Remicade

hombre
Posts: 18
Joined: 31 Oct 2011, 22:40

Re: Remicade

Post by hombre » 01 Nov 2011, 00:10

inace sam jedan od retkih sa uc koji dobija remikade jer ne tolerisem imuran ,a imao sam pravu borbu da ga dobijem iako sam imao misljenje dr.Tarabara i prof.Mrdje da treba da ga dobijem

User avatar
Gile
Posts: 119
Joined: 23 Mar 2011, 02:35
Location: Beograd

Re: Remicade

Post by Gile » 01 Nov 2011, 01:49

Na VMA je praksa urbazon, pola sata pauza pa Remicade kroz infuziju. Neki novi trend koji se primenjuje u svetu je da se i ne daje predmedikacija (urbazon) vec direktno Remicade.

Mene takodje tera na mokrenje svaki put kad primam moram da pauziram. Sreca pa imaju one stalke za infuziju na tockicima pa se provozam po hodniku...

Ja sad do sad primio 12 ili 13 doza i nisam imao nekih vecih tegoba neposredno nakon primanja. Obicno se sve svede na blagi osecaj umora ujutru (ali ne pravi umor, vec kao neki bol u misicima) par dana nakon terapije. Glavni problem mi je to sto sam zbog Remicade-a i Imurana duplo imuno kompromitovan pa svaka prehlada ili grip traje duze i podnosim je teze. I obicno me te prehlade uhvate par dana uoci terapije, te sam zato u par navrata morao da odlazem terapiju sto i nije bas pozeljno.

licolu
Posts: 18
Joined: 10 Aug 2011, 07:48

Re: Remicade

Post by licolu » 13 Feb 2012, 17:07

Evo da vam ukratko ispricam moju pricu, nadam se da sam pogodio temu. Dijagnostifikovan mi je kron na ileumu pre 2 godine, od tada sam prvo bio na terapiji salofalkom, pa posto nije delovao, uveden mi je imuran sa pentazom, sad sam u nezgodnoj situaciji. Nemam problema sa stolicom, uredna je i formirana, ali imam jako lose sve laboratorijske pokazatelje, pocev od CRP-a, gvozdja koje je konstantno lose i svih onih standardnih pokazatelja, radio i fekalni kalprotektin koji je povecan i pokazuje upalu, ali je doktorka zakljucila da i pored svih tih stvari nisam kandidat za remicade, jer nemam kliniku. A mene brinu sve te stvari jer fakticki nisam u remisiji. Imate li kakav savet po ovom pitanju?

User avatar
Gile
Posts: 119
Joined: 23 Mar 2011, 02:35
Location: Beograd

Re: Remicade

Post by Gile » 20 Feb 2012, 02:07

Ja sam u slicnoj situaciji. Zapravo u pravoj pravcatoj remisiji nikad nisam ni bio (sem sa Pronizonom). Uvek je taj CRP povisen, kao i sedimentacija, a gvozdje igra tu negde oko 12, 13. Feritin bio visok, pa kad su se ispraznile rezerve, sad je i on konstantno nizak. Sve ostalo normalno. Doduse ja sam i na Remicade-u, ali taj jedan mali deo creva je konstantno pod upalom, pa ni rezultati ne mogu biti bolji nego sto jesu.

Meni su savetovali kad sam pocinjao sa terapijom da iskljucimo sve ostale uzrocnike povisenog CRPa, jer zaista on sam po sebi znaci da postoji upala, ali ne govori gde... Tako sam prekontrolisao zube, sredio sta tu nije valjalo,ocistio lice od akni koje mi je stvorio pronizon, ali nazalost, pokazalo se da je povisen CRP kod mene delo kronove bolesti i bio je povisen cak i kad sam se osecao dobro. Ovo sve ti pricam jer je znacajno da upoznas kako ti funkcionise organizam. Ja sam sad nakon skoro 4 godine kako se lecim, vec poceo da uocavam povezanost izmedju mog objektivnog stanja i toga sto nalazi pokazu.

