Posao i invalidska penzija

Informacije u vezi sa radom, zapošljavanjem i invalidskom penzijom obolelih od IBD-a.
tetaluki
Posts: 1
Joined: 05 Feb 2013, 03:13

Re: Posao i invalidska penzija

Post by tetaluki » 05 Feb 2013, 03:20

Pozdrav svima ,ja želim samo da podelim svoje iskustvo sa invalidskom penzijom.Ja sam u invalidskoj penziji od svoje 27 godine. U komisiji su svi bili ok , što se tiče uslova za sticanje invalidske penzje sve je lepo objašnjeno na sajtu pio fonda.

Invalidski penzioner može raditi po ugovoru o delu ili ugovoru o autorskim ili sličnim pravima. Samo nemože ugovor o radu.

User avatar
Skipper
Posts: 252
Joined: 29 May 2011, 01:41
Location: Rochester, NY / Beograd, RS

Re: Posao i invalidska penzija

Post by Skipper » 05 Feb 2013, 18:31

@tetaluki:

Hvala na informacijama i dobrodošli na forum! :D

Zainteresovani članovi mogu da nadju sve potrebne informacije na pomenutom PIO website-u, a Internet adresa (lokacija) "Republičkog fonda za penzijsko i invalidsko osiguranje" (u vezi sa invalidskom penzijom), je:

http://www.pio.rs/lat/invalidska-penzija-lat.html

Pozdrav,

Skipper
Bolest: Crohn-ova, od 1991. / Operisan: 3 puta / Lekovi (do sada): Orvagil, Ciprocinal, Dexason, Pronison, Salazopyrin, 5-ASA, Salofalk, Pentasa, Asacol, Imuran i Methotrexate / Aktuelna terapija: Nema (zbog netolerancije na imunosupresive!)

evika
Posts: 37
Joined: 26 Jun 2012, 08:35

Re: Posao i invalidska penzija

Post by evika » 14 Feb 2013, 09:59

Ja imam sve uslove za sticanje invalidske penzije!!!! Možda mi jedino fali da mi na čelu ne piše da imam Kron!
:x A to što komisija traži rupe u zakonu sa kojim sam i ja upoznata, to je druga stvar!!!!!

User avatar
Igor77
Posts: 602
Joined: 29 Mar 2011, 14:18
Location: Ruma

Re: Posao i invalidska penzija

Post by Igor77 » 14 Feb 2013, 12:25

evika wrote:Ja imam sve uslove za sticanje invalidske penzije!!!! Možda mi jedino fali da mi na čelu ne piše da imam Kron!
:x A to što komisija traži rupe u zakonu sa kojim sam i ja upoznata, to je druga stvar!!!!!
Evika, samo polako, komisije se smenjuju, kad-tad ćeš naleteti na nekog ko shvata o čemu se radi. Godinama se muljalo oko tih komisija i masa ljudi je u invalidskoj penziji zahvaljujući korpupciji. Ti ljudi rade i žive normalno i još su i penzioneri. Verujem da je neko dao nalog da se maksimalno odbijaju ljudi koji su mlađi iako imaju preduslov za penziju. Razlog je statistika, bolesnik sa IBD uglavnom doživi starost. To državu kosta jos 30 godina (ako imaš 40) davanja penzije = 100.000e priblizno, ako ti penzija bude 25000. Takvih 1000 ljudi, sto je malo, i evo 100 milja evra.
Humanost je, na zalost, daleko tako da nam ostaje da cutimo i trpimo.
Dijagnoza: Mb. Crohn od 2001. Korišćene terapije: 5-ASA, Asacol, Salofalk, , Pentasa, Salofalk klizme, Orvagil, Vancomycin, Pronison, Budosan i razne alternativne špecije Aktuelna terapija: Methotrexate, Folnak, Nolpaza

evika
Posts: 37
Joined: 26 Jun 2012, 08:35

Re: Posao i invalidska penzija

Post by evika » 15 Feb 2013, 22:47

Znam ja sve o tome, i nervira me nepravednost !!!!!
A toga ima u svakom aspektu života. :(
Ja sam osoba koja u svakom čoveku traži pozitivnu stranu.
Nažalost sve je manje ljudi koji gledaju i druge oko sebe i nisu obuzeti samim sobom!

evika
Posts: 37
Joined: 26 Jun 2012, 08:35

Re: Posao i invalidska penzija

Post by evika » 10 May 2013, 08:27

Pozdrav ukuksari!

Dugo me nije bilo. Sto se tice penzije, nema od toga nista, jer kako kazu, nisam radno nesposobna!
Inace, moje stanje se pogorsalo. Najverovatnije cu morati na operaciju.
Bila bi zahvalna ako bi neko podelio svoje iskustvo sto se tice operacije, stome i tako tih stvari....

User avatar
Igor77
Posts: 602
Joined: 29 Mar 2011, 14:18
Location: Ruma

Re: Posao i invalidska penzija

Post by Igor77 » 10 May 2013, 09:25

Zao mi je sto to cujem. Ako imas neke nalaze ili znas sta ce ti operisati mozes otvoriti temu u delu viewforum.php?f=23
Srecno!
Dijagnoza: Mb. Crohn od 2001. Korišćene terapije: 5-ASA, Asacol, Salofalk, , Pentasa, Salofalk klizme, Orvagil, Vancomycin, Pronison, Budosan i razne alternativne špecije Aktuelna terapija: Methotrexate, Folnak, Nolpaza

Post Reply