Imuran

evika
Posts: 37
Joined: 26 Jun 2012, 08:35

Re: Imuran

Post by evika » 24 Oct 2012, 09:37

Imuran mi je napravio toliko briga, da mi je više prekipelo! Imam raznorazne infekcije! Te urinarne, pa ginekološke, pa alergija na šampon, na farbu za kosu, na korov. Ako dodirnem korov u bašti, ruka mi se ospe i svrbi. Međutim doktorka insistira na tome, da nastavim sa terapijom. Sad moram i kod fizioterapeuta pošto me bolu kukovi i ramena. O zubima i da ne govorim!!!!!! Idem od jednog belog mantila do drugog. Samo se vrtim u krug. Mislim nije da se žalim.... :) Ova bolest nije dosadna! To je sigurno! ;)

Zavisa
Posts: 55
Joined: 13 Jul 2012, 06:54

Re: Imuran

Post by Zavisa » 25 Oct 2012, 07:19

evika

na zalost, sve sto si navela spada pod negativne simptome kada se pije Imuran. Izgleda da si bukvalno sve dokacila sto se nalazi u samom opisu leka....opet kazem, na zalost.

U tom slucaju zaista ne vidim razlog zasto ti doktorka i dalje prepisuje taj lek. Ovo su definitivno znaci da treba da ga prekines, naravno, ne samostalno vec u dogovoru sa doktorkom. Ako ne zeli da ti promeni terapiju, odmah je menjaj (doktorku). Ja do sada nisam imao nikakve negativne simptome osim jednog blazeg osipa po rukama koji mi se pojavio letos zbog sunca, ali sam to resio sa jednom dobrom kremom koju mi je prepisao dermatolog.

Inace, za sada kod mene Imuran odlicno radi svoj posao, krvna slika mi je savrsena i na svaka 2 meseca radim analize, nemam nikakvih tegoba, jedem skoro sve, normalno funkcionisem, cak mi se i stolica velikim delom stabilizovala nakon operacije, s obzirom da sam imao privremenu stomu. Nadam se da ce tako i ostati, videcemo, vreme ce pokazati. Evo godinu dana sam na Imuranu.

User avatar
Bojann
Posts: 13
Joined: 23 Dec 2011, 23:39

Re: Imuran

Post by Bojann » 30 Oct 2012, 21:55

Na imuranu sam dva meseca 2x50 mg + probiotik FORTE. Krv ok, tri puta kontrolisao. Jedino je AST iznad granice 0-40 meni 42. Ne znam jel li to od leka.

Doktorka kaze, posle 4 meseca na imuranu da se ponovo radi kolonoskopija (6 meseci nakon predhodne) i magnetna da ako ne bude bolje krenemo sa koritkosteroidima. Naravno, pre toga cu oticu privatno negde u Beograd a ne na pripremu za operaciju ;)

User avatar
Gile
Posts: 119
Joined: 23 Mar 2011, 02:35
Location: Beograd

Re: Imuran

Post by Gile » 02 Nov 2012, 14:31

Mislim da nije neki razlog za brigu - i meni je AST znao da skoci i to duplo.

Ako si imao neku intenzivniju fizicku aktivnost uz upalu misica i to moze biti uzrok viseg ASTa... ;)

Nemanja
Posts: 99
Joined: 08 Apr 2011, 15:52

Re: Imuran

Post by Nemanja » 19 Feb 2013, 16:11

Kod mene se situacija malo smirila, CRP ispod 3, pa sam mislio da treba da prijavim to ovde. Pijem gomilu tableta ali mislim da je CRP smanjen zbog Imurana. Naravno da mi nisu svi rezultati ok i da imam razlicite tegobe ali mi je glavni cilj bio da malo usporim napredovanje bolesti jer mi se posle operacije ponovo sve vratilo brze nego sto sam se nadao... Sada sam u mirnoj fazi i ovo pisem zbog nekoga ko treba da pocne da pije ovaj lek.

groove
Posts: 1
Joined: 12 Mar 2013, 20:26

Re: Imuran

Post by groove » 12 Mar 2013, 20:53

imam ulcerozni kolitis terapija mi je salazopirin folan i pre 2 godine sam poceo da koristim imuran ! Dali postoje posledice naglo prekinuti imuran?Dali deluje na smanjenje telesne tezine jer sam ja vidno oslabio za te 2 godine- 15 kg !!!

