ulcerozni kolitis ta zeznuta boljka

Opšte diskusije vezane za ovu bolest.
svetlana
Posts: 22
Joined: 23 Jan 2016, 21:10

Re: ulcerozni kolitis ta zeznuta boljka

Post by svetlana » 26 Jan 2016, 14:12

sve sto si napisao..u pravu si za sve mogu ti to reci.najvise stresa imam na poslu verovatno kao i svi ostali samo moram da naucim kako da ga kontrolisem.
ulcerozni kolitis pankolitis,hronicni gastritis.salofalk,budenofalk pena,pronison,orvagil,lemod sola,hepadiet,ferro c,controlok,salofalk cep,probiotici,Trenutna terapija pentasa,imuran,oligogal,silimarin,vigantol kapi,nolpaza,thiogamma,mg375+vitb6,omega3

Suvi_vrat
Posts: 65
Joined: 02 Aug 2012, 00:16

Re: ulcerozni kolitis ta zeznuta boljka

Post by Suvi_vrat » 04 Feb 2016, 13:19

Ima li boljitka? :)

Ako nisi dobila antibiotike, bilo bi dobro da uključiš ulje divljeg origana. To je najjači prirodni antibiotik, ima i antiupalno dejstvo, jači je antioksidans od belog luka nekih 40 puta. Može i da se koristi preventivno, a pogotovo da pomogne u "gašenju požara". Pogledaj malo na internetu o tome, ima dosta materijala. I ovo je definitivno legalno :D

svetlana
Posts: 22
Joined: 23 Jan 2016, 21:10

Re: ulcerozni kolitis ta zeznuta boljka

Post by svetlana » 04 Feb 2016, 16:24

Ljudi moji ja sam zgrozena i sokirana mada sta me vise moze sokirati u ovom danasnjem svetu..dva dana vijam doktore na gastroenterologiji samo negde zure nemamo vremena,cekajte pa cekajte,pa stvarno neznam sta da vam kazem strajk je..strajk..aha a to sto imam 10 stolica krvavih na dan to opusteno i sto mi je crp 23 ok i to i sto sam siva ko novosadski beton ma super je.sutra idem u 7 cu da im se pojavim sedecu tamo pa mora neko da mi vidi papire..sa 5 stolica mi se povecalo na 10 u zadnjih nekoliko dana nazalost sve je proliv i krvava voda.sta god da pojedem popijem trcim u toalet,nocu je najgore.kad sam usla tamo razumem ja sve ima i tezih slucajeva vidim puni su im kreveti tesko je ima bolesnog sveta ali ovo sto sam ja danas dozivela je tako neodgovorno sa njihove strane.jer meni pise cim pokupim biopsije odmah da dodjem na kontrolu kod mog gastroenterologa.eto sta da vam napisem vise mislim i da ste i vi sad zgrozeni..stvarno ponizavajuce da ste me videli po hodnicima vijam svakog u belom mantilu ko kuce.
ulcerozni kolitis pankolitis,hronicni gastritis.salofalk,budenofalk pena,pronison,orvagil,lemod sola,hepadiet,ferro c,controlok,salofalk cep,probiotici,Trenutna terapija pentasa,imuran,oligogal,silimarin,vigantol kapi,nolpaza,thiogamma,mg375+vitb6,omega3

Okacica
Posts: 6
Joined: 05 Feb 2016, 17:36

Re: ulcerozni kolitis ta zeznuta boljka

Post by Okacica » 05 Feb 2016, 17:38

Zdravo, zasto ne odes u urgentni? Ja sam tako kad sam prvi put imala napad kolitisa, i nisu znali sta mi je mesec dana. Tamo moraju da te prime... Ili idi privatno, glava je u pitanju!

Okacica
Posts: 6
Joined: 05 Feb 2016, 17:36

Re: ulcerozni kolitis ta zeznuta boljka

Post by Okacica » 05 Feb 2016, 17:50

I uradi obavezno korpokulturu a narocito na colstridia difficile.
Ulcerozni kolitis

svetlana
Posts: 22
Joined: 23 Jan 2016, 21:10

Re: ulcerozni kolitis ta zeznuta boljka

Post by svetlana » 06 Feb 2016, 00:19

danas ponovo bila tek mogu da me prime u utorak..do data mogu da se sutam u du.e. radila sam taj test nekoliko puta negativna sam sto je dobro.prosli put kad sam bila kod privatnika ovi iz drzavnog nisu hteli da prime te rezultate..sve morala ponovo da radim.
ulcerozni kolitis pankolitis,hronicni gastritis.salofalk,budenofalk pena,pronison,orvagil,lemod sola,hepadiet,ferro c,controlok,salofalk cep,probiotici,Trenutna terapija pentasa,imuran,oligogal,silimarin,vigantol kapi,nolpaza,thiogamma,mg375+vitb6,omega3

