kosu, znojnice, mp3 pa sam napravila sendvič" :)
Ako nemaš prolive jedi ono što ti najviše prija, pokušaj sa keksima, Njamb me je mene ugojioooooooo, ali baš baš :)
Ulcerozni kolitis, stoma, terapija ništa osim 2-3 bensedina uz čašicu, dve rakije natašte i za jedno 15-20 god će da prođe...valjda.

User avatar
Igor77
Posts: 602
Joined: 29 Mar 2011, 14:18
Location: Ruma

Re: ulcerozni kolitis

Post by Igor77 » 23 Jun 2016, 07:16

Wookie wrote:Škorpija, imuranu treba 3 meseca da bi ispoljio svoje puno dejstvo, tako da je verovatno prehlada.

I ja bih rado otišao na okupljanje, da vas uživo upoznam, ali imam ispite :)

Maro, blago tebi što možeš da se ugojiš. Ja nikako da mrdnem od 65 kg, koliko sam imao prošle godine, kada sam dobio dijagnozu. Žderem sve redom, nemam proliv i opet ništa, a planiram da krenem u teretanu, da malo nabacim mišiće, jer sam sav kao logoraš :) Neki savet? :D
Moj savet je da probaš surutku, imaš na merenje u zdravoj hrani a imaš je i u radnjama za fitnes, kao proteine. Meni nije smetalo a uz vežbu čini čuda na mišićnom i zdravstvenom stanju. Evo ranija tema pa proceni. Ja sam za, iako sam u startu bio protiv. :) Probao, video da mi je odlično. Sad nisam koristio već skoro godinu ali ću sigurno ponovo.
Dijagnoza: Mb. Crohn od 2001. Korišćene terapije: 5-ASA, Asacol, Salofalk, , Pentasa, Salofalk klizme, Orvagil, Vancomycin, Pronison, Budosan i razne alternativne špecije Aktuelna terapija: Methotrexate, Folnak, Nolpaza

marica
Posts: 181
Joined: 19 Feb 2016, 01:08

Re: ulcerozni kolitis

Post by marica » 23 Jun 2016, 21:11

Igore, verovatno pričaš o surutki u prahu, kod nas ima i u tečnom stanju, jel to isto, mislim efekat? Meni treba mišićna masa, salo bljak, sve sam deblja i deblja.
Ulcerozni kolitis, stoma, terapija ništa osim 2-3 bensedina uz čašicu, dve rakije natašte i za jedno 15-20 god će da prođe...valjda.

User avatar
Igor77
Posts: 602
Joined: 29 Mar 2011, 14:18
Location: Ruma

Re: ulcerozni kolitis

Post by Igor77 » 24 Jun 2016, 07:21

Tebi sad ništa ne može pomoći :) Mislio sam na Wookija. Ima u prahu, razlikuje se od sveže. Ona u sportskim radnjama je još nešto prečišćena, dodati još neki sastojci za sportiste. Evo http://www.pansport.rs/Proteini/Koncent ... ional.html. Ovo je pakovanje 3kg, da vas ne odbije cena. Ima i u kesicama kao 1 doza pa nije loše uzeti par i probati da li vam smeta.
Dijagnoza: Mb. Crohn od 2001. Korišćene terapije: 5-ASA, Asacol, Salofalk, , Pentasa, Salofalk klizme, Orvagil, Vancomycin, Pronison, Budosan i razne alternativne špecije Aktuelna terapija: Methotrexate, Folnak, Nolpaza

Post Reply