Najbitnije je da se osecas dobro i da si van tog zacaranog kruga gde ti je lose, losi su nalazi,pa si i sam negativan po tom pitanju, pa ti bude jos gore... :D

licolu
Posts: 18
Joined: 10 Aug 2011, 07:48

Re: Remicade

Post by licolu » 22 Feb 2012, 17:03

To sam i ja sve prosao, popravka zuba, snimanje svega zivog, i onda naravno logican zakljucak, da je od krona. Mislim da je to vise psiholoski potez lekara, da se malo smiris, da mislis da je nesto drugo... mada je bitno i te stvari iskljuciti i onda je to to.
Vidim da si ti na remicade-u, interesuje me da li i pored toga stalno pijes neke druge lekove, tipa imurana?
Inace, vidim i da je neka frka sa nabavkom remicade-a, mislim da je to lose, taman krenes da primas terapiju, kad ono nestasica, a lek je bas skup da bi covek na svoju ruku nesto organizovao.
Hvala na prethodnom komentaru, sad mi je malo lakse kad znam da ja nisam jedini sa ovakvom pricom :)

User avatar
Gile
Posts: 119
Joined: 23 Mar 2011, 02:35
Location: Beograd

Re: Remicade

Post by Gile » 23 Feb 2012, 00:03

Pijem Imuran (100mg) i Asacol (400mg) uz Remicade.

Jeste frka oko nabavke, evo ja sam bas sutra trebao da idem da primim, ali su mi javili da ga nema trenutno... Obicno se nabavi u roku od par dana, tako da i nije neki problem... ;)

Nikolas
Posts: 9
Joined: 13 Aug 2011, 21:39

Re: Remicade

Post by Nikolas » 29 Oct 2012, 13:12

Jel moze da se javi neko ko prima Remicade?I dal ga uopste prima ovih dana?Cekam na terapiju vec par meseci,a prosao sam komisiju.Ne znam sta se desava.

Alis9
Posts: 1
Joined: 29 Oct 2012, 23:20

Re: Remicade

Post by Alis9 » 29 Oct 2012, 23:30

Nikolas wrote:Jel moze da se javi neko ko prima Remicade?I dal ga uopste prima ovih dana?Cekam na terapiju vec par meseci,a prosao sam komisiju.Ne znam sta se desava.
Nema leka (to su meni rekli).

User avatar
Gile
Posts: 119
Joined: 23 Mar 2011, 02:35
Location: Beograd

Re: Remicade

Post by Gile » 02 Nov 2012, 14:26

Ja ga vise ne primam jer je kod mene izgubio efekat, ali imam slicnu informaciju, a to je da ga cas ima cas nema (uostalom kao i uvek). VMA konkretno kuburi sa civilnim osiguranicima...

Bilo bi lepo da se jave ljudi koji primaju Rem. po ostalim ustanovama, da se stekne prava slika o stanju.

Nikolas
Posts: 9
Joined: 13 Aug 2011, 21:39

Re: Remicade

Post by Nikolas » 03 Nov 2012, 02:19

Gile wrote:Ja ga vise ne primam jer je kod mene izgubio efekat, ali imam slicnu informaciju, a to je da ga cas ima cas nema (uostalom kao i uvek). VMA konkretno kuburi sa civilnim osiguranicima...

Bilo bi lepo da se jave ljudi koji primaju Rem. po ostalim ustanovama, da se stekne prava slika o stanju.
Tek treba da pocnem da ga primam,i brine me ta situacija-cas ce ga biti,cas nece.Kako onda da lek deluje ako ga ne primas na vreme?Nije to zajebancija,da se shvati tako olako.Slazem se da treba vise ljudi da se javi da podeli svoja iskustva.

Gile,posle kolko je prestao da deluje?Zanima me sta ide posle toga?

Post Reply