Proliv

Opšte diskusije vezane za ovu bolest.
Post Reply
fly
Posts: 14
Joined: 23 Nov 2011, 15:41

Proliv

Post by fly » 13 Aug 2012, 19:07

Proslo je 9 meseci otkako mi je dijagnostifikovan kron. Ni tada pa sve do sad nisam imao proliv
Pio sam salazopirin kao redovnu terapiju do pre 2 meseca, tj. tako kako mi je doktorica rekla tako sam i postupio.
Vec cetvrti dan imam problem sa prolivom, a salazopirin sam poceo ponovo da pijem vec od prvog dana. Medjutim, ne osecam promene i definitivno cu otici ponovo kod doktorke. Sve sto pojedem samo prodje kroz mene.
Da li je ovo prestanak remisije i ponovno pokretanje bolesti? Hoce mi doktorka prepisati drugi lek ili cu ostati na salazopirinu?
E da, ne osecam bolove u stomaku samo imam proliv i ponekad kiselinu.

Mozete li mi reci nesto vise o tome?
Hvala.

User avatar
Igor77
Posts: 602
Joined: 29 Mar 2011, 14:18
Location: Ruma

Re: Proliv

Post by Igor77 » 13 Aug 2012, 20:02

Kron nije bolest kao grip koja udari jako i brzo, ona polako napreduje. Tako i lekovi, trebaju meseci da se njihovo dejstvo ispolji i da se situacija sanira. Mislim da ce doktorica da ti zakaze kolonoskopiju da vidi kakvo je stanje. U medjuvremenu, mozes uzimati probiotike, imas na forumu koje i kako. Ocekuj rezultate posle 10ak i vise dana a ne brzo. Nemoj da se odrices propisane terapije.
Dijagnoza: Mb. Crohn od 2001. Korišćene terapije: 5-ASA, Asacol, Salofalk, , Pentasa, Salofalk klizme, Orvagil, Vancomycin, Pronison, Budosan i razne alternativne špecije Aktuelna terapija: Methotrexate, Folnak, Nolpaza

fly
Posts: 14
Joined: 23 Nov 2011, 15:41

Re: Proliv

Post by fly » 14 Aug 2012, 21:31

Hvala na odgovoru, Igi ;) .

Post Reply