Pozdrav

Predstavite se ostalim članovima
Nemanja
Posts: 99
Joined: 08 Apr 2011, 15:52

Re: Pozdrav

Post by Nemanja » 29 Jun 2012, 11:35

za Karateka

Sajt je mozda malo konfuzan, odnosno forum jer bi bilo neozbiljno da se pri uclanjenju prodje kratak test sa smernicama kako popunjavati forum i ostalo. Uostalom i sam doprinosis tome tako sto si postavio odredjena pitanja bas u ovoj temi. Naravno ja cu da ti odgovorim ovde gde si pitao i da pojacam konfuziju :mrgreen:

Da se uozbiljim- meni su ti navedeni lekovi pomogli.
Konkretno kortikosteroidi su mi pokazali da sve moze da bude kao ranije, na zalost zbog stetnosti se sve vratilo kada sam smanjio dozu i prestao da ih pijem, ali mi je sad konacno malo lakse uz upotrebu imurana koji nije bas brzo krenuo da deluje, ali nadam se i daljem poboljsanju, koliko je to moguce.

Napisi Igoru ili Giletu mail ili pm sa idejom kako da se zastiti sadrzaj sajta, unapredi forum, i hvala na tome.
Pozdrav

User avatar
Suzana
Posts: 2
Joined: 17 Jul 2012, 11:32
Location: Beograd

Re: Pozdrav

Post by Suzana » 17 Jul 2012, 12:12

gazdagolja wrote:Pozdrav svima!
Zovem se Slobodan, imam 37god. i vec 7-8 meseci bolujem od ulceroznog kolitisa. Pre nedelju dana sam zavrsio dvonedeljno stacionarno lecenje u KC Nis, na klinici za gastroenterologiju. I mogu reci da se trenutno osecam kao preporodjen, jer su mnogi problemi nestali.

Savrseno se uklapam u psiholoski profil obolelih od UC i Krona: "Oboleli su često opsesivno - kompulsivne strukture – presavesni, u oskudici sa vremenom, nezavršenim poslom, povučeni, sa potrebom za redom, čistoćom i tačnošću. Dominira duboko potisnuta agresivnost sa reaktivnom formacijom miroljubivosti i pasivnosti . Retko ispoljavaju agresiju, a kad je ispolje doživljavaju jako osećanje krivice. Životni stil odlikuje pasivnost, zavisnost, povlačenje iz borbe, predavanje sudbini" - preuzeto sa doktor.rs
Doktor mi je odavno rekao opusti se malo, a kako da se opustim kad ne mogu sa prijateljima da popijem rakijicu ili pivo uz urnebes salatu ili papriku u pavlaci?!! :cry:


Pozdrav i od mene.
I ja se uklapam u ovaj psiholoski profil :-D ali sam naucila sebe da malo "popustim uzde" i uzivam u zivotu.
U februaru mi je dijagnostikovan Ulcerozni kolitis i od tada mi se aktivirala bolest jednom ako ne racunam to kada mi je dijagnostikovan UK.
Sada sam na Imuranu i Pronisonu i dobro se osecam. Trudim se da ne razmisljam preterano o bolesti, vodim racuna o ishrani (hranim se zdravo), treniram (kako fizički tako i psihicki! :-D ) i smejem seeeeee jer smeh je lek!
Drago mi je sto postoji ovakvo udruzenje i spremna sam da volontiram, nadam se da cu bar malo doprineti.
Zajedno smo jaci!

Poljubac od mene za sve.
:-D Don't Worry Be Happy :-D

User avatar
Skipper
Posts: 252
Joined: 29 May 2011, 01:41
Location: Rochester, NY / Beograd, RS

Re: Pozdrav

Post by Skipper » 17 Jul 2012, 13:20

Dobrodošla Suzana,

I samo napred -- vedro i optimistički! Velika je verovatnoća da će uskoro, u redovnu upotrebu, ući neki od novih lekova, koji će nam makar olakšati tegobe i prateće probleme sa IBD-om. Zato je neophodno sačuvati stabilno psihičko stanje, jer bolest je već ionako dovoljno teška.

Sa osmehom, uzvraćam poljubac, u ime svih onih koji žele da vide bolju stranu života, jer nisu ove bolesti jače od nas!!! ;)

Sve najbolje,

Skipper

PS: Što se tiče volontiranja, siguran sam da će svaka pomoć dobro doći našem Udruženju! Neko će ti se već javiti, kada bude bilo potrebno! :D
Bolest: Crohn-ova, od 1991. / Operisan: 3 puta / Lekovi (do sada): Orvagil, Ciprocinal, Dexason, Pronison, Salazopyrin, 5-ASA, Salofalk, Pentasa, Asacol, Imuran i Methotrexate / Aktuelna terapija: Nema (zbog netolerancije na imunosupresive!)