Okacica
Posts: 6
Joined: 05 Feb 2016, 17:36

Re: ulcerozni kolitis ta zeznuta boljka

Post by Okacica » 12 Feb 2016, 17:19

Svetlana, kako si? Jel ti bolje?
Ulcerozni kolitis

marica
Posts: 181
Joined: 19 Feb 2016, 01:08

Re: ulcerozni kolitis ta zeznuta boljka

Post by marica » 19 Feb 2016, 01:42

svetlana wrote:hvala oboma stvarno,ja sam do sad upoznala 2,3 ljudi sa Kronom ili ulceroznim pa mi ovaj forum i vi svi dodjete kao najbolji prijatelji mogu da se oslonim na vas kad me nesto zanima ili kad se brinem sta ce i kako ce biti..hvala vam na tome.znate i sami sve bi probali samo da se izlecimo tek sad postujem moje zdravlje i gledam da idem tim nekim pozitivnim putom.moram da odam priznanje jedan korisnik mi je napisao da bi trebalo da posetim psihologa tek sad kontam zasto.tad sam bila na pocetku i kontala prosla upala usla sam u remisiju..opustila se,sad me je ovo pogodilo kao grom i trazim gde sam pogresila ali neznam trebala bih da odem cisto da me neko saslusa po tom pitanju..jer nije lako a mogu da zamislim ostalima koji ovo imaju dugo ljudi vi ste borci.al sam se raspilavila,sta cu pisem iz srca. da imam mogucnost da nabavim ulje...:-)


Ovde marra. Opet neće da mi prihvati nick ni pass pa sam morala sa imenom da uđem, još malo pa ću ukucavati svoj matični broj građana i broj platne kartice :)
Realno, leka za kolitis nema i neće ga skoro ni biti. Ja imam i dalje dijagnozu UC iako sam "osuđena" na stomu. Realno gledam facebook i neku grupu chron i uc i vidim mnoge svetske mučenike koji su se spasli samo tako. Kesom. Da ima uopšte i nade u neki novi lek zar bi mladim ljudima stavljali kese? Međutim ti mladi ljudi su preporođeni. Što tvrdim i za sebe. Kao i oni i ja konačno živim život bez straha da ću se negde usput us*ati...ili zbog toga neću ni izaći iz kuće. Čak dapače. Pronašla sam sebe, konačno. Slikam, radim, bavim se nekom umetnošću i opa dobila sam velik posao, neki projekat da sređujem neki hotel u BG. Da mi je to neko ponudio pre dve godine ja bih odbila jer realno...aj ti radi i trči u wc. A ovako mogu gde hoću. Ne znam za vas, ja znam za sebe. Meni je extra, krvna slika je savršena, ono piše tamo preko 5 miliona, sedimentacija normalna, totalna normala. Spavanje super, depresije ni u sećanju. Jedino imam osećaj da su mi ugradili još jedan želudac. Bogaoca bih mogla pojesti nakon 20 godina mučenja s kolitisom.
Uz to sve jako sam aktivna i na drugim društvenim mrežama i gle čuda. Za dan zaljubljenih dobijem nagradu u estetskoj kući Estera podmlađivanje krvnom plazmom. Došlo vreme da se posvetim malo sebi, nakon tolikih tegli salofalka da se malo sredim. Ja više i ne razmišljam o kolitisu osim što mi je žao vas koji se još uvek nadate nekom leku. Ja sam u toku svoje bolesti tri puta izvučena od sigurne smrti, uvek me je čupao Dr. Milorad Orlović.

Znam da ćete sad osuti paljbu po meni jer Bože moj reklamiram krajnji ishod...ali ako imate primjedaba evo vam moj broj fona, ja ću opet izgubiti i ime i pass 0638855747. Svetlana, javi mi se :)))) Pozdrav ostalim saborcima, držte se!!!
Ulcerozni kolitis, stoma, terapija ništa osim 2-3 bensedina uz čašicu, dve rakije natašte i za jedno 15-20 god će da prođe...valjda.

svetlana
Posts: 22
Joined: 23 Jan 2016, 21:10

Re: ulcerozni kolitis ta zeznuta boljka

Post by svetlana » 27 Feb 2016, 13:06

cao svima evo da se javim sinoc stigla kuci na vikend lezala sam 16 dana vracam se nazad u ponedeljak vece.terapija lemod sola,pentasa klizme salofalk i cepici,orvagile venski,glukoza i fizioloski,flaksiparin,probiotik,kontrolok,pronizon 40 mg,silmarin i oligolig sa selenom jetra mi je u haosu od lekova..problem je sad sto nemogu da mi uvedu imuran dok mi se te neke amilaze u jetri nesmire.radili su mi neki test estembar na viruse sve je ok.sad cekam samo imuran da krenu da mi daju pa cemo videti kako je.smrsala sam 7 kila sto je i za ocekivati ali nemam krvi vise niti proliva ali mi se stanje nije nesto promenilo jako sam malaksala i pospana mada borim se i mislim pozitivno.kako ste mi svi vi kakvo je kod vas stanje,
ulcerozni kolitis pankolitis,hronicni gastritis.salofalk,budenofalk pena,pronison,orvagil,lemod sola,hepadiet,ferro c,controlok,salofalk cep,probiotici,Trenutna terapija pentasa,imuran,oligogal,silimarin,vigantol kapi,nolpaza,thiogamma,mg375+vitb6,omega3

Suvi_vrat
Posts: 65
Joined: 02 Aug 2012, 00:16

Re: ulcerozni kolitis ta zeznuta boljka

Post by Suvi_vrat » 28 Feb 2016, 18:54

Baš udarnička terapija... ali tako se gasi požar. Verovatno si psihički uništena, ali pokušaj da posmatraš boravak u bolnici kao nešto posle čega ćeš mnogo više da voliš i ceniš obične stvari "napolju". Drži se.

Post Reply