User avatar
Skipper
Posts: 252
Joined: 29 May 2011, 01:41
Location: Rochester, NY / Beograd, RS

Re: Imuran

Post by Skipper » 12 Mar 2013, 21:29

groove,

Nema direktnih posledica od naglog prekidanja "Imuran-a", ali nikome ne savetujem da samoinicijativno obustavi bilo koju terapiju! Bez odgovarajuće terapije za održavanje remisije, posle nekog vremena, moguća je nova aktivacija zapaljenske bolesti creva! Prvo se konsultuj sa tvojim gastroenterologom, pa onda postupi po dogovoru.

Ovaj imunosupresiv može da dovede do gubitka telesne težine, ali veoma retko (uglavnom kod pacijenata koji, pored osnovne, imaju neku od sledećih bolesti i/ili stanja: Diabetes tip 2, visok krvni pritisak, osteoporozu, depresiju i sl.). Svejedno, ako se nastavi sa neželjenim i neplaniranim mršavljenjem, neophodno je potražiti pomoć lekara. Generalno, gubitak od 15 kg za 2 godine nije ništa strašno (lično sam u 'karijeri' bio u situaciji da smršam i po 20 kg za 3-4 meseca, što je već loš znak!)

Moguće su i druge neželjene promene, kao što su poremećaj krvne slike (smanjen broj leukocita i sl., koji se reguliše smanjenjem količine leka!) ili toksični efekat, koji najčešće izaziva upalu pankreasa (tj. pankreatitis -- kada je nužno naglo prekinuti sa uzimanjem ovog leka!)

Pozdrav i sve najbolje,

Skipper
Bolest: Crohn-ova, od 1991. / Operisan: 3 puta / Lekovi (do sada): Orvagil, Ciprocinal, Dexason, Pronison, Salazopyrin, 5-ASA, Salofalk, Pentasa, Asacol, Imuran i Methotrexate / Aktuelna terapija: Nema (zbog netolerancije na imunosupresive!)

Ishizaki
Posts: 2
Joined: 03 May 2013, 16:42

Re: Imuran

Post by Ishizaki » 03 May 2013, 16:48

Pozdrav. Prošle godine u februaru mi je dijagnostikovana kronova bolest, a imuran sam počeo da pijem od aprila prošle godine. Nisam imao nikakvih tegoba od tada pa evo do sada, hvala Bogu. Nikakve nuspojave osim što me glava zaboli od sunca a primetio sam da nije to samo zbog toga što pijem imuran već iste tegobe imaju osobe s kojima se družim a ne boluju od ičega. E sad ovako, najviše me interesuje kako da se postavim što se tiče izlaganja suncu. Nešto pročitah da piše u uputstvu da se ne sme puno izlagati suncu, a sad koliko sme onda? Igra mi se fudbal i otišao bih nekad da se sunčam ako je ikako moguće. Ako znate šta i kako, pomagajte.

User avatar
Gile
Posts: 119
Joined: 23 Mar 2011, 02:35
Location: Beograd

Re: Imuran

Post by Gile » 03 May 2013, 18:24

Potrudi se da izbegavas delove dana kada je sunce najjace (cca od 11 do 15), ako bas moras da se przis na suncu tad, namazi se najvecim faktorom koji imas i uzivaj...

janim08
Posts: 108
Joined: 20 Jun 2011, 12:46

Re: Imuran

Post by janim08 » 05 May 2013, 20:36

Ja sam na imuranu prezivela vec dva leta, cak sam i na moru bila. Izbegavam sunce u najtoplijem delu dana, a ako bas moram mazem se visokim faktorom. Nisam imala problema.

Post Reply