Svestenik
Posts: 22
Joined: 19 Sep 2012, 11:03

Re: Pozdrav

Post by Svestenik » 19 Sep 2012, 11:17

HEJ LJUDI JA SAM NOVV!!!Nedavno sam se razboleo od kolitisa interesuju me dosta stvari lezao sam u bolnici 2 nedelje sad sam na kucnom lecenju.Lista za obroke mi nije dovoljna jasna imali lepse objasnjeno negde?Da li se od ovog umire?Malo mi je bolje kao ali zavisi kako koji dan...Koliko se leci? :roll:

User avatar
Skipper
Posts: 252
Joined: 29 May 2011, 01:41
Location: Rochester, NY / Beograd, RS

Re: Pozdrav

Post by Skipper » 20 Sep 2012, 04:37

@Svestenik:

Dobrodošao na forum UKUKS-a!

Pročitaj odgovore na tvoja pitanja u podforumu "Ulcerozni kolitis".

Link: viewtopic.php?f=6&t=212

Srećno,

Skipper
Bolest: Crohn-ova, od 1991. / Operisan: 3 puta / Lekovi (do sada): Orvagil, Ciprocinal, Dexason, Pronison, Salazopyrin, 5-ASA, Salofalk, Pentasa, Asacol, Imuran i Methotrexate / Aktuelna terapija: Nema (zbog netolerancije na imunosupresive!)

Svestenik
Posts: 22
Joined: 19 Sep 2012, 11:03

Re: Pozdrav

Post by Svestenik » 20 Sep 2012, 08:43

Ja sam takodje nov sa uc mozda sam se razboleo pre 2 meseca ...potrebni suu mi saveti pogotovo sto sam sav u nackdownu saznavsi da ova nasa bolest je dozivotna :roll:

User avatar
Igor77
Posts: 602
Joined: 29 Mar 2011, 14:18
Location: Ruma

Re: Pozdrav

Post by Igor77 » 20 Sep 2012, 16:50

Svestenik wrote:Ja sam takodje nov sa uc mozda sam se razboleo pre 2 meseca ...potrebni suu mi saveti pogotovo sto sam sav u nackdownu saznavsi da ova nasa bolest je dozivotna :roll:
Dobrodošli!
Da, na žalost je doživotna ali kao što kaže jedan doktor sa kojim sam sarađivao ranije "zahvalna za lečenje", bar mislim da je tako u većini slučajeva. Inače, statistika nešto kaže da životni vek nije nešto skraćen kod obolelih, sem u ekstremnim slučajevima. Dakle, mir u glavi, bez panike i uživajte u životu.
Dijagnoza: Mb. Crohn od 2001. Korišćene terapije: 5-ASA, Asacol, Salofalk, , Pentasa, Salofalk klizme, Orvagil, Vancomycin, Pronison, Budosan i razne alternativne špecije Aktuelna terapija: Methotrexate, Folnak, Nolpaza

Spajk
Posts: 1
Joined: 04 May 2012, 00:48
Location: Kragujevac

Re: Pozdrav

Post by Spajk » 03 Nov 2012, 01:31

Pozdrav svima!
Ja UK imam skoro godinu dana i vec sam usao u semu sa lekovima i ishranom. Inace pijem Pentasu 500 2x2, probiotik i vitamine.

A preporucio bih svima koji imaju problema sa prolivom da pokusaju sa cajem od bobica od hrasta luznjaka, meni je pomogao dosta.

User avatar
Skipper
Posts: 252
Joined: 29 May 2011, 01:41
Location: Rochester, NY / Beograd, RS

Re: Pozdrav

Post by Skipper » 03 Nov 2012, 04:56

Dobrodošao, Spajk! :D

Nadam se da ćeš na našem forumu, pronaći dosta korisnih informacija.

I naravno, hvala na preporuci, u vezi sa čajem od bobica hrasta lužnjaka! Lično ću probati taj čaj, pa ako mi pomogne (a, nadam se da hoće!), "Loperamid" ću 'izbaciti' iz moje kućne apoteke! :)

Pozdrav,

Skipper
Bolest: Crohn-ova, od 1991. / Operisan: 3 puta / Lekovi (do sada): Orvagil, Ciprocinal, Dexason, Pronison, Salazopyrin, 5-ASA, Salofalk, Pentasa, Asacol, Imuran i Methotrexate / Aktuelna terapija: Nema (zbog netolerancije na imunosupresive!)

Sladjana
Posts: 4
Joined: 13 Nov 2012, 15:05
Location: Podgorica

Re: Pozdrav

Post by Sladjana » 14 Nov 2012, 14:42

Pozdrav svima ja sam Nora
Mene je konacna dijagnostika IBD, u maj 2012 god , a 10 godina sam sve i svasta radila i na kraju tek mi se konstatuje poslije odradjene colonoskopije da imam IBD. Lijecim se sa salofalkom 500 , 2x4 tablete , duobiotic i kontrolog za zeludac koji i dalje pijem za zastitu zeludca. Inace prvih 4 mjeseca sam pila i pronizon.
Voljela bih da mi neko precizira dijetalnu ishranu, moze i neki recepti za pripremu , do duse nemi bi trebao konkretan jelovnik,... ja se kao hranim tako a u sustini vidim da ne smijem pojesti nista poslije 17h jer me budi bol u desnom dijelu stomaka ispot rebara. :shock:

Post Reply